Tovább, csak tovább!

• 2015.03.08. 20:13
  • FehervárAV19
 A negyeddöntő második mérkőzésén is győzedelmeskedett a Fehérvár AV19 csapata. A 4-1-es siker azt jelenti, hogy összesítésében már 2-0-ra vezetünk a négy győzelemig tartó párharcban.
 Vienna Capitals – Fehérvár AV19 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)
Albert-Schultz Eishalle, 4200 néző. Vezette: Kellner, Trilar, Nothegger, Rakovic.
Vienna Capitals: Zaba – Iberer, Carson, Magowan, Bois, Grosslercher – Fraser, Lakos P., Ferland, MacArthur, Foucault – Klimbacher, Peter, Nödl, Watkins, Rotter – Hackl, Puschnik, Fischer, Schiechl, Hartl. Vezetőedző: Jim Boni.
Fehérvár AV19: Engstrand – Orbán, Boivin, Benk, Sikorcin, Marino – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Tokaji, Hetényi P., Németh, Erdély, Magosi – Varga, Ejdepalm, Kovács, Bartalis, Vincze. Vezetőedző: Rob Pallin.

Gólszerzők: Ferland, illetve Marino, Bartalis, Szirányi, Orbán

A negyeddöntő második meccse előtt nem nyúlt bele a csapatba Rob Pallin, változatlan sorokkal vettük fel a harcot a Capitalsszel. Banhamék nem maradtak magukra a küzdelemben, a közel 400 fős Volán-tábor szinte végig hazai pályát teremtett az Albert-Schultz Eishalléban.

A mérkőzés úgy kezdődött, ahogy a pénteki abbamaradt: bécsi helyzetekkel. Rotterék érezték, hogy egy újabb vereséggel nehéz helyzetbe kerülnének, így azonnal össztűz alá vették a fehérvári kaput. A szenzációsan védő Engstrand és a védelem azonban állta a sarat, és bár beszorultuk, gólt nem tudtak szerezni a sárga-feketék, még Erdély Csanád kétperces kiállítása alatt sem. Bánhattak is ezt a hazai drukkerek, főleg a 7. percben, amikor Wehrs távoli lövésébe Marino piszkált bele, a korong pedig a hálóban kötött ki (0-1). A szinte a semmiből született vezető gólunk megzavarta a házigazdát és négy percre rá újra „felrobbant” a vendégszektor – Bartalis közelről mattolta Zabát (0-2). A harmad hátralevő részében próbáltak újítani Watkinsék, de hiába a helyzetek, Engstrand eszén nem tudtak túljárni, megnyugtató előnnyel mehettünk a szünetre.

A középső játékrész első fele ismételten bécsi fölényt hozott, de egészen Wehrs kiállításáig sikerült megóvnunk kapunkat a góltól. A 27. percben aztán Ferland öt a négyben szépített (1-2). Ekkor nem nézett ki jól a mérkőzés, félő volt, hogy nem sokáig bírjuk a hazai rohamokat. Engstand azonban nem roppant össze, bravúrok sorozatát bemutatva őrizte az előnyt. Szerencsére Bois-ék a legkevésbé sem válogattak az eszközökben, és ezt a szabályos kereteket átlépő harcmodort a játékvezetők is megtorolták, emberelőnyben pedig kicsit megnyugodhattunk. Az igazi megnyugvást végül a 36. perc hozta el, amikor mintaszerű akció végén Szirányi visszaállította a kétgólos különbséget (1-3). Az újabb fehérvári találat bénítóan hatott a bécsiekre, a hátralevő időben okosan játszottunk, így bizakodva várhattuk a harmadik játékrészt.

A záró harmadra megcsappant a hazai lendület, igaz, izgalmakban nem volt hiány. Engstrand veszítette el a bárdját közel három percre, de ezt sem tudták kihasználni a sárgamezesek, ahogy Boivin újabb kétperces büntetését sem. Ahogy peregtek a percek, úgy fogyott el a bécsi játékosok hite is. Ekkor nagyon okosan játszottak a fiúk, támadásban semmilyen felesleges kockázatot nem vállaltak, védekezésben pedig egyszerű megoldásokat választva nem engedték kibontakozni a Capitalst. A mérkőzés az 51. minutumban dőlt el végleg, ekkor Orbán Attila nullszögből lőtt Zaba kapujába (1-4). Négy perccel a vége előtt következett egy Watkins büntető, de Engstrand ezt is kivédte, kezdődhetett a fehérvári örömünnep. Rob Pallin csapata a taktikus játékot kiváló egyéni teljesítményekkel fűszerezte és ez a negyeddöntő második meccsén is győzelmet ért Marinóéknak.

A verkli pörög tovább, kedden máris következik a harmadik ütközet, ezúttal már Székesfehérváron.