Megvan az első győzelem!

• 2017.08.27. 22:13
A Fehérvár AV19 megnyerte utolsó Visegrád Kupa csoportkörmérkőzését a MsHK Zilina ellen, hazai pályán.
Visegrád Kupa / Alapszakasz -
2017.08.27 Vasárnap / 19:00
5:2
(1-1, 0-0, 4-1)
MsHK Zilina
Kókai, Juhász, Kis-Király, Árkovics
Rajna (Kornakker) - Vizi, Erdély, LoVecchio, Jyrkkiö, Uotila - Latendresse, Luttinen, Gilbert, Stipsicz, Vidmar - Szabó K., Music, Vincze, Szabó D., Harty - Reisz, Kocsis, Sárpátki, Szirányi
MsHK Zilina
Tomek (Mikolas) - Hatala, Mikus, Handlovsky, Pitt, Rogon - Poulin, Svrasko, Surik, Huzevka, Svihalek - Harant, Roman, Konecny, Stupka, Holovic - Melisko, Mendrej, Svec, Vana, Ondrus
Gólszerzők: Latendresse, Gilbert (2), Luttinen, Vidmar ill. Holovic, Stupka
Kiállítások: 24 ill. 107

A mezőnyjáték dominált a Fehérvár AV19 negyedik Visegrád Kupa-összecsapásának első perceiben, majd az első nagyobb helyzet Kocsis előtt adódott, aki centikkel hibázta el a kaput. A mérkőzés negyedik percében sikerült gólra váltani egy szép akciót, előbb Gilbert húzta rá, a kipattanót pedig Olivier Latendresse értékesítette (1-0). Továbbra is maradt a fehérvári fölény, a Zsolna első akciójánál pedig Jyrkkiö mentett, így Rajnának továbbra is kevés dolga akadt. Újra Kocsis került helyzetbe, ám a lövés után gáncsolták, így fehérvári előny következett. A fórban előbb LoVecchio ugrott ki, majd Luttinen húzta rá közelről, de nem sikerült kihasználni a fölényt.  Alig egészültek ki a vendégek, újabb kiállítás következett, öt a négy ellen azonban nem sikerült veszélyeztetnie a hazaiaknak. Vidmar mentett a középső harmadban, azonban szabálytalannak látta a Kókai-Juhász bírópáros, ebből az előnyből pedig egyenlített a Zsolna, Holovic vágta be a kipattanót a mérkőzés 13. percében (1-1). Helyzetgazdag percek következtek mindkét oldalon, Vincze kiállítása után pedig többször veszélyeztetett a Zsolna, sikertelenül.  A harmad hátralévő részében is folytatódott közönségszórakoztató, kemény játék, de újabb gól már nem született.

Fehérvári előnnyel kezdődött a második harmad, melyben, bár sorra záporoztak a lövések a vendégek kapuja felé, nem sikerült betalálni. Öt az öt ellen is támadóink bizonyultak aktívabbnak, a nyolcadik percben pedig LoVecchio keresztpasszát Gilbert juttatta a háló mögé. A játékvezetők úgy ítélték meg, elmozdult a kapu, ezért a videobíró segítségét vették igénybe, és végül érvénytelennek ítélték a találatot. A harmad közepén is folytatódott a fehérvári mezőnyfölény, a vendégek pedig kevés, de annál veszélyesebb helyzet alakítottak ki. Gyors és hatékony fehérvári támadások jellemezték a harmad második felét, Rajnát pedig ritkán tesztelték a vendégek támadósorai. Előbb Erdély hibázott közelről, majd Harty középre tett korongja akadt el a védőben, végül pedig LoVecchio távoli lövése suhant el a kapu mellett. A harmad végén Jyrkkiö kiállítása nehezítette Benoit Laporte együttesének dolgát, a fór veszélyesebb helyzet nélkül telt.

Csapatunk ott folytatta a záró játékrész elején, ahol abbahagyta, folyamatosan támadták a zsolnai kaput, a vendégek pedig veszélyes kontrákkal alakítottak ki helyzeteket. Folytatódott az oda-vissza játék a harmad következő perceiben, az iram az első két játékrészhez hasonlóan magas volt, de most kevesebb helyzetet láthatott a majd 2000 fős székesfehérvári közönség. A harmad közepére felpörgött a vendég együttes, sorra veszélyeztettek, egy gyors akció végén pedig Vana passzolt középre Stupka elé, aki a jobb felsőbe bombázott (1-2). Harty és Svihálek ökölpárbaja jelentette az izgalmakat a következő percekben, melyből kanadai légiósunk jött ki jobban, ám a bírók mindkettőjüket 2+2+10 perces büntetéssel sújtották. Újabb kiállítás következett, Romant látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórt pedig mindössze négy másodperc alatt használta ki együttesünk, Gilbert bombázott védhetetlenül a kapuba (2-2). Felpaprikázta a gól a csapatokat, előbb Szabó Krisztián és Vana kapott páros büntetést, majd Stipsicz és az egyik vendégjátékos akaszkodott össze, végül pedig Latendresse ellen szabálytalankodtak a kapu előtt. A bírók kiállítást ítéltek, a büntetőpad felé tartó Handlovsky pedig még Luttinennel akadt össze, így két perces büntetése mellé még tíz perc fegyelmit is kapott. Most sem kellett sok idő az újabb fehérvári gólig, Vidmar és Luttinen tologattak hátul, mígnem a szlovén válogatott védő lőtt, és a korong újra a felső sarkot találta (3-2), így csapatunk újra megszerezte a vezetést 7 és fél perccel a mérkőzés vége előtt. A gól után sem ért véget a kiállítások sora, ezúttal Uotila és Mikus kapott durva játékért kétperces kiállítást, így továbbra is négy vendégjátékos osztozott a vendég büntetőpadon, míg hazai oldalon hárman foglaltak helyet. Már öt az öt ellen Music előtt adódott nagy lehetőség négy perccel a vége előtt, majd Erdély hibázott százszázalékos helyzetben. 2 perc volt hátra a mérkőzésből, mikor a vendégek mestere időt kért, de a korong továbbra is a zsolnaiak harmadában maradt. Egy kapu előtti kavarodást követően LoVecchio került a jégre, a vendégek kapusa pedig durva játékért 5+20 perces kiállítással mehetett idő előtt zuhanyozni. A frissen beállt Mikolasnak hamar maga mögé kellett nyúlnia, hiszen Luttinen használt ki egy helyzetet közelről (4-2). Nem sokkal később újra rezzent a háló, miután Gilbert duplázott (5-2), kialakítva ezzel a végeredményt. A Fehérvár AV19 ezzel az első győzelmét szerezte meg a 2017/2018-as szezonban. A Zsolna legjobb játékosa Marcel Holovic lett, a Fehérvár AV19 legjobbjának pedig Szabó Krisztiánt választották.