Megvan az első

• 2019.02.24. 18:22
A Fehérvár AV19 1590 nap után hozta el mindhárom pontot a Red Bull Salzburg otthonából, a győzelemmel pedig megszerezte első egységeit a felsőházban.

BAUER, SMETANA, HOFER, SEEWALD
Michalek (Herzog) - Heinrich, Regner, VandeVelde, Herburger, Hughes - ONeill, Trattnig, Gazley, Duncan, Harris - Raymond, Viveiros, Baltram, Schiechl, Hochkofler - Jakubitzka, Cijan, Huber, Rauchenwald, Winkler
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Erdely, Hari, Sarpatki - Caruso, Wishart, Luttinen, Koskiranta, Vänttinen - Stipsicz, Tikkanen, Meland, Reisz, Phillips - Szabo
Gólszerzők: Hughes ill. Luttinen, Erdely, Meland, Erdely
Kiállítások: 6 ill. 8

Tizenhat mezőnyjátékossal és két kapussal utazott Ausztriába a Fehérvár AV19, hiszen a szezon hátralévő részében Timotej Sille már nem léphet jégre, Anze Kuralt továbbra sem áll Hannu Järvenpää rendelkezésére, Sofron István és Andrew Sarauer pedig kisebb sérülés miatt nem tarthatott az együttessel. Ennek ellenére fehérvári helyzetekkel kezdődött csapatunk salzburgi vendégjátéka, az első perc végén pedig rögtön a vendégek örülhettek, Mike Caruso emelte rá a kékről, Luttinen pedig kiválóan takart Herzog előtt, így gyorsan meg is szerezte a vezetést a kék-fehér együttes. (0-1) A találat után folytatódott a vendégek fölénye, újra Caruso került helyzetbe, ám csak a vasig jutott, majd több kisebb fehérvári próbálkozás után a mérkőzésen először az 5. percben Carruthnak is játékba kellett avatkoznia. Maradt fehérvári ütőkön a pakk, ám a salzburgi védelem jól dolgozott, és sikerrel szűrte a fehérvári támadásokat. Sárpátki kiállításával folytatódott a találkozó, de a fehérvári hátsó alakzat is kiválóan állta a sarat, így maradt az egygólos vezetés. A következő percek a helyzetek helyett a kiállítások jegyében teltek, előbb Harris ütközött Sárpátkival, ezért 2+2 perces büntetést kapott, majd Tikkanent is szabálytalannak látták a játékvezetők, így négy a négyben folytatták a felek a találkozót. A felállás egyik csapatnak sem kedvezett igazán, helyzetek nélküli mezőnyjáték zajlott a jégen, teljes létszámnál azonban már aktívabbá váltak a koronázóvárosiak, Koskiranta tört be középen, viszont Herzog a helyén volt. Phillips tüzelt a kékről, Reisz pedig hiába küzdött meg a pozícióért a kapu előtt, nem tudott beleszúrni a kipattanóba. Vele szemben szabálytalankodott ugyanakkor Trattnig, így öt a négy ellen támadhattak Háriék, ám a dudaszóig már nem sikerült betalálniuk.

A középső etap első védését Herzognak kellett bemutatnia, aztán kiegyenlítődött a játék képe, a 24. percben pedig Erdély előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, így a találkozó során másodszor jöhetett előnyben a vendéglátó. A fórban, bár végig bent tudta tartani a vendégek ketrece előtt a pakkot a Salzburg, de nem sikerült betalálni, sőt, a kiállításból visszatérő Erdély Csanádot ugratta ki Reisz, csatárunk pedig nem hibázott (0-2). Maradt lendületben a Järvenpää-legénység, Wishart tette rá a kékről, majd Meland próbálkozott távolról, Hári pedig egy szép egyéni akció után szerezhetett volna újabb találatot, de Herzog hárított. A játékrész közepén Wishart emelte ki a pakkot a palánk fölött, így a játék késleltetésért kellett kiülnie, az újabb hazai létszámfölényben pedig O’Neill életerős bombáját kellett védenie Carruthnak. Már egyenlő létszámnál beszorította Hartyékat a hazai együttes, de kapusunk áthatolhatatlannak bizonyult. Egy kontratámadás végén Sárpátki-Meland-Phillips volt a korong útja, azonban nem sikerült gólra váltani az akciót. Reisz szólózhatott, de ez is kimaradt, aztán 4 perccel a harmad vége előtt már rezzent a háló Carruth mögött is, Christopher Vandevelde lövése jutott át kapusunk lábai között (1-2). Gyorsan visszaállt azonban a kétgólos különbség, Szabó Krisztián tette be középre Eric Melandnak, aki magabiztosan értékesítette a helyzetet (1-3).

Jó tempójú oda-vissza játékkal kezdődött a harmadik etap, komolyabb helyzetek nélkül folyt a játék egészen a 45. percig, amikor Erdély éles szögből leadott lövése jött ki Herzogról, ám a kipattanót nem sikerült átjuttatni a gólvonalon. Sárpátki előtt nyílt lehetőség a gólszerzésre a következőkben, aztán a másik oldalon Winkler próbálkozását védte Carruth. A harmad közepétől egyre növekvő salzburgi nyomás ellenére jól őrizte előnyét csapatunk, nem kockáztattak sokat Tikkanenék, a záró etapban inkább a védekezésre koncentráltak a koronázóvárosiak. Fokozta azonban a tempót a Red Bull, a harmad második felében Carruthnak volt több dolga, ám minőségi lövésből kevés akadt kapusunk előtt. Az utolsó percekre teljesen beszorult együttesünk, Greg Poss kapusát is lehozta, ám Hári jól vette észre a kiugró Erdély Csanádot, aki üreskapus találattal döntötte el végleg a találkozót (1-4). A Fehérvár AV19 ezzel megszerezte első győzelmét a középszakaszban, és 2014. október 19. után ismét mindhárom pontot elhozta Salzburgból.