A negyeddöntő második mérkőzésén is az osztrákok szerezték meg a győzelmet.

Janus (Kornakker) - Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hari, Kuralt - Caruso, Horvath, Erdely, Bartalis, Kahkonen - Geiger, Szabo, Mihaly, Sarauer, Sarpatki - Lahti, Szita
Starkbaum (Wraneschitz) - Wall, Fischer, Besse, Nissner, Loney - Piff, Gauthier Leduc, Archibald, Wukovits, Hartl - Johnson, Lakos, Bauer, Vause, Rotter - Hackl, Artner, Richter, Großlercher, Kittinger
Gólszerzők: Hari, Stipsicz ill. Loney, Archibald, Nissner
Kiállítások: 8 ill. 8

Az első, bécsi mérkőzéshez hasonlóan nagy elánnal kezdtek a felek, az első helyzet a vendéglátó előtt adódott, de Starkbaum védett. A támadások mellett az ütközésekben is jeleskedtek a mieink, majd mind a két oldalon szorosabbá vált a védelem, csökkent a kapukra nehezedő nyomás. Erdélyt látták szabálytalannak a játékvezetők, majd Leduc is kisbüntetést kapott, de egyik fél sem tudott élni a lehetőséggel. Felpörögtek a bécsiek az utolsó percekre, végül 11 másodperccel a vége előtt Ty Loney találatával a vezetést is megszerezték (0-1).

Harcosabb fehérvári együttes érkezett a középső harmadra, nagy ütközések tarkították a mérkőzést, de a kapu előtt egyik csapat sem jeleskedett. az első nagyobb lehetőség Kuralt előtt adódott, de Starkbaum védett, majd Loney próbálkozott a másik oldalon. Erdély kapáslövését védte a védte a vendégek hálóőre a 25. percben, Fischer kisbüntetése nyomán pedig előnyben jöhetett a magyar ICE-csapat. Hiába forgattak jól Háriék az előnyben, betalálni nem sikerült, aztán ismét Janusnak akadt dolga, majd egy szép kontratámadás végén Hári János közelről egyenlített (1-1). Bartalis kiállításával folytatódott a találkozó, a fórt pedig villámgyorsan kihasználta a Bécs, Darren Archibald helyezett a léc alá (1-2). Nagy erőket mozgatott meg együttesünk a a következőkben, óriási tempót diktáltak a felek, de nem sikerült betalálni. Fél perccel a dudaszó előtt Hári és Wukovits akaszkodtak össze, ám végül csak csapatkapitányunknak kellett kiülnie. Az előnyt ismét gólra váltották a vendégek, Benjamin Nissner helyezett a kapuba (1-3).

A záró etapban ismét a hazaiak kezdtek jobban, a 45. percben előnybe került a Hydro Fehérvár AV19, amit a bécsiekhez hasonló gyorsasággal Stipsicz Bence révén használt ki a csapat (2-3). Hargrove szabálytalansága után lendült kiállításra a játékvezető keze, de ezúttal meddő maradt a vendégek előnyös játéka. Egy buli után kontrában Szabó Dániel indult, aki Erdélyhez passzolt, támadónkat pedig Leduc állította meg szabálytalanul. Stipsicz lövése a vason csattant, majd egymást érték a fehérvári lehetőségek, óriási nyomás alá helyezte a bécsi kaput csapatunk a harmad második felében. A vendégek szoros védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel rukkoltak elő, és hiába minden igyekezet, nem sikerült az egyenlítés.