Indul a rájátszás

• 2019.03.07. 14:00
Juniorcsapatunk legutóbbi mérkőzéseit Andrej Brodnik vezetőedző értékelte, majd beszélt az előttük álló találkozókról is. Cikkünkben megtekinthető a hazai mérkőzések összefoglalója.

Juniorcsapatunk a magyar bajnokságban már az elődöntőben fog szerepelni, hiszen az elmúlt héten a negyeddöntő két győzelemig tartó párharcában mindkét mérkőzésen magabiztosan nyertek. Andrej Brodnik vezetőedző így nyilatkozott a két találkozót követően: „A magyar bajnokság negyeddöntőjére a Sapientia U23 csapatát választottuk. A playoff-ban bármi megtörténhet, ezért így is álltunk bele mindkét mérkőzésbe. Ebben az időszakban mindenki a végsőkig küzd, ezt az első összecsapáson lehetett is látni. Az ellenfél és mi is igazán keményen dolgoztunk, bár néha kicsit fel kellett ébrednünk a mérkőzésen, sok kiállítás volt, aminek persze nem örülünk. Mindkét mérkőzésen nyertünk, a második napra segítséget kaptunk a Fehérvári Titánok játékosaitól, hiszen a múlt héten mindkét felső korosztály erőltetett menetben dolgozott, kilenc nap alatt összesen tíz mérkőzés zajlott le az U18-ban és az U20-ban. A rájátszásban ráadásul már sokkal keményebb a játék, így ez egy nehéz hét volt mindenkinek, mert a két csapat között nagy mozgás van. Mindent összevetve örülünk a továbbjutásnak és várjuk az elődöntőt.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia – Sapientia U23 6-3 (1-2, 3-0, 2-1)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Adorján (Horváth D.) – Kiss R., Kovács, Halasi, Németh K., Galusnyák, Madácsi, Németh Á., Horváth M., Kóger, Szabó Cs., Dobmayer, Ilic, Kis, Rétfalvi, Almási, Vizi Á., Vizi A., Mihály, Csölle
Sapientia U23: Bálint (Niciu) – Ilyés, Részegh, Vizoli, Tamirjan, Albert, György, Dosa, Todor, Antal, Magyar, Simon, Szabó, Baróti, Márk, Boldizsár, Gecse, Lázár
Gólszerzők: Németh K., Mihály (2), Almási, Rétfalvi, Madácsi illetve Ilyés, Gecse, Vizoli

A negyeddöntő első mérkőzésének összefoglalója:

Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Horváth D. (Adorján) – Kiss R., Kovács, Halasi, Madácsi, Vas. Németh Á., Kis, Almási, Péter, Vizi Á., Császár, Sándor, Buzás, Parragi, Mihály
Gólszerzők: Kovács A. (2), Péter, Vizi Á. (2), Almási, Mihály (2), Kis, Császár illetve Gecse, Részegh, Simon, Lázár

A negyedöntő második mérkőzésének összefoglalója:

A múlt héten lezárult az osztrák bajnokság Master Roundja, ahol juniorcsapatunk az első helyen végzett. Csütörtökön a Bécs látogatott Székesfehérvárra, ahol U20-asaink magabiztos győzelmet arattak, a vezetőedző pedig így nyilatkozott a találkozót követően: „A Bécs erős kerettel érkezett. Segítségünkre volt pár U18-as játékos, köztük olyanok is, akik idén még nem kaptak szerepet nálunk, így egy kicsit új csapatot építettünk. Jól játszottak a srácok és úgy gondolom, ezzel ők is feljebb léptek és tudjuk, hogy a jövőben is számíthatunk egymásra.”

Végeredmény: Fehérvár AV19 – Vienna Capitals Silver 5-1 (4-0, 1-0, 0-1)
Fehérvár AV19: Adorján (Horváth D.) – Kovács A., Halasi, Szakács, Kovács I., Németh Á., Szabó Cs., Gál, Kis, Almási, Nochta, Vizi Á., Lánczos, Gájer, Vizi A., Csölle
Vienna Capitals Silver: Lichtenecker (Widhalm) – Kaider, Steibl, Mosaad, Müller L., Meisterl, Camondo, Maslak, Aschauer, Schwarz, Wolf, Böhm, Müller F.
Gólszerzők: Vizi Á., Csölle (2), Szabó Cs., Almási illetve Kaider

A Bécs elleni mérkőzés összefoglalója:

Vasárnap a Villachot fogadták juniorjaink, ahol hosszabbításban bizonyult jobbank ellenfelük. A szakember így nyilatkozott a találkozót követően: „Nem volt már tétje a mérkőzésnek, hiszen előtte kiderült, hogy első helyen zárjuk a Master Roundot. Az ellenfél ezen a napon is erős volt, de jól játszottunk, csak a végére kicsit elvesztettük a koncentrációnkat. Itt is lehetőséget kaptak a fiatalok és összességében elégedett vagyok.”

Végeredmény: Fehérvár AV19 – EC VSV 4-5 h.u. (1-2, 2-0, 1-2, 0-1)
Fehérvár AV19: Horváth D. (Adorján) – Kovács A., Halasi, Szakács, Vas, Németh Á., Szabó Cs., Ilic, Gál, Almási, Nochta, Vizi Á., Sándor, Buzás, Gájer, Vizi A., Csölle
EC VSV: Egger (Moser) – Urbanek, Pölzl, Rainer, Sivec, Friedrich L., Patterer, Kohlmaier, Schützenhofer, Judth, Müller, Pirsch, Ploner, Nowak, Friedrich D., Trink
Gólszerzők: Kovács A., Szabó Cs., Csölle, Buzás illetve Judth, Schützenhofer (2), Rainer (2)

A Villach elleni találkozó összefoglalója:

Indul az osztrák bajnoki rájátszás, ahol a negyeddöntőben a Steiermar Akdemie lesz juniorcsapatunk ellenfele: „A Grazot választottuk az osztrák bajnokság negyeddöntőjére, csütörtökön kezdünk hazai pályán és vasárnap utazunk hozzájuk. Ha bajnokok akarunk lenni, győznünk kell, ennyire egyszerű. Azokat a dolgokat kell használnunk a továbbiakban, amiket eddig megtanultunk a szezon során az edzéseken és a meccseken és mindig a legjobbat kell nyújtanunk.” Andrej Brodnik vezetőedző a magyar bajnoki elődöntőben való szereplésről is szót ejtett: „A Győr lesz az ellenfelünk a döntőbe kerülés két győzelemig tartó párharcában. Tudjuk, hogy ha bajnokok akarunk lenni, akkor úgy is kell játszanunk és meg kell nyernünk a mérkőzéseinket. Ebben az egy hónapban egyre jobbnak és jobbnak kell lennünk mindkét bajnokságban. Mindent meg fogunk tenni a győzelemért a továbbiakban.”

Juniorcsapatunk két hazai mérkőzést játszik a héten, az osztrák bajnoki negyeddöntő első találkozója 2019. március 7-én, csütörtökön19 órakor kezdődik, a magyar bajnoki elődöntő első összecsapására pedig 2019. március 8-án, pénteken kerül sor az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A belépés mindkét mérkőzésre ingyenes.