Idegenben is győzelem

• 2021.09.25. 00:36

A Hydro Fehérvár AV19 kétgólos hátrányból fordítva győzte le tavalyi negyeddöntős ellenfelét.

OFNER, RENCZ, DURMIS, KONC
Steen (Starkbaum) - Wall, Prapavessis, Meyer, Sutter, Tropp - Fischer, Dodero, Moncada, Neal, Hartl - Karlsson, Hackl, Bauer, Kromp, Preiser - Pohl, Lakos, Antal, Artner, Böhm
Kornakker (Tirronen) - Atkinson, Nilsson, Magosi, Hari, Kuralt - Horvath, Campbell, Erdely, Bartalis, Petan - Fournier, Szabo, Shaw, Jacobs, Terbocs - Szabo, Retfalvi, Sarauer, Mihaly
Gólszerzők: Meyer, Sutter, Meyer ill. Fournier, Terbocs, Petan, Kuralt
Kiállítások: 12 ill. 8

Henrik Nilsson kiállításával indult a bécsi találkozó, a fórt pedig gólra is váltották a bécsiek, a 2. percben Nicolai Meyer lőtte ki a bal felsőt (1-0). A másik oldalon a kiegészülés után Hárié volt az első próbálkozás, majd maradt a játék a bécsiek kapuja előtt, de betalálni nem sikerült. Bauert látták szabálytalannak a játékvezetők a 7. percben, öt a négy ellen támadtak Erdélyék, az előnyben Petan kipattanójára Terbócs érkezett, de maradt az 1-0. Már egyenlő létszámnál is a hazaiak kapusának akadt több dolga, Atkinson fejezett be lövéssel egy szép támadást, de maradt az 1-0. Hiába a vendégpróbálkozások, 6 perccel a dudaszó előtt Brody Sutter egy akciót góllal fejezett be (2-0).

A középső etap első 10 percében oda-vissza játék zajlott a jégen, majd a 29. percben ismét előnyben jöhetett együttesünk. Ebben a fórban már megtört a jég, Atkinson keresztpasszára Gleason Fournier érkezett és távolról nem is hibázott (2-1). Elcserélte magát csapatunk, majd fél perccel később Fournier is kisbüntetést kapott, öt a három ellen pedig Nicolai Meyer vágott be egy kapu előtti keresztpasszt (3-1). Maradt előnyben a vendéglátó, de maradt a kettő közötte. Starkbaum tartotta a sárgamezesek a következőkben, majd a lefújás előtt Mihály kapott kétperces kiállítást, de jól működött a védelem.

Az áthúzódó kiállítás alatt sem adott sok lehetőséget csapatunk ellenfelének, majd a kiegészülés után Erdély tette be a pakkot Petannak, de Starkbaum hárított. A negyedik sor igyekezett kihasználni egy kapu előtti kavarodást, ám gól helyett vendégelőny következett, egy átadás után Terbócs István elemi erővel bombázott a hálóba (3-2). ment előre együttesünk az újabb gólért, végül előnyben Bartalis vitte be a harmadba a pakkot, Erdély Alex Petan elé tálalt, aki a kapu torkából egyenlített (3-3). A játékrész második felében ismét Starkbaum került főszerepbe, Rétfalvi lövése után a vason csattant a pakk, majd ismét előnybe került együttesünk, amelyben Fournier távoli lövése után a kipattanót Anze Kuralt a levegőből vágta a hálóba (3-4). A végén időt kért a hazaiak mestere, Starkbaum is lekorcsolyázott, ám az eredmény már nem változott. A Hydro Fehérvár AV19 a harmadik forduló után a ligában egyedüli csapatként veretlenül, vezeti az ICE tabelláját.