Három pont karácsony előtt

• 2017.12.21. 21:52
A Fehérvár AV19 hazai pályán 3-2-es győzelmet aratott az Innsbruck elleni találkozón, így karácsony előtti utolsó mérkőzése után újabb egy helyett lépett előre a tabellán.

2017.12.21 Csütörtök / 18:45
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Nézőszám: 2 956
HC TIWAG Innsbruck - Die Haie
KONC, SMETANA, KACEJ, NÉMETH
Carruth (Rajna) - Stipsicz, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Harty, Szabo, Luttinen, Reisz, Vincze - Szaller, Szabo, Kocsis, Kiss
Nechvatal (Swette) - Pedevilla, Stach, Bishop, Spurgeon, Lammers - Lindner, Ouellet-Blain, Yogan, Clark, Sedivy - Guimond, Wehrs, Poulsen, Schennach, Schramm - Nußbaumer, Bär, Teschauer, Paulweber
Gólszerzők: Luttinen, Manavian, Lovecchio ill. Yogan, Spurgeon
Kiállítások: 12 ill. 12

Nagy iramban kezdte minkét csapat a mérkőzést, az első védést Carruthnak kellett bemutatnia Bishop lövése után, de a következő támadást már a fehérváriak vezethették, és a második percben Arttu Luttinen a kapus lába között a hálóba is juttatta a korongot. (1-0) A gól után újra megdolgoztatták a tiroliak a fehérvári kapust, ezúttal Lammers jobb szélről érkező próbálkozását hárította Mac Carruth. A továbbiakban is erősen letámadtak a Cápák, de a hazai védelem rendre felszabadított. A hetedik percben Erdély indított fehérvári oldalról támadást és passzolt Kógernek, de a kapitány lövését könnyedén védte Swette, majd Gilbert lehetőségénél is a kapus bizonyult jobbnak. A harmad derekán szintén a vendégek indulhattak meg három az egy ellen, azonban Lammers kisodródott, így nem jutott komolyabb lehetőséghez. Alig egy perccel később Sedivy szólózhatott, de vendég gól ez alkalommal sem született. A folytatásban fehérvári részről Kóger veszélyeztetett, majd Manaviannal szemben volt szabálytalan Bishop, így a játékvezetők két percet ítéltek az innsbrucki támadónak, azonban durva kesztyűje ledobásáért a fehérvári védőt is 10 percre büntetőpadra küldték. Az előny nem hozott tartogatott izgalmakat a fehérvári szurkolók számára, és az ezt követő percekben is a mezőnyjátéké volt a főszerep. Nem sokkal a játékrész vége előtt aztán LoVecchio vesztett korongot a hazai kapu előtt, de Clark lövését óriási bravúrral hárította Carruth, így egygólos hazai vezetéssel zárult az első harmad.

Alig egy perccel a második játékrész kezdetét jelző sípszó után Gilbert indult meg a jobb szélen, de a hosszúba érkező lövést Swette könnyedén levette, majd Szabó Krisztán passzolt a középen érkező Reisznek, azonban vele szemben Spurgeon szabálytalankodott, így fehérvári előny következett. Hátrányban Andrew Yogan használt ki egy védelmi hibát, így egyenlített a tiroli alakulat. (1-1) Alig egészült ki az Innsbruck, Wehrs is két percet kapott gáncsolásért. Az újabb előnyben Kóger próbálkozása bizonyult a legveszélyesebbnek, majd öt az öt ellen Hári passzolt a bal sarokból Luttinennek, ám a finn csatár lekésett a felé érkező korongról. A huszonhetedik percben Reisz előtt kínálkozott lehetőség, de a vendég védelem kiütötte a kapu elől a játékszert. A harmad közepén egyik csapat sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani. A csendes mezőnyjátékot Gilbert lehetősége törte meg, viszont a gólszerzés ezúttal sem sikerült betalálnia, majd Hári passzolt a lendületből érkező Hartynak, de a korong néhány centiméterrel elkerülte a kaput. Újabb helyzet maradt ki Hári előtt is, Swette ugyanis óriási bravúrral szedte ki a jobb felső sarokból a felé érkező játékszert. Három perccel a játékrész vége előtt Latendresse indult meg az innsbrucki kapu felé és adta át a pakkot Hartynak, ám Ouellet-Blain szabálytalanul megakadályozta az gólszerzésben, így egy újabb fehérvári előny következett. A negyedik fehérvári fór is sikertelennek bizonyult, így negyven perc után döntetlennel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Fehérvári hátránnyal indult az záró harmad, Kóger Dániel kapott két percet testre ütésért. Először Vincze blokkolta Ouellet-Blain lövését, majd Harty szabadított fel a kék vonalon, így az Innsbruck sem szerzett gólt előnyben. A negyvenötödik percben Sedivy ugratta ki Yogant, de ez a szóló is kimaradt, majd Latendrsse elhibázott helyzete után a palánkról visszapattanó korongot Antonin Manavian a kék vonalról értékesítette. (2-1) Két perccel később Hári fordult le az őt fogó védőről, de nem tudta kettőre növelni a különbséget. Spigeon és Clark is egyenlíthetett volna, ám Carruth ismét hárítani tudta a kapuja felé közeledő lövéseket. Lindner kiállítása után újra a Fehérvár AV19 jöhetett előnyben, viszont Yogan korongot szerzett, és indult meg Carruth felé, azonban kapusunk ekkor is bravúrosan védett. Vinczét akasztotta Yogan az ötvenharmadik percben, ebben a fórban azonban már végre betalált Hannu Järvenpää együttese, újra egy távoli Manavian lövés akadt be a felsőbe. (3-1) Öt perc volt vissza, amikor Lammers szépíthetett volna, de a korong elszállt a kapu felett, majd Guimond lövése csendült meg a vason. A találkozó utolsó perceire Rob Pallin lehozta a kapusát, és 10 másodperccel a lefújás előtt Spurgeon szépített, de a három pont izgalmas utolsó másodpercek után így is a Fehérvár AV19 birtokában maradt.