Három pont a listavezető ellen

• 2018.10.28. 20:09
Csapatunk vasárnap este a Vienna Capitalst fogadta a Raktár utcában. Egy kiváló második harmad után már nem tudtak visszajönni az osztrákok, így a Fehérvár AV19 hagyhatta el győztesen a jeget.

STOLC, FICHTNER, GATOL, NÉMETH
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Koger, Hari, Kuralt - Caruso, Meland, Luttinen, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Szabo, Sarauer, Philips - Laday, Sille, Reisz, Szita
Lamoureux (Tschrepitsch) - Hackl, Clark, Tessier, Holzapfel, Arniel - Wall, Peter, Nödl, Vause, Rotter - Fischer, Davis, DeSousa, Nissner, Schneider - Großlercher, Romig, Hartl
Gólszerzők: Szabo, Sarauer, Reisz, Meland ill. DeSousa, Rotter, Holzapfel
Kiállítások: 6 ill. 6

Erdély Csanád kisebb sérülés miatt hagyta ki a Bécs elleni találkozót, Sofron István, valamint Ryan Glenn pedig az edzői stáb döntése alapján nem lépett pályára vasárnap este.

Az első komolyabb offenzívát csapatunk indította, Sarauer és Phillips előtt is lehetőség kínálkozott, majd Hári beadására érkezett Kuralt, de Lamoureux útját állta a lövéseknek. A következő percek vendég támadások jegyében teltek, Peter célozta meg a fehérvári ketrecet, de Carruth védett, majd Arniel egyéni akciója végén csak a vasat találta el. A játékrész közepéhez közeledve Sarauer cselezett és kerülte meg a bécsi kaput, ám a passz nem jutott el Phillipsig. Holzapfel lövésénél mentett nagyot Carruth, a következő cserében pedig Arniel próbálkozását tolta ki botjával a hosszú felsőből az amerikai hálóőr. Továbbra is a Capitals ütőin járt a korong és Schneider is megdolgoztatta kapusunkat, de gól ekkor sem esett, míg a hazaiaktól a Reisz-Sille-Szita hármas veszélyeztetett, azonban az osztrákok védelme útjukat állta. A bécsi lehetőségek a 17. percben éltek góllá, amikor Scheider keresztpasszát követően Christopher Desousa juttatta át a korongot a gólvonalon. (0-1) A játékrész végén Rotter akasztotta meg Szabó Dánielt, aki a fór alatt megtorolta a szabálytalanságot, és egy szóló végén a bal felsősarokba vágta a pakkot, (1-1) így döntetlennel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második etap első komolyabb helyzete Hári nevéhez fűződött, aki a bécsi harmadban csapott le egy korongra, és célozta meg a jobb felsőt sikertelenül. Stipsicz és Tikkanen távoli próbálkozásait még blokkolta a sárgák védelme, ám Andrew Sarauer miután túljárt Clark eszén Lamoureux mellett a kapuba juttatta a korongot. (2-1) A következő percben már Reisz Áron indulhatott meg bal szélen, és nem hibázott, ezzel kettőre növelte csapata előnyét. (3-1) A játékrész derekán egy kapu előtti kavarodás után Nödl csökkenthette volna a különbséget, de Carruth ezúttal is jól zárta a rövidet. Tikkanen testre ütésért került büntetőpadra, azonban hátrányos egységeink jól mozogtak, így maradt az 3-1. Újabb kiállítások következtek a 31. percben, durva játékért Kuralt, illetve Romig kapott kisbüntetést, a négy a négy elleni felállás pedig a fehérváriaknak kedvezett, Tikkanen és Harty is lőhetett, ám gól nem esett. A csapatok kiegészülése után folytatódott a lendületes fehérvári játék, Eric Meland vezette be a korongot a bécsi harmadba és a védők kicselezése után Lamoureux lábai között a kapuba vágta a játékszert. (4-1) Dave Cameron a gól után kapust cserélt, és Tschrepitsch folytatta tovább a találkozót a Capitals ketrecébe. Az etap végéhez közeledve bécsi támadásokat láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, Schneider és DeSousa is szélről próbálta bevenni Carruth kapuját, majd Hackl lövése után is a hálóőr bizonyult jobbnak. Nem sokkal a játékrész végét jelző sípszó előtt Schneider részesült két perces büntetésben, így létszámfölénnyel kezdhette a záró harmadot a Fehérvár AV19.

Fórban Kuralt, Sarauer és Hári összejátéka végén a fehérváriak tizenhatosa nézte ki magának a jobb alsót, azonban a bécsi hálóőr jól olvasta a játékot, és védeni tudott. Eric Meland középről is megpróbálkozott a gólszerzéssel, ezt követően pedig hiába támadtak a sárgamezesek, a hazai játékosok kiválóan védekeztek és felszabadították harmadukat. Hartyt látták szabálytalannak a játékvezetők, előnyben pedig Rafael Rotter lövése szerencsésen pattant meg egy fehérvári védőn, ezzel kettőre csökkent a hazai fölény. (4-2) A mérkőzés végéhez közeledve a vendégek akarata érvényesült, Nödl még csak az oldalhálót találta el, Riley Holzapfel viszont tökéletesen lőtte ki a bal felsőt. (4-3) Nem állt le Dave Cameron legénysége, és Nissner, valamint Rotter is Carruth kapujára tört, viszont újabb gól nem esett. Az utolsó percre lehozta kapusát a bécsi vezetőedző, viszont csapatunk a találkozó lefújásáig a helyén volt, így három ponttal gazdagodott a listavezető ellen.