Harmadszor is legyőzték a Villachot

• 2017.12.01. 21:36
A Fehérvár AV19 remek játékkal, 5-4-re nyert a Villach ellen. A mérkőzésen Kóger Dániel duplázott, a magyar EBEL-csapat így idén harmadszor gyűrte le a karintiai alakulatot.

2017.12.01 Péntek / 18:45
5:4
(1:1, 3:1, 1:2)
Nézőszám: 3 118
EC iDM Wärmepumpen VSV
SIEGEL, SMETANA, GATOL, NAGY
Carruth (Rajna) - Harty, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Lovecchio, Luttinen, Gilbert - Stipsicz, Palin, Sarpatki, Reisz, Vincze - Szabo, Szita, Kocsis
Schmidt (Kickert) - Glenn, Bacher, Flick, Verlic, Hickmott - Brunner, Schlacher, Beach, Sarauer, Leiler - Stebih, Shields, Kromp, Platzer, Petrik - Labrecque, Antonitsch, Walter, Lanzinger
Gólszerzők: Harty, Koger, Manavian, Vidmar, Koger ill. Beach, Verlic, Walter, Sarauer
Kiállítások: 6 ill. 6

Fehérvári helyzetekkel indult a találkozó, Kickertnek kellett védenie Sárpátki kísérlete után, majd Luttinen lövése zúgott el a vas mellett. Sikerült beszorítania ellenfelét a hazai alakulatnak, de sem Manavian, sem Kocsis nem tudta az osztrák hálóőr mögé juttatni a korongot. Gilbert passza után LoVecchio is közel járt a gólszerzéshez, de ez ekkor még nem, a 10. percben viszont összejött. Jonathan Harty kapásból vágta a bal felsőbe a játékszert, miután egy vendég játékos szinte lekészítette azt neki. A védő ezzel megszerezte 1. fehérvári találatát. (1-0) Tovább nyomott az Énekes Lajos és Clint Thornton által dirigált gárda, a karintiaiak leginkább kiugrások után veszélyeztettek, egy ilyen alkalommal Carruth-nak kellett nyújtózkodnia, majd Beach közelről próbálkozott, de az amerikai jól zárt. Akárcsak a Egy újabb villachi megugrás után Platzer szólóját követően mentett Carruth, akárcsak Verlic lövésénél, amikor a vas is segítette a kapust. A harmad vége felé közeledve Flicket látta szabálytalannak a Siegel-Smetana bírópáros, de az első előnyt nem sikerült gólra váltaniuk a fehérváriaknak. Sőt, pillanatokkal a dudaszó előtt Kyle Beach egy buli után a ficakba vágta pakkot, így döntetlent mutatott az eredményjelző a szünetben. (1-1)

Kickerté volt a második játékrész első védése, Kóger ért bele Harty húzásába, de jól tette le a mamutját a hálóőr. Vincze Kiállítása miatt először kellett emberhátrányban védekeznie a magyar alakulatnak, és bár jól adogattak a vendégek, nem tudtak betalálni. Nem úgy Kóger Dániel a másik oldalon, a kiegészülés után Hári lódult meg, ütőjéről pedig éppen a csapatkapitány elé került a korong, aki azonnal a hosszú alsóba vágta azt. (2-1) Aztán azonban a büntetőpadra kényszerült, ezt a fórt kihasználta a Villach. Manaviant találták el, aki így nem igazán tudott már védekezni, a helyén Miha Verlic remekül ért bele Hickmott lőtt passzába, a játékszer a felső sarokba vágódott. (2-2) A mérkőzés felénél Platzer vágta fel Hárit, ezúttal pedig a Fehérvár AV19 élt a kínálkozó lehetőséggel. Hári lekészítése után Antonin Manavian bombázott a kapuba. (3-2) Beach válaszolhatott volna közelről, de Carruth menteni tudott. Ismét megfogyatkoztak a vendégek, ezúttal Schlacher bűnhődött. Kóger próbálkozását a nagyon kikorcsolyázó Kickert kitolta, a lecsorgót Sárpátki piszkálta volna be, de Shields jól szúrt közbe. A visszatérő Schlacher kiugrása után Carruth, Erdély megindulása után Kickert mutatott be szép védést. A 39. percben Kóger keresztbe tett korongját Luka Vidmar húzta a hosszúba, Kickert elvesztette egyensúlyát, fekve pedig már tehetetlen volt. (4-2) Még nem volt vége a villachi vesszőfutásnak, a gólvonalról kesztyűvel rántották ki a pakkot az osztrákok, jöhetett a büntető, de Hárin kifogott Kickert, maradt a kétgólos különbség.

A harmadik periódust is fehérvári lövés nyitotta, ami Luttinen nevéhez fűződött. Leginkább a mezőnyjáték dominált az első percekben, amit Verlic kísérlete tört meg, centikkel húzta mellé a játékszert. Az 50. percben egy kapu előtti kavarodást Ben Walter használt ki, átpofozta Carruth mamutjai között a pakkot. (4-3) Szinte azonnal visszaállíthatta volna a korábbi differenciát LoVecchio, de ziccerben mellé pattintotta a korongot. Az 53. percben Hári és Kóger lemásolták a második hazai találatot, utóbbi így duplázott, előbbi negyedik gólpasszát jegyezhette. (5-3) Sokáig nem örülhetett a magyar együttes, Beach lövése kijött Carruth-ról, Andrew Sarauer pedig áttuszkolta azt a hálóőrön. (5-4) Sárpátki járt közel a gólszerzéshez pillanatokkal később, de Kickert ezúttal jól segítették a védői és takarítottak. A kapusa helyett Greg Holst mezőnyjátékost küldött a jégre, nyomott is a Villach, Manaviant ráadásul kiállítással sújtották, így már kettővel voltak többen a jégen a vendégek. Ezt viszont nem tudták kihasználni, a Fehérvár AV19 így 5-4-re nyert, és idén immáron harmadszor győzte le riválisát.