Győzött Fehérváron és ezzel szépített a Bécs

• 2015.03.10. 21:58
  • FehervárAV19
 Két játékrészt megnyertünk, de a középső harmadbeli hibáinkat könyörtelenül kihasználta a Capitals és 2-1-re szépített a párharcban.
 Fehérvár AV19 – Vienna Capitals 2-3 (1-0, 0-3, 1-0)

Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok, 3500 néző. Vezette: Erd, Smetana, Johnston, Smeibidlo.

Fehérvár AV19: Engstrand – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Orbán, Boivin, Benk, Sikorcin, Marino – Ejdepalm, Varga, Kovács, Bartalis, Vincze – Tokaji, Hetényi P., Németh, Erdély, Magosi

Vezetőedző: Rob Pallin

Vienna Capitals: Zaba – Iberer, Carson, Foucault, MacArthur, Ferland – Fraser, Lakos P., Magowan, Watkins, Sylvester – Klimbacher, Peter, Nödl, Bois, Rotter – Hackl, Grosslercher, Fischer, Schiechl, Hartl

Vezetőedző: Jim Boni

Gólszerzők: Németh, Bartalis, illetve Iberer, Bois, MacArthur

Pokoli hangzavarban kezdődött az EBEL-negyeddöntő harmadik összecsapása. Engstrandnak pár másodperc után máris védenie kellett, Jim Boni, a vendégek vezetőedzője nem a levegőbe beszélt, amikor kulcsfontosságúnak nevezte, hogy ők szerezzék meg a vezető gólt. A Capitals játékosai nem kértek, és nem adtak kegyelmet, erről Bartalis is meggyőződhetett, aki egy ütközés után fájdalmas arccal ment le cserére. Fokozatosan vettük át a játék irányítását, jól működött a letámadás, nem tudtak kibontakozni a bécsi csatárok. A 7. percben Kovács Csaba került tiszta lövőhelyzetbe, de Zaba könnyedén hárított. Egy percre rá viszont már esélye sem volt. Orbán távoli lövésébe Németh Attila tette bele az ütőjét, a korong pedig a kapuban állapodott meg (1-0). Ezután Boivin szlalomozott át a bécsi védőkön, de lövése Zabán felpattant és a bekkek felszabadítottak. Fehérvári emberelőny következett, ami lehetett volna kettős is, de a játékvezetők – csak ők tudják miért – nemcsak az odasózó Bois-t, de az ütést elszenvedő Sarauert is kiküldték két percre. Öt perccel a harmad vége előtt Sikorcin került kecsegtető helyzetbe, de lövés helyett passzolt, így odalett a lehetőség. Ezzel együtt uraltuk az első húsz percet, jelezte ezt Banham játékrészt lezáró bombája is, és megérdemelt vezetéssel mehettünk a pihenőre.

A szünetben a MAC Budapestet legyőző, így serdülő bajnoki címet szerző U16-os csapatunkat köszöntötték a jégen - ennél több örömünk sajnos a későbbiekben sem akadt. Alig 28 másodperc telt el a harmadból, amikor Iberer nem túl erős lövése Engstrand lábai között a kapuba csorgott (1-1). A gól megfogta a mieinket, míg a bécsieknek lendületet adott. Futószalagon jöttek a vendéghelyzetek, mégis egy Volán-támadásból kaptunk gólt. A támadóharmadban eladott koronggal Nödl és Bois ugrott meg kettő az egyben, végül előbbi átadását utóbbi vágta a hálóba (1-2). Röviddel ezután Hackl meglőhette volna a harmadikat is, szerencsére célt tévesztett. A harmad felénél Kóger lövése jelezte, kijöttünk a szorításból, de egyenlíteni nem sikerült. A játékrész paprikás hangulatban ért véget, a vendégek az eddig látott harcmodorukat alkalmazva minden alkalommal ütöttek-vágtak, tehették, a játékvezetői négyes szerint ez még belefért. Két perccel a vége előtt egy szokásos Sarauer-Banham összjáték végén Frenki tüzelt, de a lövése Zaba zsákmánya lett, majd Kóger mehetett ki két percre, az emberelőnyből pedig újabb találatot jegyzett a Capitals; MacArthur fonákkal emelt a kapuba (1-3). A harmadot egy kisebb tömegverekedés zárta, mely után salamoni ítélet született, mind Rotter, mind Sikorcin kettő plusz öt perces büntetést kapott.

Fel volt adva a lecke a harmadik harmad előtt; nemcsak az első játékrészben látott lendületet kellett visszaszerezni, de a kétgólos hátrányt is le kellett dolgozni. A csapat felvette a kesztyűt, sikerült is beszorítani a Capitalst, sőt, a második gólhoz is közel kerültünk. Magosi kecsegtető helyzete után egy Banhamen megpattanó lövés okozott riadalmat a bécsi táborban, majd Erdély Csanád is jó érzékkel nyúlt bele egy korongba, Zaba szerencséjére centiméterekkel elkerülte kapuját a gumidarab. A 48. percben aztán megtört a jég; Bartalis korcsolyázott be a támadóharmadba és nagy erővel kilőtte a felső sarkot (2-3). A gól után azonnal emberelőnybe kerültünk, de egalizálni nem sikerült, ez azonban nem szegte kedvét a csapatnak. Óriási energiákat mozgósítottunk az egyenlítő találat megszerzéséért, jöttek is sorba a helyzetek. Előbb Sikorcin került kétszer is ziccerbe, majd Sarauer előtt volt a lehetőség, de Zaba mindent hárított. Két perccel a vége előtt Rob Pallin időt kért, majd Engstrand is lekorcsolyázott, de újabb gól már nem esett. A Bécs 3-2-re nyert és megszerezte első győzelmét a párharcban. Összesítésben azonban 2-1-re továbbra is mi vezetünk. Folytatás pénteken, az Albert-Schulz Eishalléban.