Győzelem az első hazain

• 2019.09.15. 20:22
A Hydro Fehérvár AV19 megszerezte első győzelmét a 2019/2020-as szezonban, hazai pályán fegyelmezett játékának köszönhetően egy góllal múlta felül a Linz együttesét.

2019.09.15 Vasárnap / 17:30
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Nézőszám: 3 040
Steinbach Black Wings Linz
TRILAR, BALUSKA, HRIBAR, NEDELJKOVIC
Kornakker (Ouzas) - Caruso, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Szita - Harty, Szabo, Koger, Timmins, Lehtonen - Stipsicz, Campbell, Sille, Yogan, Kuralt - Bussenius, Szabo, Reisz, Szabo
Kickert (Mocher) - Altmann, Rutkowski, Lebler, Schofield, DaSilva - Finn, Kragl, Kalus, McNeill, Umicevic - Wolf, Roach, Cijan, Florek, Woger - Matzka, Pusnik, Leiler, Brucker, Gaffal
Gólszerzők: Yogan
Kiállítások: 2 ill. 8

Fehérvári rohamokkal indult a Hydro Fehérvár AV19 első hazai mérkőzése, majd a linziek vették át a mérkőzés irányítását, beszorult csapatunk az első percek energikus támadásai után. Szabó Bencét látták szabálytalannak a játékvezetők, és bár többször fel tudott állni a fórban a vendég együttes, nem sikerült vezetést szereznie Tom Rowe csapatának. Kiegyenlített játékkal ment tovább a mérkőzés, azonban mindkét oldalon csak kisebb lehetőségek adódtak egészen a harmad közepéig, amikor Yogan tört be a kapu elé, de Kickert a helyén volt. A következőkben sem jutottak dűlőre egymással a felek, nagyobb helyzetek azonban inkább a linzi kapu előtt adódtak. Villant a fiatal sor, Szabó Bence és Reisz összjátéka végén csak a szerencse mentette meg a fehérmezeseket a góltól. 6 perccel a dudaszó előtt először támadhatott öt a négy ellen csapatunk, Szabó Krisztián kapott nagyot, egy perc elteltével pedig élt is a lehetőséggel az együttes, Timmins tette át Andrew Yogannek, aki nem is hibázott (1-0). Gyorsan egyenlíthetett volna a Linz öt az öt ellen, Kragl, majd Altmann is távolról próbálkozott, ám maradt a fehérvári vezetés. A harmad végéig folytatódott a linzi fölény, ám a védelem jól állta a sarat.

A második harmad is fehérvári mezőnyfölénnyel indult, támadóink többször is tesztelték Kickertet, Kuralté volt a legveszélyesebb lehetőség, ám nem sikerült megduplázni az előnyt. A harmad közepéig kiegyenlített játék folyt a jégen, mígnem másodszorra is öt a négy ellen jöhettek Sarauerék, ám hiába tüzelt Yogan többször is a fórban, nem változott az eredmény. A játékrész második felében beszorította ellenfelét csapatunk, előbb Szita dolgoztatta meg Kickertet, a szorításból Umicevic ziccerével jött ki a Linz, ám a következőkben is főleg az osztrákok kapuja előtt zajlott a játék. Egy szép Sarauer-Sille-Stipsicz passzjáték végén előbbi helyzeténél már felugrott a teltházas Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, ám a fiatal osztrák hálóőr a helyén volt. Maradt még helyzet a végére is, de a csapatok végül egygólos fehérvári vezetéssel vonulhattak az öltözőbe.

A záró játékrész kezdetén Ouzas bravúrjaira volt szükség az előny megtartásához, majd még tovább fokozta a tempót a Linz, DaSilva tesztelte kapusunkat, sikertelenül. A Hydro Fehérvár AV19 a 48. percre jött ki a szorításból, ekkor Kuralt lőtt balról, aztán a záró etap derekára felélénkült a gárda játéka, az agresszívebb támadások pedig újabb előnyt eredményeztek, Raphael Wolf kapott 2+2 perces kiállítást. Sarauer előbb Kógert hozta helyzetbe, majd Lehtonen bombázott a kékről, Kuralt pedig egy kapu mögül visszatett passzt követően lőhetett közelről. A fór hátralévő részében is beszorította ellenfelét csapatunk, de Kickert továbbra is remekelt a kapuban. Megnyomta az utolsó perceket a Linz, de a koronázóvárosi együttes sem tétlenkedett, Sarauer hagyott ki ziccert. 2 perccel a vége előtt Tom Rowe Kickert helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, nem tudott felszabadítani a Hydro Fehérvár AV19, Ouzas tartotta a csapatot ezekben a pillanatokban. Kikérte idejét a vendégek mestere, tüzelt is rendesen a Linz a hátralévő időben, ám végül nem sikerült betalálniuk, így a Hydro Fehérvár AV19 győzelemmel debütált hazai jégen.