Győzelem a rekordbajnokkal szemben

• 2018.12.18. 20:48
Csapatunk egy végletekig kiélezett találkozó végén elhozta a három pontot a Klagenfurttal szemben.

A fehérvári alakulatnak indult jobban a találkozó, már rögtön a második percben Stipsicz passzolt Phillipsnek, aki elhibázta, ám fordult a Klagenfurt, és Richter kimaradt helyzete után hátrányba került csapatunk. A vendég fór első percében többször próbálkozott a rekordbajnok, majd Andrew Sarauer szerzett korongot, és indulhatott meg szólóban, az első lehetőséget kivédte Madlener, végül a magyar válogatott támadó a vas és a hálóőr lába között átjuttatta a korongot a gólvonalon. (1-0) A következőkben is leginkább hazai ütőkön járt a pakk, Koskiranta és Phillips is növelhették volna a fehérvári fölényt, Strong kiállítása után pedig már előnyben jöhettek Erdélyék, a létszámfölény alatt viszont Szabó Dániel és Hári helyzeteit blokkolták a vendégek speciális egységei. A játékrész közepén a második sorunk is beszorította a karintiaiakat: Meland, valamint Sárpátki dolgoztatta meg Madlenert, a következő támadásban Kuralt előtti is óriási ziccer kínálkozott, de az eredmény ekkor sem változott. A hazai helyzetek a 15. percben értek góllá, amikor Anze Kuralt csapott le egy kipattanóra, és lőtt Madlener kapujába. (2-0) Az utolsó momentumokra is maradt a hazai mezőnyfölény, komolyabb helyzetig azonban nem jutott Hannu Järvenpää együttese, így kétgólos fehérvári vezetéssel zárult az első etap.

Nagyobb tempóban kezdte a második harmadot a KAC, Geier, illetve Strong is megdolgoztatta Carruthot, majd Bischofberger egyéni akciója végén kellett nyújtózkodnia az amerikai hálóőrnek. A következő percekben oda-vissza játék folyt a jégen, leginkább a semleges zónában zajlott a játék, veszélyeztetni egyik alakulat sem tudott. Kraus kapott kettő percet, így előnyben jöhettek a fehérváriak, ám nem tartott sokáig a fór, hiszen Szabó Dánielnek is kisbüntetést ítéltek a bírók bottal akasztásért. A négy a négy elleni játék egyik csapatnak sem kedveztett, az alakulatok kiegészülése után pedig Wahl a Carruth kapuja előtt próbálkozott, Fischer pedig a kék vonalról akarta csökkenteni a különbséget. Caruso távoli lövése nem találta el a klagenfurti ketrecet, majd négy perccel a harmad vége előtt Sille indította Kuraltot, de a vendégek védelme ezúttal jól működött. és megállították a szlovén csatárt. Ezt követően Kozek és Petersen indultak meg kettő az egy ellen, végül utóbbi tette kapura a korongot, de Carruth óriási bravúrt mutatott be. Az etap végéhez közeledve Sárpátki előtt kínálkozott lehetőség, aztán Reisszel és Hárival szemben Maldener bizonyult jobbnak. Az utolsó percben Anze Kuralt lőhetett középről, és talált be a jobb felsőbe, amivel megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját, így 3-0-ás eredménnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Tero Koskirantát állították ki a középső játékrész utolsó percében, így emberhátrányban kezdte harmadik etapot a Fehérvár AV19. Gartner helyzete még kimaradt, ám Mitch Wahl Carruth válla fölött a kapuba bombázta a korongot. (3-1) Kozek akadályozta Kuraltot, tehát Háriék is fórban jöhettek, de Sille és Stipsicz próbálkozásai is elakadtak a blokkban. A negyvennegyedik percben Harty állította meg Nicholas Petersent szabálytalanul, így büntetőlövés következett, amit a klagenfurti támadó be is lőtt Carruth lábai között. (3-2) A rekordbajnok percei következtek, azonban Carruth a helyén volt, és magabiztosan védte a felé közeledő lövéseket. Hartyt kapott kisbüntetést, és ezt az előnyt is kihasználták az osztrákok, ezúttal Adam Comrie távoli bombájával szemben bizonyult tehetetlennek Carruth. (3-3) Hamar jött a hazaiak válasza, egy kapu előtti keveredésből Erdély Csanád került ki győztesen, amivel visszavette a vezetést csapatunk. (4-3) Ismét fehérvári emberhátrány következett, Andrew Sarauernek is ki kellett ülnie a büntetőpadra, speciális egységeink viszont jól működtek, sőt Bischofbergernek is két percet ítélt Fichtner-Smetana játékvezetőpáros, és a fentmaradó hazai fór alatt Hári lövésébe ért bele Szabó Dániel, aki kettőre növelte a különbséget. (5-3) Az utolsó percre is tartogatott izgalmakat a találkozó, hiszen huszonkét másodperccel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt Unterweger talált be a Fehérvár AV19 ketrecébe, és hosszas videózás után a bírók szabályosnak ítélték a gólt. (5-4) Két másodperccel a meccs lefújása előtt még Hári is kibüntetést kapott, de csapatunk egy végletekig kiélezett összecsapás végén megszerezte a három pontot.

Pénteken Zágrábba látogat csapatunk, szombaton pedig az Innsbruck érkezik Székesfehérvárra az advent időszak lezárásaként. Továbbra is kaphatóak az ötmeccses minibérletek. Részletek itt.