Gólparádé

• 2017.12.26. 21:10
A Fehérvár AV19 8-4-re legyőzte a Linz gárdáját kedden este, így ebben a szezonban először tudta felülmúlni osztrák riválisát. A magyar EBEL-csapat így feljött a tabella 7. helyére.

2017.12.26 Kedd / 18:45
8:4
(3:1, 1:2, 4:1)
Nézőszám: 3 205
Steinbach Black Wings Linz
BABIC, SIEGEL, GATOL, KASPAR
Carruth (Rajna) - Stipsicz, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Harty, Szabo, Luttinen, Reisz, Szabo - Szaller, Vincze, Kocsis, Kiss
Ouzas (Janny) - Altmann, Dorion, Lebler, Locke, Hofer - Kirchschläger, D'Aversa, Broda, Schofield, DaSilva - O'Brien, Lukas, Spannring, Lukas, Kristler - Piche, Freunschlag, Franz, Gaffal, Moderer
Gólszerzők: Gilbert, Harty, Hari, Luttinen, Koger, Hari, Erdely, Erdely ill. Lukas, Spannring, Hofer, Lebler
Kiállítások: 4 ill. 14

A második percben Erdély húzását kellett kitolnia Ouzasnak, majd Gaffal kísérletét Carruth rántotta le. Nem sokkal később ismét Erdély került helyzetbe, egy Manavaian-lövés utáni kipattanót estében próbálta rápöccinteni, de a kanadai kapus mamuttal mentett. Kiegyenlített játék folyt a jégen, mindkét hálóőrnek akadt kisebb feladata, majd a 8. percben Luttinen kapu mögül visszatett passzát David Gilbert juttatta a hálóba közelről, idei 10. gólját szerezve. (1-0) Sőt, Altmann saját harmadából a nézőtérre emelte a korongot, így emberelőnybe kerültek a fehérváriak. Kóger vette célba a rövid felsőt, Ouzas – Uotila takarása mellett - sisakkal hárított, ennél közelebb a különbség növeléséhez azonban nem jutottak a hazaiak. A kiegészülés után Hofer addig forgolódott Carruth előtt, míg rá tudta húzni a játékszert, a kapus mentett, majd DaSilva szerezte meg a pakkot, a hálóőr viszont remekül vetődött ki és állította meg a támadót.  Kóger akadályozását szúrta ki a Babic-Siegel bírópáros, így jöhetett az első linzi fór. Fel tudtak állni az osztrákok, jól is adogattak, de nagyobb lehetőséget nem tudtak kidolgozni. Amint a csapatkapitány visszatért, Erdéllyel karöltve léphettek ki, utóbbi le is korcsolyázta védőjét, de végül felszedték az ütőjét ziccerben. A másik oldalon Philipp Luka egy lecsorgót bekotort a hálóba, egyenlített a Black Wings az első negyed óra végén. (1-1) A harmad vége előtt Kirchschlägernek kellett kiülnie, Jonathan Harty pedig takarásból a kék vonalról bombázott a jobb alsóba előnyből. (2-1) Itt még nem volt vége, 35 másodperccel később Luttinen lapos próbálkozását Ouzas éppen Hári János elé tolta, aki a félig üresen maradt kapuba továbbított, így kétgólos előnnyel a birtokában vonulhatott pihenőre a Järvenpää-legénység. (3-1)

Aktívabban kezdtek a linziek és 45 másodperc elteltével szépítettek is: Dorion kísérlete átcsorgott Carruthon, Patrick Spannringnak nem volt már nehéz dolga, átpöckölte a vonalon a korongot. (3-2) Harty járt közel az újabb hazai találathoz, de Ouzas nagyot védett közeli húzása után, majd emberhátrányba kerültek az osztrákok: Dorion emelte magasra az ütőjét. A magyar EBEL-alakulat ezt az előnyt is kihasználta, Antonin Manavian kapáslövése megpattant egy védőn, azán Arttu Luttinenen is, Ouzas már nem tudott reagálni. (4.2) Troy Ward úgy érezte, együttesének szüksége van az új impulzusra, Janny váltotta a Ouzast. Továbbra is a Fehérvár dominált, Erdély avathatta volna fel az „új” hálóőrt, de ziccerét hárította, majd ismét egy vendég játékos,  O’Brien  szabálytalankodott. Ebben a fórban is ígéretesen adogattak a hazaiak, Vidmar bombáját a takarni igyekvő Uotila blokkolta, Hári középre tett korongját Janny szedte ki. Manavian erélyesen tette arrébb Dasilvát, így ezúttal neki kellett kiülnie. Kristler kétszer próbálkozhatott közelről, ám Carruth áthatolhatatlannak bizonyult csakúgy, mint Locke kísérlete után. Egyenlő létszámnál is maradt támadásban a Linz, futószalagon jöttek a helyzetek, egy kitűnő kiugratás után Mario Hofer jól fejezte be a szólót, átverve Carruthot. (4-3) Keményedett az összecsapás, több nagyobb ütközés tarkította a játékrész végét, aztán Kóger indult meg D’Aversa szorításában, betört a ketrec elé, de végül elpöccintette a pakkot Janny előtt. Egy gólt megőrzött előnyéből a gárda a harmadik periódusra.

Kiegyenlített játékot hozott a záró etap eleje, egészen Lukas kiállításáig. Fel tudtak állni a kékmezesek, Schofield viszont kilépett, Luttinen akasztotta, büntetőhöz jutott a Black Wings. A sértett elhúzta ugyan a korongot, de végül már nem tudta a kapu felé irányítani a játékszert a jól mozduló Carruth mellett. Az emberelőnyt végül nem sikerült kihasználni, de öt az öt ellen már megrezdült a linzi háló: a 49. percben Vincze lekészítése után Kóger Dániel lőtt, Jannyról vágódott a kapuba a pakk. (5-3) Jöttek előre az osztrákok a bekapott gól után, Spanring éles szögből tesztelte a fehérvári hálóőrt, aki jól zárt a rövid saroknál, akárcsak Hofer hasonló pozícióból eleresztett lövésénél. Három és fél perccel a dudaszó előtt beérett a vendégek fölénye, Brian Lebler megkerülte a kaput, a védők között betört és háttal állva pöckölte el a korongot Carruth lába alatt. (5-4) Nem sokáig örülhettek azonban a linziek, Hári János és Erdély indulhattak meg kettő az egy ellen, előbbi fonákkal emelt a bal felsőbe. (6-4) Janny helyett is mezőnyjátékos korcsolyázott a jégre, amit Hári passza után Erdély Csanád használt ki. (7-4) Lukas viselte nehezen az eredményt, Szabó Krisztiánnal szemben szabálytalankodott, a Fehérvár AV19 pedig ezzel az előnnyel is élt: Manavian bombája kijött Jannyról, Erdély kotorta be azt. (8-4)

A magyar EBEL-alakulat remek mérkőzésen, végig vezetve négygólos győzelmet aratott, így ebben a szezonban először legyőzte a Linzet. A fehérváriak így feljöttek a tabella 7. helyére.