Egygólos vereség a Graz ellen

• 2019.09.29. 20:31
A Hydro Fehérvár AV19 elvesztette hazai veretlenségét, miután fordulatos mérkőzésen egygólos vereséget szenvedett a Graz 99ers ellen.

2019.09.29 Vasárnap / 17:30
3:4
(2:0, 0:2, 1:2)
Nézőszám: 3 020
MOSER MEDICAL Graz99ers
SMETANA, STERNAT, NEDELJKOVIC, HRIBAR
Kornakker (Ouzas) - Stipsicz, Campbell, Sille, Yogan, Kuralt - Harty, Busenius, Koger, Timmins, Lehtonen - Caruso, Tikkanen, Szita, Sarauer, Erdely - Szabo, Reisz, Szabo
Höneckl (Nihlstorp) - Johansson, Weihager, Grafenthin, Hillding, Squires - Setzinger, Lindner, Oberkofler, Oleksuk, Ograjensek - Kirchschläger, Hamilton, King, Garbowsky, Aslin - Färber, Kainz, Moderer, Zusevics
Gólszerzők: Szita, Campbell, Sarauer ill. Johansson, Oberkofler, Oberkofler, Squires
Kiállítások: 2 ill. 2

Lendületes támadásokkal indult a Hydro Fehérvár AV19 Graz elleni mérkőzése, amelyet a már rehabilitációját töltő Sárpátki Tamás mellett a kisebb betegséggel küzdő Szabó Krisztiánnak is ki kellett hagynia. Oda-vissza játékkal folytatódott a mérkőzés, mindkét oldalon több lehetőség adódott a felek, előtt, ám sem Nihlstorpot, sem pedig Ouzast nem sikerült mattolnia a támadóknak. Kisebb grazi mezőnyfölényt követően ismét a svéd hálóőr kapuja előtt zajlott a játék, a harmad közepén pedig nagy lehetőséghez jutott a magyar EBEL-együttes, Szitát akasztották tiszta helyzetben, támadónk pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt (1-0). A gól után előnybe került a fehérvári gárda, ám hiába a nagyobbnál nagyobb lehetőségek, maradt az egygólos vezetés. A kiegészülést követően a Graz kapujánál folyt a játék, a vendégek akcióit pedig jól szűrték csapatunk hátvédei. A lehetőségek a lefújás előtt értek újabb góllá, Tim Campbell szólója végén egy szép csel után helyezett a hálóba (2-0).

A második harmad a vendégeknek indult jobban, sokkal agresszívebben támadtak a fehérmezesek, a harmadik percben pedig már Ouzas kapujába jutott a korong, Karl Johansson kapott passzt a kapu előtt, a játékvezetők azonban rúgás miatt visszanézték a találatot és végül érvényesnek ítélték azt (2-1). Tovább pörögtek Doug Mason tanítványai, Aslin került helyzetbe, Ouzas újra bravúrral hárított, majd előnyben is próbálkozhattak a vendégek - Tikkanen kapott kisbüntetést – de öt a négy ellen sem jött össze az egyenlítés az osztrákoknak. Már egyenlő létszámnál Ograjensek lőtte telibe a vasat, a kontrában pedig Timmins lőtt éles szögből, de Nihlstorp a helyén volt. A harmad közepén már megszületett a Graz egyenlítő találata: Daniel Oberkofler kapott jó passzt Ograjensektől, és közelről nem is hibázott (2-2). Csapatunk vezetőedzője kikérte idejét, majd ment előre mindkét gárda az újabb gólért, ismét Campbell ütőjében volt ott a gól, de Nihlstorp ezúttal hárított, majd a Graz percei következtek, magasabb fokozatba kapcsoltak a vendégek, ám Ouzas védéseinek köszönhetően nem tudták átvenni a vezetést.

A záró harmad eleje kiegyenlített játékot hozott, majd újra a vendégek voltak aktívabbak a kapu előtt, csapatunk azonban jó védekezéssel rukkolt elő, így maradt a döntetlen. Ismét a Graz akarata érvényesült a továbbiakban, kevés lehetőségig jutottak Kógerék. A mérkőzés során először vezetett az osztrák együttes, miután Stipsicz indult volna meg a koronggal, ám akasztották, a játékvezetők sípja néma maradt, az elvesztett korongra pedig Daniel Oberkofler érkezett és mattolta Ouzast (2-3). A harmad közepéig sok megszakítással tarkított, látványos helyzeteket mellőző játék folyt a jégen, ám ezt követően a Hydro Fehérvár AV19 váltott sebességet, Stipsicz Bence távoli lövése pedig Andrew Saraueren megpattanva került a hálóba (3-3). Ismét videóbírózás következett, ám ezt a találatot is érvényesnek ítélte a Smetana – Sternat játékvezetőpáros. Lehtonen és Kóger indulhattak volna kettő az egy ellen a 53. percben, de végül nem jutott lövésig a finn támadó. Nagy volt a nyomás ezekben a pillanatokban a vendégeken, beszorította ellenfelét csapatunk, ám egy támadó harmadbeli hibát pillanatok alatt gólra váltott a Graz, Greg Squires Hamilton passzát vágta a hálóba (3-4). Mindent beleadva ment előre a Hydro Fehérvár AV19, egymást érték a fehérvári helyzetek, másfél perccel a vége előtt pedig Ouzas is lekorcsolyázott, így hat az öt ellen támadhattak Sarauerék. Erdélyt lökték el a kapu előtt tiszta helyzetben, majd a végén még Harty tette rá, de nem jött össze az újabb egyenlítés, így elvesztette hazai veretlenségét a csapat, a Graz pedig kemény küzdelem után vitte el a Raktár utcából a pontokat.