Csapatunk nagy küzdelem után végül hosszabbításban maradt alul a Graz együttesével szemben.

MOSER MEDICAL Graz99ers
BALUSKA, SIEGEL, GATOL, KASPAR
Kornakker (Carruth) - Glenn, Tikkanen, Szabo, Reisz, Szita - Harty, Szabo, Koger, Hari, Kuralt - Stipsicz, Meland, Sille, Sarauer, Philips - Caruso, Luttinen, Koskiranta, Sarpatki
Höneckl (Rahm) - Setzinger, Weihager, Oberkofler, Garbowsky, Ograjensek - Jakobsson, Caito, King, Oleksuk, Zusevics - Kirchschläger, Lakos, Hamilton, Yellow Horn, Loney - Natter, Moderer, Grafenthin
Gólszerzők: Koger, Sarauer, Caruso, Koger, Hari, Hari ill. Hamilton, Hamilton, Yellow Horn, Ograjensek, Garbowsky, Oberkofler, Caito
Kiállítások: 10 ill. 16

Vendégtámadásokkal indult a Graz elleni mérkőzés, ahol Sofron István játékára ujjtörés, Erdély Csanádéra pedig kisebb sérülés miatt nem számíthatott Hannu Järvenpää. Az első gól nem is váratott sokáig magára, másfél perccel a kezdő korongbedobás után a vendégek megszerezték a vezetést, amikor Curtis Hamilton volt eredményes (0-1). Ezután csapatunk került mezőnyfölénybe, először Tikkanen bombázott a kékről, de nem talált kaput, a kipattanóra sikerült lecsapni, ám sem Sille, sem Caruso lövése nem jutott át Rahmon, majd ismét a stájerek indítottak offenzívát, a fehérvári védelem azonban jól működött. A 8. percben vendégoldalon King szabálytalankodott, így fehérvári emberelőnnyel folytatódott a játékrész, ahol először Sarauer próbálkozott, Stipsicz pedig távolról hibázta el. Ezután egy Glenn-Hári összjáték következett, ebből még nem, Kóger Dániel lövéséből viszont már megszületett az egyenlítés (1-1). A 13. percig egyik oldalon sem adódott nagyobb lehetőség, ekkor hazai oldalon Phillips és Harty volt sikeretelen, majd egy kontrából Sille szólózott, de ő sem talált be. A 15. percben Koskiranta kapott kisbüntetést, így a Graz fórban támadhatott. Weihager és Obrajensek is próbára tette Carruthot a vendég létszámfölény alatt, ám maradt a döntetlen. Öt az öt ellen folytatódott a játék, egy korongbedobás után a vendégek indulhattak, egy kapu előtti passzjáték után pedig Curtis Hamilton ismét egygólosra növelte előnyüket (1-2), ami a játékrész végéig nem is változott, így ezzel az eredménnyel fordulhattak a csapatok a következő etapra.
Fehérvári támadással kezdődött a középső játékrész, Hári adta be szélről a korongot Hartynak, a lövést viszont hárította Rahm, majd Carruthnak kellett több próbálkozást is védenie, amiből az utolsó bepattant kapusunk mögé, a játékvezetők azonban hosszas videózás után magas bot miatt érvénytelenítették a találatot. A következő grazi próbálkozás már sikeres volt, Hamilton beadását Colton Yellow Horn értékesítette (1-3). A 23. percben Sille szólózott hazai oldalon, lövése kipattant, majd Szabó Dániel lőtt a kékről, de nem talált be. Nem kellett sokat várnia a szépítésre az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönségének, hiszen egy kapu előtti passzjátékot követően Andrew Sarauer volt eredményes (2-3). A gól után újra az osztrákok akarata érvényesült, a nyomás pedig góllá érett a 36. percben, Ken Ograjensek vágta a pakkot Carruth hálójába (2-4). Caito és Harty összetűzése után négy a négy ellen folytatódott az etap, a válaszgól pedig ebben a felállásban érkezett hazai oldalról, Hári beadását Mike Caruso lőtte Rahm ketrecébe (3-4). A találat után már csapatunk uralta a játékot, a 31. percben pedig emberelőnybe is kerültek a kékmezesek. Koskiranta lövését blokkolták, majd Hári-Kóger volt a korong útja, a kipattanóból azonban a Graz indulhatott, Matt Garbowsky pedig ismét kettőre növelte a különbséget (3-5). A 33. percben Reiszt látták szabálytalannak a játékvezetők, ismét a Graz jöhetett előnyben, és egy kapu előtti kavarodás végén Peter Weihager kotorta be a korongot (3-6). A 36. percben Jakobssont ültették le a bírók, öt a négy ellen pedig Kóger Dániel csökkentette kettőre a vendégek fölényét (4-6). A harmad utolsó percében Hári János szerzett korongot, szólója góllal fejeződött be (5-6), így ezzel az eredménnyel mehettek az öltözőbe a felek.
Kiegyenlített játék jellemezte a záró etap kezdetét, az első nagyobb helyzet hazai oldalon Glenn előtt adódott a 44. perc elején, de a lövés kipattant Rahmról, majd Harty próbálkozását is hárítania kellett a graziak hálóőrének. Továbbra is Hannu Järvenpää legénysége uralta a mérkőzést, Hári bombázott a kékről Harty elé, azonban Rahm védett. Tikkanen-Koskiranta volt a korong útja, utóbbi fölé lőtt, így maradt az egygólos vendégelőny. Ezután a Graz dolgoztatta meg Carruthot, de kapusunk magabiztosan védte a ketrecet. Az 51. percben Glenn passzolt Hári elé, ám a lövés mellé ment, majd a fehérmezesek helyezték hosszabb időre nyomás alá Carruth kapuját, a védelem viszont jól működött. Egy kapu előtti kavarodásban Harty lőtt, de nem talált, majd Hári került szembe Rahmmal, az eredmény azonban változatlan maradt. A következő buli után már sikerült az egyenlítés, Anze Kuralt bombázott a kékről (6-6). A gól után a Graz előtt adódott hatalmas helyzet, de a hazai védelmet nem tudták áttörni. Az 54. percben emberelőnybe kerültek a fehérmezesek Tikkanen kiállítását követően, a büntetés felénél Setzingert is leültették a játékvezetők, gól viszont egyik oldalon sem született. A dudaszó előtt Sarauer próbálkozott, nem járt sikerrel, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás első percében egyik fél sem tudott nagyobb helyzetet kialakítani, majd négy a három elleni játék következett egy grazi kiállítás után. Az előnyben először Glenn passzolt Hári elé, de a csatár nem találta el a kaput, majd Sarauer és Koskiranta is próbálkozott, gól azonban ekkor sem született. A hosszabbítás vége előtt fél perccel az éllovas támadhatott, Matthew Caito pedig beállította a mérkőzés végeredményét (6-7), így csapatunk egy pontot szerzett a listavezető ellen.