A Hydro Fehérvár AV19 négygólos vereséget szenvedett a Graz otthonában.

Höneckl (Nihlstorp) - Johansson, Hamilton, Oberkofler, Hillding, Ograjensek - Egger, Dodero, Garbowsky, Oleksuk, Setzinger - Lindner, Moderer, Kainz, Reichenberg, Zusevics - Krainz, Rappold
Ouzas (Gyenes) - Caruso, Tikkanen, Koger, Sarauer, Erdely - Busenius, Stipsicz, Reisz, Timmins, Kuralt - Szabo, Campbell, Yogan, Girard, Szita - Sarpatki
Gólszerzők: Setzinger, Dodero, Oleksuk, Garbowsky, Reichenberg ill. Yogan
Kiállítások: 8 ill. 10

Ismét voltak hiányzók a keddi mérkőzésen, Sárpátki Tamás, Kornakker Dániel és Szabó Krisztián betegséggel küzd, rajtuk kívül Jonathan Harty agyrázkódás miatt hiányzik Szabó Dániel pedig kisebb sérülés miatt hiányzott a találkozón. Gyorsan védekezésre késztette csapatunkat a Graz a mérkőzés elején, ám Nihlstorpnak is akadt dolga a másik oldalon, Kuralt átadását Timmins húzta rá a kapura. Többször veszélyeztetett a magyar EBEL-csapat a továbbiakban, egy egyéni akció végén pedig a vezetést is megszerezték a vendégek, Andrew Yogan tört be a kapu elé és nem is hibázta el a ziccert (0-1). Busenius duplázhatta volna meg az előnyt a gól után, majd ismét Ouzas kapuja előtt folyt a játék, a Graz főleg távoli lövésekkel próbálkozott. A harmad közepén főleg a fehérváriak akarata érvényesült, az előző mérkőzéseken látottaknál szorosabb védekezéssel rukkolt elő a Järvenpää-legénység, a grazi kapu előtt pedig a Kóger-Sarauer-Erdély sor bizonyult a legaktívabbnak, de gól nem született. A harmad második felében kisebb fehérvári próbálkozásokat nagyobb hazaiak követtek, majd egy perccel a játékrész vége előtt Erdélyt látták szabálytalannak a játékvezetők, ám a fórban nem tudott nyomást gyakorolni a vendégek kapujára Doug Mason együttese.

A második harmadra sokkal harcosabb Graz érkezett, kapusunk bravúrjaira volt szükség az első percben a kiegészülésig, majd öt az öt ellen is. A nyomás gyorsan góllá is érett, Oliver Setzinger helyezett közelről a léc alá (1-1). Egy kapu előtti kavarodás után Szita kapott kétperces büntetést, ám ezúttal is meddő maradt a sárgamezesek előnyös játéka. A játékrész közepéig oda-vissza játék folyt, a legnagyobb helyzetet Kuralt szolgáltatta Nihlstorp kapuja előtt, gólt mégis a graziak szereztek, Setzinger kapu elé visszatett korongját Charles Dodero juttatta át a gólvonalon (2-1). Gyorsan kétgólosra növelte előnyét az osztrák gárda, Travis Oleksuk távoli próbálkozása egy ütőn irányt változtatva talált utat a kapuba (3-1). Kóger és Dodero páros kiállításával ment tovább a mérkőzés, majd előbb Oleksuk és Yogan is a büntetőpadra kerültek, de a speciális egységek egyik oldalon sem találtak be.

Ahogy a középsőben, az utolsó 20 percben is nekiment ellenfelének a vendéglátó, a 41. percben pedig Matt Garbowsky révén már három volt közötte (4-1), majd alig egy perccel később Alexander Reichenberg tört be a kapu elé és nem is hibázott (5-1). Nem szűntek a hazai rohamok, egy korongszerzés után azonban csapatunk percei következtek, Sarauer, Campbell és Kóger is közel jártak a gólszerzéshez, de nem sikerült betalálni. Ismét Kóger kapott kisbüntetést a 47. percben, Dodero, majd Setzinger csapott le egy kipattanóra, ezúttal azonban nem tudta növelni a különbséget a 99ers. A kiegészülés után Sarauert állította meg szabálytalanul Dodero, így ismét a fehérvári előnyös egység volt a jégen, a fórban a Kuralt-Timmins páros lendült akcióba, de gól nem született. A kiegészülés előtt Setzinger került a büntetőpadra, így továbbra is Kógerék jöhettek öt a négy ellen, ismét Kuralt veszélyeztetett, de ezúttal jól állta a sarat Nihlstorp és a védelem. Az utolsó percekben nem kockáztatott sokat a Graz, a védekezésre koncentráltak, így kevés lehetőséghez jutott csapatunk.