Visszavágtak a Bécsnek

• 2021.02.28. 22:01

A Hydro Fehérvár AV19 vasárnap Hári János mesterhármasával az osztrák fővárosban győzött a spusu Vienna Capitals ellen.

HRONSKY, TRILAR, HRIBAR, RIECKEN
Starkbaum (Wraneschitz) - Wall, Peter, Besse, Nissner, Loney - Hackl, Gauthier Leduc, Archibald, Wukovits, Rotter - Piff, Fischer, Richter, Großlercher, Hartl - Preiser, Lakos, Bauer, Artner, Kittinger
Kornakker (Janus) - Szabo, Campbell, Kahkonen, Hari, Kuralt - Caruso, Horvath, Erdely, Bartalis, Petan - Geiger, Szabo, Mihaly, Sarauer, Sarpatki - Lahti
Gólszerzők: Bauer ill. Hari, Petan, Erdely, Hari, Hari, Szabo
Kiállítások: 56 ill. 8

Három hiányzóval kellett számolnia Antti Karhulának a spusu Vienna Capitals elleni mérkőzésen: Colton Hargrove eltiltás, Stipsicz Bence sérülés miatt, Szita Donát pedig orvosi javaslatra kényszerült kihagyni a mérkőzést. A találkozó csapatunk számára kezdődött jobban Erdély, majd Szabó Dániel próbálkoztak, a lendületet a 6. percben Caruso kiállítása törte meg. A bécsiek a fórban több veszélyes helyzetet is kialakítottak, Kornakker azonban a helyén volt. Kiegészült csapatunk, maradt támadásban a Bécs, egy kapu előtti szabálytalanság miatt Wukovits kapott 2+10+20 perces kiállítást, az előnyt gyorsan ki is használta együttesünk, Hári János balról lőtt a hálóba (0-1). Nyomtak a mieink egyenlő létszámnál, majd a hazaiak percei következtek, Kornakker tartotta a csapatot. Szabó Dánielt látták szabálytalannak a játékvezetők, Loney lövése centikkel kerülte el a kaput, de hátvédünk végül visszajöhetett.

Nagy bécsi helyzettel indult a középső etap, majd beszorultak a hazaiak, ráadásul Kittinger kiállítása után előnyben is támadhattak a mieink. Sarauer egészpályás passza után Alex Petan lépett ki öt a négy ellen és nem is hibázott (0-2). Ismét Szabó Dániel előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de a bécsi előnyben a vendégek találtak be, Erdély Csanád értékesített egy szólót (0-3). Alig egészült ki együttesünk, Campbellnek kellett kiülnie, de ismét jól működött a védelem. Egy helyzet után Sárpátki arcát találta el egy ütő, ezután még nem, de a következő szabálytalanságot követően jöhetett a következő Fehérvár-fór. Nem volt ellenszere a Bécsnek a mai előnyös játékra, Hári János a jobb felsőbe helyezett, ezzel már négy volt közötte (0-4). Kittinger kapott kisbüntetést és menetrendszerűen érkezett a következő előnyös találat, Hári János harmadszor bombázott a kapuba (0-5). A gól után kapust cserélt a Bécs, Wraneschitzet Starkbaum váltotta, majd ismét öt a négy ellen támadhattak Háriék, ezúttal azonban nem született újabb gól.

A záró etap kezdetén Kähkönen és Kuralt indulhattak kettő az egyben, előbbit szabálytalanul állította meg Peter, ám ez a fór nem hozott gólt. A kiegészülés után az osztrákok ütőin járt a pakk, védekezésre kényszerültek Horváthék, a nyomásnak pedig gól lett az eredménye, Sascha Bauer lövése a kapu előtt egy védőn megpattanva jutott a hálóba (1-5). Elszánt maradt a sárgamezes alakulat, ismét Kornakker kapuja előtt zajlott a játék, de jól működött a védelem. Az 53. percben előbb Leduc, majd a késleltetett kiállítás alatt Loney szabálytalankodott, így teljes két percig öt a háromban támadhattak Háriék. Végig bent tudta tartani a bécsi kapu előtt a pakkot csapatunk, de a fölény ezúttal meddő maradt. Leült a mérkőzés, a magyar ICE-csapat őrizte előnyét, a hazaiak próbálkozásait pedig jól szűrte a védelem. Másfél perccel a vége előtt Fehérvár-góllal jött vissza a lendület a mérkőzésbe, Sarauer átadását Szabó Bence vágta a hálóba (1-6).