A Hydro Fehérvár AV19 egygólos vereséget szenvedett a Dornbirn otthonában.

(2:1, 1:1, 0:0)
Nézőszám: 2 038
Dornbirn / Dornbirner Messestadion
NIKOLIC, STOLC, SPARER, TSCHREPITSCH
Rinne (Järvenpää) - Magnan, Subban, Romig, Rapuzzi, Bau Hansen - Egger, Vainonen, Körkkö, Tamminen, Fröwis - Schnetzer, Gartner, Antonitsch, Häußle, Macierzynski - Schwinger
Ouzas (Kornakker) - Campbell, Kaijomaa, Erdely, Sarauer, Kuralt - Tikkanen, Stipsicz, Szita, Timmins, Mihaly - Harty, Szabo, Yogan, Metsavainio, Girard - Szabo, Sarpatki, Reisz, Szabo
Gólszerzők: Macierzynski, Bau Hansen, Macierzynski ill. Yogan, Kaijomaa
Kiállítások: 4 ill. 8

Fehérvári támadásokkal indult a Dornbirn elleni találkozó, Sarauer tesztelte a hazaiak hálóőrét, majd a hazaiak vették át a mérkőzés irányítását, végül a 4. percben Kevin Macierzynski indult meg a jobb szélen és lőtte ki a jobb felsőt (1-0). A lendületet Rapuzzi kiállítása törte meg, a fórt pedig gyorsan ki is használta a Hydro Fehérvár AV19, Sarauer átadását Andrew Yogan vágta a hálóba (1-1). Jött a válasz azonban hazai részről, Rapuzzi tette be a kapu elé Matthias Bau Hansennek, aki nem is hibázott (2-1). A gól után kiegyenlítetté vált a játék képe, nagyobb helyzetek nélkül ment tovább a találkozó egészen a harmad közepéig, amikor Erdély és Sarauer mehettek kettő az egy ellen, de Rinne védett. A harmad második felében beszorította együttesünket a vendéglátó, kevés lehetőséghez jutottak a fehérmezesek a támadásokban, sőt, a harmad végén Girardot látták szabálytalannak a játékvezetők, de a lefújásig jól tartott a korongot csapatunk a hátrányban, így nem született újabb gól.

Az áthúzódó kiállítás alatt is jól működött a hátsó alakzat, így nem tudta tovább növelni előnyét a Dornbirn, majd már öt az öt ellen előbb Stipsicz lövését kellett hárítania Rinnének, majd egy szépen kijátszott akció végén már az egyenlítő találat is megszületett, Kalle Kaijomaa helyezett középről a kapuba (2-2), megszerezve ezzel első gólját az Erste Bank Eishockey Ligában. Stipsicznek kellett kiülnie, ám a Dornbirn speciális egysége ebben a fórban sem jeleskedett, a kiegészülés pillanatában pedig Metsävainio szerzett korongot, átadását azonban Yogan nem tudta átjuttatni Rinnén. Jobban pörögtek a fehérvári lábak a harmad második felében, előbb Szabó Bence próbálkozott kétszer is a kékről, majd Erdély tört be a kapu elé, végül pedig Girard piszkált bele Campbell lövésébe, de maradt a 2-2. Hiába a helyzetek, gól a másik oldalon esett, egy kipattanó után Häußle indult meg, a szólót még hárította Ouzas, de a kipattanóra érkező Kevin Macierzynski már ismét vezetést szerzett a Bulldogoknak (3-2). A játékrész végét megnyomta a magyar EBEL-együttes, Szita ziccerében volt ott az egyenlítés lehetősége, ám a sérüléséből visszatérő Rinne ezúttal is a helyén volt.

Oda-vissza játékkal kezdődött a harmadik 20 perc, majd Erdély cselezte be magát a kapu elé, de maradt az egygólos voralbergi előny. Rinne bravúrja mentette meg a Dornbirnt Yogan lehetőségénél is, aztán a másik oldalon Bau Hansen lövésénel Ouzas mentett nagyot. A harmad közepéig számtalan helyzetet alakított ki csapatunk, a hazaiak csak ritkán veszélyeztettek, a vendégek kontrái azonban nem eredményeztek gólt. Vainonen szabálytalankodott Kuralttal szemben a palánknál az 53. percben, nagy lehetőséghez jutott tehát együttesünk. Az előnyben Sarauer közelijét védte Rinne, majd Campbell bombázott a kékről. A kiegészülés után fordult a kocka, ezúttal Kuraltot büntették a játékvezetők, a hátrányos védekezés pedig ezúttal is hatékonyan működött, nem jutott helyzethez a hazai gárda. 2 perccel a vége előtt Antti Karhula Ouzas helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, majd idejét is kikérte. Girard éles szögből leadott lövését, majd Erdély közeli próbálkozását is hárította a Bulldogok hálóőre, így a voralbergi együttes visszavágott a vasárnap elszenvedett vereségért.