Vereséggel indult a bledi torna

• 2019.08.23. 21:48
A Hydro Fehérvár AV19 egygólos vereséget szenvedett a ligarivális Villachtól a bledi torna első napján.

Felkészülés / Felkészülés -
2019.08.23 Péntek / 16:30
EC iDM Wärmepumpen VSV
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Bled / Ledena dvorana Bled
Maxwell (Schluderbacher) - Alagic, Bacher, Bjorkstrand, Brunner, Fraser, Karaban, Kromp, Lahoda, Lahti, Maxa, Pollastrone, Pöyhönen, Schlacher, Schmidt, Spannring, Ulmer, Wolf, Terlikar, Truden, Zanatta
Ouzas (Kornakker) - Kóger, Yogan, Lehtonen, Stipsicz, Busenius, Szabó K., Timmins, Kuralt, Harty, Szabó D., Erdély, Sarauer, Reisz, Caruso, Tikkanen, Madácsi, Péter, Szita, Szabó B.
Gólszerzők: Schmidt, Lahti ill. Lehtonen
Kiállítások: 20 ill. 2 perc

Visszatérőt köszönthetett a Hydro Fehérvár AV19 a bledi torna nyitótalálkozóján, ott volt ugyanis a jégen Kóger Dániel, aki decemberi sérülése nyomán nem léphetett jégre az előző évad hátralévő részében. A Villach kezdett jobban, de gyorsan átvette a mérkőzés irányítását a magyar EBEL-együttes, többször próbálkoztak Hannu Järvenpääa tanítványai. A harmad első felében kisebb lehetőségekig jutottak az osztrákok, majd a másik oldalon előnyben próbálkozhattak Kógerék, a fórban előbb Yogan kapáslövése ment mellé, majd Harty kékvonalasát hárította a Villach kapusa. A fölény ellenére a fehérmezesek szereztek találatot, a védők jól takartak Ouzas előtt, Kevin Schmidt pedig a kékről a kapuba bombázott (1-0). A gól után felpörögtek az osztrákok, előbb kiegyenlítődött a játék képe, majd a játékrész végén már a karintiaiak ütőjén járt a pakk-

Villachi támadásokkal kezdődött, és fehérvári előnnyel folytatódott a középső etap, de nem sikerült élni a lehetőséggel az előnyös egységeknek. A kiegészülést követően oda-vissza játék folyt a jégen, kevés helyzettel egészen a harmad közepéig, amikor előbb Ouzasnak, majd Maxwell kellett játékba avatkoznia, de maradt az egygólos villachi előny. A harmad közepén Lehtonen szabálytalankodott, de nem tudott élni a fölényével a Villach, majd a büntetőpadról visszatérő finn dolgoztatta meg az osztrákok kapusát. A játékrész végére újra az osztrákok domináltak, már 2-0 állt a kijelzőn, miután Miika Lahti volt eredményes (2-0).

A záró játékrész elején villámgyorsan betalált a Hydro Fehérvár AV19: a 42. percben Mikko Lehtonen szerezte meg első találatát kék-fehérben, miután a jobb felsőbe bombázott (2-1). Elcserélte magát a Villach, előnyben jöhetett csapatunk. Hiába forgatott jól az előnyös sor, ismét nem sikerült betalálni a fórban, majd, már egyenlő létszámnál enyhe villachi mezőnyfölény jellemezte a következő perceket. A harmad második fele is eseménytelenül kezdődött, majd 6 perccel a dudaszó előbb szimpla, majd kettős előnybe került együttesünk, öt a három ellen nem sikerült betalálni, ahogy öt a négy ellen sem, így maradt a 2-1. A mérkőzés végére lelassult a játék, és hiába hozta le kapusát csapatunk vezetőedzője, maradt az egygólos különbség a végső dudaszóig.