A Hydro Fehérvár AV19 büntetők után maradt alul a Villachhal szemben.

EC iDM Wärmepumpen VSV
SIEGEL, SMETANA, GATOL, KASPAR
Ouzas (Kornakker) - Kaijomaa, Campbell, Erdely, Sarauer, Kuralt - Stipsicz, Tikkanen, Koger, Metsavainio, Sarpatki - Szabo, Harty, Yogan, Timmins, Girard - Szabo, Reisz, Szabo
Maxwell (Schmidt) - Fraser, Pöyhönen, Pollastrone, Bjorkstrand, Reid - Schmidt, Cundari, Karlsson, Collins, Ulmer - Wolf, Schlacher, Brunner, Lahti, Lahoda - Bacher, Alagic, Maxa, Wappis
Gólszerzők: Kaijomaa, Yogan, Sarauer ill. Bjorkstrand, Reid, Bjorkstrand, Karlsson
Kiállítások: 20 ill. 4

Kiegyenlített játékkal, nagyobb helyzetek nélkül indult csapatunk mérkőzése a Villach ellen, majd a 6. percben előnybe került Antti Karhula együttese, ám végül nem sikerült élni a lehetőséggel. A harmad közepére a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe, Erdély, majd Yogan is próbálkozott, de Maxwell áthatolhatatlannak bizonyult. A vendégek veszélyes ellentámadásokkal próbálkoztak, végül a 16. percben egy kipattanót Patrick Bjorkstrand vágott a hálóba (0-1). Nem adta fel a gárda, ismét az első sor volt akcióban, Stipsicz kékvonalas lövését azonban blokkolták a vendégek. Erdélyt találta el egy felpattanó korong, majd Timmins próbálkozott éles szögből, végül az egyenlítés a 17. percben jött össze a fehérváriaknak, Kaijomaa kékvonalas lövése jutott át Maxwellen (1-1). Előnybe került együttesünk a gól után, Reisz kapott remek beadást, ám a közeli próbálkozás nem eredményezett gólt. A játékrész végére még egy villachi helyzet jutott, Bjorkstrand indult el a bal oldalon, de Ouzas védett.

A második harmad fehérvári támadással indult, Sárpátki lövése mellé vágódott, majd Stipsicz bombázott a kékről. Timminst látták szabálytalannak a játékvezetők, de jól működött a védelem és végül maradt az 1-1. Kaijomaa szerezhetett volna vezetést csapatunknak a kiegészülést követően, ám lövése fölé vágódott. A harmad középre ismét kiegyenlítődött a játék képe, aztán Maxwellnek akadt több dolga, előbb Tikkanen közelről, majd Sarauer középről tesztelte a vendégek kapusát. Átvette a mérkőzés irányítását a sötétmezes alakulat, sorra dolgozták ki a helyzeteket, Metsävainio átadása után Kógernek azonban nem sikerült értékesítenie a ziccert. Yogan éles szögből leadott lövése Maxwell hátáról kifelé pattant, majd Harty kékvonalas lövését hárította a vendégek kapusa. Három perccel a dudaszó előtt Ouzas bravúrjára volt szükség Bjorkstrand próbálkozása után, a harmad végén pedig maradt a játék a villachiak kapuja előtt, de végül nem sikerült betalálnia Saraueréknek.

A záró etap kezdetén egyik csapat sem tudott kialakítani nagyobb helyzeteket, majd Reisznek kellett kiülnie. A villachi előnyben, bár végig bent tudta tartani a pakkot a vendég együttes a fehérvári kapu előtt, nem született gól. Ment előre a kék-fehér gárda a következőkben, végül egy szép akció végén Girard passzát Andrew Yogan juttatta a hálóba (2-1). A játékrész közepe ismét oda-vissza játékot hozott, a helyzetek helyét azonban a mezőnyjáték vette át egészen az 53. percig, akkor tovább növelte előnyét a fehérvári gárda, egy Tikkanen lövés után a kipattanót Andrew Sarauer értékesítette (3-1). Gyorsan jött a válasz villachi részről, egy felpattanó próbálkozás Brodie Reid elé került, aki az üres kapuba helyezett (3-2). Érezte a tétet mindkét együttes, komoly csata folyt a jégen, végül 2 perccel a vége előtt Erdélyt ültették ki a játék késleltetéséért. Az előnyben ki is egyenlített a Villach, Reid passzolt Patrick Bjorkstrandnak, aki nem is hibázott (3-3).

Jöhetett a hosszabbítás, amelyben hiába támadott csapatunk, egy vendég megugrás után Campbell kapott kétperces büntetést. Hősiesen védekezett együttesünk a hátrányban, hátvédünk visszatérhetett, de a lefújásig már egyik csapat sem tudott betalálni. A rávezetések a vendégeknek kedveztek, Anton Karlsson betalált, Maxwell viszont hibátlan maradt, így a Villach kapta a bónuszpontot.