Vereség a címvédőtől

• 2018.01.03. 21:34
Csapatunknak nem sikerült meglepetést okoznia a listavezető Vienna Capitalsnak, aki már az első két harmadban eldöntötte a találkozót.

2018.01.03 Szerda / 18:45
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Nézőszám: 3 065
spusu Vienna Capitals
BABIC, BULOVEC, NÉMETH, HRIBAR
Carruth (Rajna) - Stipsicz, Vidmar, Lovecchio, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Luttinen, Latendresse, Gilbert - Palin, Szabo, Koger, Music, Reisz - Vincze, Kocsis, Kiss
Lamoureux (Tschrepitsch) - Brocklehurst, McKiernan, Pollastrone, Holzapfel, Schneider - Fraser, Klubertanz, Nödl, Vause, Rotter - Hackl, Lakos, Wukovits, Sharp, Tessier - Großlercher, Fischer, Nissner, Hartl
Gólszerzők: Manavian ill. Vause, Hackl, Tessier, Vause, McKiernan
Kiállítások: 6 ill. 12

A találkozó első kapura lövésére egy perc kellett várni, amikor Latendresse indult el bal szélen, és passzolt a jobb oldalt érkező Gilbertnek, azonban Lamoureux könnyedén hárított. Ezután a bécsiektől McKiernan találta el a kapuvasat. Az ötödik percben Lakos lövését blokkolta a fehérvári védelem, amire Rotter csapott le, de Rajna magabiztosan védett. Két perccel később Manavian távoli próbálkozásánál hördült fel a hazai közönség, de a kipattanóra nem ért oda LoVecchio, majd rögtön jött a válasz a vendégektől, Rotter vette észre az üresen maradt Taylor Vauset, aki a hazai kapuba ütötte a korongot, ezzel megszerezte a vezetést a Vienna Capitals (0-1). Rögtön a gól után már Fischer lövését kellett bravúrosan védenie Rajnának. A harmad derekán LoVecchio kapott két percet gáncsolásét, így előnyben jöhettek az osztrákok. A sógorok többször is próbálkoztak távolról, a játékszer azonban mindannyiszor elakadt a fehérvári védelemben, ám a hazaiak kiegészülése után Dominic Hackl lőtt a kék vonalról és szerezte meg a tabella éllovasának második gólját. (0-2) A tizenhatodik percben Vidmar is kísérletezett, de ez a helyzet sem ért el a bécsi kapuig. Hartl előtt is lehetőség kínálkozott, ám Rajna mamuttal védte a lövést, így az első harmad után kétgólos vendég vezetéssel hagyták el a jeget a csapatok.

McKiernan kiállításával indult a második harmad, a fórban Luttinen és Hári helyzete is kimaradt, majd Palin és Gilbert próbálkozását is védte Lamoureux, így kihasználatlanul maradt az előny. Felpörgött a fehérvári gárda, és Hári fordulhatott volna rá a bécsi kapura, azonban Fraser megakadályozta ebben. A huszonötödik percben nagy iramban indultak meg a vendégek, Sharpnak még nem sikerült átjuttatnia a korongot a gólvonalon, ám egy kapu előtti kavarodás után Kelsey Tessier már sikerrel járt (0-3) Klubertanzot látták szabálytalannak a játékvezetők, így újabb hazai fór következett, de emberelőnyben Gilbert többszöri próbálkozása ellenére sem jött össze a gólszerzés csapatunknak. A harmincharmadik percben kontrából indulhatott meg jobb szélen Hári János, és adta be a középen érkező Lovecchionak, de az amerikai támadó elvétette a lövést. Bottal akasztásért Gilbertnek is le kellett ülnie a büntetőpadra, ám hátrányos egységeink és Rajna Miklós megakadályozták az újabb gólszerzésben. Ismét kiegészülésünk után néhány másodperccel esett újabb bécsi találat, a fehérvári hálóőr még nem birtokolta százszázalékosan a korongot, amit Hartl használt ki, és adta át a pakkot Taylor Vausenak, aki növelte az osztrák vezetést. (0-4) Egy perccel a harmad vége előtt Pollastrone akadályozott, a fehérvári fór első felében Erdély és Kóger helyzete is sem tudott túljárni Lamoureaux eszén, ám a szünet után még fél percig előnyben folytathatta csapatunk a mérkőzést.

A harmad elején fennmaradó bécsi hátrányt gyorsan kihasználta csapatunk: Antonin Manavian bombájával szemben Lamoureux tehetetlennek bizonyult, így szépített a Fehévár AV19. (1-4) A negyvenharmadik percben újra emberhátrányba került a Bécs, ezúttal Lakos volt szabálytalan Reisszel szemben, de ebből az előnyből már nem született hazai találat. Rajnának is akadt dolga a fehérvári oldalon, Pollestrone lövését kapta el a levegőben a magyar hálóőr. Könyökhasználatért Fischer is két percet kapott, így újra öt a négy ellen álltak fel a csapatok. Előnyben Palin távoli lövésébe próbált beleérni Gilbert, de a próbálkozás sikertelennek bizonyult, sőt az előny felénél Kóger akasztott, így több mint egy percig még létszámfölényben támadhatott a Capitals, ami alatt Ryan McKiernan kíméletlenül a kapuba lőtte a korongot. (1-5) Az ötvenkettedik percben egy Latendresse-Manavian-Gilbert összejáték után Gilbert kísérletezett, ám Fraser felszabadított, majd Szabó kék vonalas lövése is veszélyesnek bizonyult, hiszen Music és Reisz is a kapu előtt álltak, de a bécsi védők ezúttal jobbnak bizonyultak. Öt perccel a találkozó vége előtt Stipsicz is célba vette Lamoureux kapuját, majd Kóger indult el az osztrákok hálóőre felé, de nem született újabb fehérvári találat. Lakost testre ütésért büntették a játékvezetők, így tovább szépíthette volna az eredményt a Hannu Järvenpää vezette együttes, de előnyös egységeink ez alkalommal sem voltak sikeresek, így négygólos vereséget szenvedett csapatunk a címvédőtől.