Szoros vereség Kazahsztántól

• 2016.04.30. 12:15
Az első harmadtól az 51. percig vezetett férfi felnőttválogatottunk a régóta az A-csoport és a divízió 1/A között liftező Kazahsztán ellen. Aztán fordítottak a vendégek - két és fél perccel a lefújás előtt született meg a győztes gól.

Gebei, Haszonits, Soltész, Pálkövi
Rajna (Bálizs) - Erdély, Sebők, Sagert, Wehrs, Garát, Benk, Vas M., Dudas, Nagy G., Nagy K., Banham, Sarauer, Stipsicz, Kóger, Sofron, Könczei, Galló, Terbócs, Szirányi, Mestyán, Bartalis.
Kazahsztán
Kolesnik (Malgin) - Savchenko, Triasunov, Korabeinikov, Semyonov, Lazika, Dawes, Khudyakov, Markelov, Panshin, Ibraibekov, Ryspayev, Kochenski, Grents, Boyd, Lipin, Starchenko, Lobanov, Pushkarev, Rymarev, Shin, Ivanov.
Gólszerzők: Galló, Banham ill.Rymarev, Dawes, Bochenski
Kiállítások: 20 ill. 10

Az első perctől kiegyenlített játék folyt a két friss A-csoportos között, és bár Kazahsztánnak sikerült már az ötödik percben vezetést szerezni az első emberelőnyéből, korántsem játszottunk alárendelt szerepet. Sőt!

Egy percen belül jött a válasz, ami meg is adta az alaphangulatot a teltházas csarnokban. Galló Vilmos talált be egyenlő létszámnál, 1-1-ről folytathattuk és már nyoma sem volt a tavalyi kazah 5-0-nak.

Mezőnyfölényünkön segített némileg, hogy a harmad második felében csak ellenfelünk szedett össze büntetést, szám szerint hármat, amiből kettő történetesen egymásra is csúszott. Speciális egységünk rögtön letáborozott a támadó harmadban, majd épp lejárt az első kiállítás, amikor Kóger Sofihoz passzolt, ő Banham elé tálalt tökéletesen, a rutinos játékos pedig természetesen nem hibázott, kapásból bombázta ki a felső sarkat a 18. percben.

Némileg megzavarodhatott ellenfelünk attól, hogy vezetést szereztünk, mert a következő percben újabb tűzijátékot láthatott a közönség a kazah kapu előtt, Kolesznyiknek bőven akadt dolga, mivel a védelem néhány másodpercig csak kereste a pattogó korongot. A hálóőr viszont egy pillanatra sem veszítette szem elől a játékszert, így azt nem tudtuk begyötörni a kapuba.

Az első szünet után is mi jöttünk ki frissebben, a harmad első tíz percében tulajdonképpen úgy játszottuk át a semleges harmadot, ahogy akartuk, a támadó zónában viszont már hatékony volt ellenfelünk, vagy épp a magyar befejezések nem voltak elég élesek.

A mérkőzés felénél Bálizs váltotta Rajnát a kapuban.

Nem volt ismeretlen neki az ellenfél, tavaly végig ő védett a Kazahsztán elleni meccsen Krakkóban. Ahogy Mikinek a meccs első felében, a folytatásban neki is akadt dolga. Egy kazah támadás közepén a 35. percben viszont a kazah center a mi támadóinkat indította, akik kettő az egy ellen lódulhattak meg, de végül ez sem eredményezett gólt. Változatlan állással fordultunk tehát a záró harmadra.

A 43. percben Nagy Gergő volt szabálytalan, Szavcsenko pedig úgy döntött, megtorolja az esetet, így mindketten mehettek a büntetőpadra, vagyis négy a négy ellen folytatódott a játék. A két játékost egyébként épp a kemény játékáról ismert Dudás választotta szét.

Az utolsó tíz percben fáradni látszott a csapatunk, Dawes egy védelmi hibát kihasználva az 51. percben egyenlített, majd a folytatásban egyre nagyobb nyomást helyezett Bálizs kapujára. Két és fél perccel a vége előtt jött a fordulat, amikor Bochenski hámozta át magát egyedül a két védőnk között, majd a hálóba lőtt.

Kétségtelenül kár ezért az utolsó tíz percért, ugyanakkor nagy fegyvertény, hogy a tavalyi, mondhatni sima 5-0 után, ilyen mérkőzést játszott férfiválogatottunk Kazahsztán ellen, ráadásul mindezt úgy, hogy olyan játékosaink pihentek a csatársorból, mint Vas János és Magosi Bálint.

Rich Chernomaz: "Ötven percig jól és agresszívan játszottunk. Aztán jött a fordulópont: a záró harmadban szükségtelen kiállítást szedtünk össze, a technikás, remekül korcsolyázó kazahok ezt meg is büntették. A világ legjobb csapatai ellen nem engedhetjük meg magunknak ezt, uralkodnunk kell az érzelmeinken."

Andrej Nazarov: "Kimondottan jó mérkőzés volt, amelyen mindkét csapat nyerhetett volna, a végén nekünk volt szerencsénk. Minden meccsen ugyanilyen keményen játszunk és mindig megpróbálunk nyerni, ezúttal is ezt láthatta a közönség."

Bartalis István: „A kiállításomnál hülye voltam, leütköztek, de nem szabad ilyet csinálni, ráadásul nem is volt helyzet… Persze, rájátszott, de akkor sem szabad odacsapni, be kell nyelni az ilyeneket, és nem szabad hátrányba hozni a csapatot.

Egyébként jól voltam, mentek a lábaim, megvolt a sebesség, a taktikai elemeket nagyrészt betartottuk, azért is játszottunk olyan jól ötvenöt percig. Csak amíg mi kettőt lőttünk, ők hármat.”

Kóger Dániel: "Nem lepett meg, hogy így bírtuk, mert nagyon keményen dolgoztunk az elmúlt három hétben. Mindenki odatette magát, tényleg nem titkolt szándékunk, hogy bennmaradjunk. Nagyon sok apróságon múlik majd, hogy miként jövünk ki a meccsekből - ezekre oda kell figyelnünk. Csináltunk buta kiállításokat - mint például az enyém, az első... -, amit keményen megbosszultak. Most 3-2-t játszottunk velük edzőmeccsen, ez tökéletesen szolgálta a felkészülést. Holnap erős orosz csapattal játszunk, hasonló mérkőzésre számítok.

(A sérülés utáni visszatérésről.) A lábam teljesen rendben van, de az nyilván szokatlan, hogy két hónapja nem játszottam meccset. De ezzel jár, ezt nekem kell minél hamarabb ledolgoznom. Nem azt mondom, hogy rossz volt, de pár szituációban éreztem, hogy nagyobb fordulatszámon kell pörögnöm. Valószínűleg engem holnap is játszatnak, hiszen eddig nem játszhattam, szóval rá kell tennem egy lapáttal, hiszen Oroszországban is egymásután lesznek a meccseink, bírni kell.

(A felkészültségi szintünkről.) Biztosan nem vagyunk még 100%-on, de még előttünk áll egy komoly hét, az utolsó símításokat végrehajtjuk. Ennél még jobbak leszünk, és máris egy ilyen kazah csapat ellen jól játszottunk. Ez jó előjel, de persze nem szabad elszállnunk magunktól. Sokat kell dolgoznunk és korcsolyáznunk, és ha lesznek helyzeteink, be kell lőnünk őket, még a mainál is jobb arányban."

Forrás: icehockey.hu