Szoros mérkőzésen salzburgi győzelem

• 2019.03.19. 21:43
A Red Bull Salzburg kétszer is megfordította az állást a negyeddöntő negyedik összecsapásán, így már kettővel vezet a párharcban.

GARON, STOLC, NOTHEGGER, SPARER
Michalek (Herzog) - Viveiros, Regner, Baltram, Schiechl, Herburger - Raymond, ONeill, Huber, Rauchenwald, Cijan - Jakubitzka, Trattnig, Hughes, Duncan, Harris - Schreier, Gazley, VandeVelde, Raffl
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Erdely, Hari, Sarpatki - Caruso, Wishart, Luttinen, Koskiranta, Sofron - Stipsicz, Tikkanen, Meland, Sarauer, Vänttinen - Beukeboom, Phillips, Szabo, Reisz, Szita
Gólszerzők: Regner, VandeVelde, Herburger, Huber, Trattnig ill. Sarauer, Vänttinen, Koskiranta, Hari
Kiállítások: 4 ill. 8

Ismét feszülten telt a találkozó első cseréje, majd Harris érkezett lendületből jobb szélen, de Carruth védett, aztán Stipsicz próbálkozott távolról, ám nem akadt be a korong a kapuba. A 4. percben Scheichl csapott le a pakkra, viszont a fehérvári hálóőr ekkor is jobbnak bizonyult, aztán Duncant állították ki a játékvezetők. Az előny nagy része sikertelen volt, majd a salzburgi kiegészülés előtt Vänttinen lőtte át a pakkot Michalek lábai között, a játékszert pedig Andrew Sarauer segítette át a gólvonalon. (0-1) A gól után is fehérvári percek következtek, többnyire a támadóharmadban töltötte az időt Hannu Järvenpää legénysége, Erdélynek adta be Hári, ám az osztrákok jól blokkoltak, aztán Sárpátki cselezett, azonban Michalek kiválóan helyezkedett a kapuban. Az etap középén vendég hátrány következett, ezúttal Erdélynek kellett kiülnie a büntetőpadra, viszont hátrányos egységeink rendre tisztázni tudtak. Alig egészült ki a Fehérvár AV19, már rögtön az előnyös egységeknek kellett felkorcsolyáznia, hiszen túl sok salzburgi játékos tartózkodott a jégen, de ezt a létszámfölényt nem értékesítették Háriék. A 14. percben már öt az öt ellen Hughes vezette fel a korongot Carruth kapuja fölé és passzolt át Brent Regnernek, aki egy fonák lövéssel egyenlített. (1-1) Ezt követően Wishart egy kékvonalassal kínálta meg Michaleket, a kipattanóra Meland érkezett, ám nem örülhettek a vendégek. Raffl helyzetére Tikkanen válaszolt a másik oldalon, azonban 30 másodperccel a játékrész vége előtt Meland kapott kettő percet, a harmad végi fórt viszont már nem lőtte be az Andreas Brucker vezette alakulat.

A harmad eleji előnyben Trattnig lövésénél kellett Carruthnak bemutatnia egy bravúrt, aztán Hughes is megcélozta az alsót, ekkor még védett Carruth, aztán Christopher VandeVelde egy védelmi hibát kihasználva szerzett vezetést a hazaiaknak. (2-1) Nem maradt sokáig 2-1 az eredmény, hiszen Meland kipattanója után Sarauer adta át Tuomas Vänttinennek, aki ismét egalizálta a találkozó állását. (2-2) A következő percekben többnyire salzburgi ütőkön járt a korong, komolyabb lehetőség viszont nem nyílt Rafflék előtt, míg egy elhozott buli után Stipsicz tette rá Michalek ketrecére. A harmad közepén sok ütközést láthatott az Eisarena Salzburg közönsége, aztán Reisz passzolt Stipsicznek, ez még kimaradt, azonban fél perccel később Luttinen tette Tero Koskiranta elé, aki végigszlalomozott a hazai védelmen és újra előnyhöz juttatta csapatát. (2-3) A 33. percben Vänttinen előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, a fehérvári emberhátrány azonban kiválóan működött, és a Salzburg nem tudott veszélyeztetni. Ezt követően Melanddal szemben bizonyult jobbnak Michalek, majd Wishart bombája után a kipattanóra Hári János csapott le, és a hálóőr lába, valamint a vas között átpöckölte a pakkot a gólvonalon. (2-4) A játékrész végén is kezében tartotta a magyar alakulat a találkozót, még Erdély növelhette volna a különbséget, ám maradt a kétgólos fehérvári vezetés 40 percnyi játék után.

A harmadik játékrész a salzburgiaknak indult jobban, Raymond lövését mamuttal védte Carruth, a kipattanó pakkot pedig Herburgernek sikerült értékesítenie. (3-4) Kiegyenlített játékkal folytatódott a találkozó, Meland előtt kínálkozott lehetőség, aztán Sofront látták szabálytalannak a bírók, ám csapatunk még hátrányban is támadhatott, ezúttal Erdély és Harty veszélyeztetett, a hazaiak pedig a továbbiakban sem tudtak kapura lőni. Folytatódott az osztrák nyomás, a 47. percben Baltram és Mario Huber próbálkozhatott közelről, végül utóbbi egalizált. (4-4) Wishart bombázott a kék vonalról, de a korong elakadt a blokkban, ezt követően Erdély is megkínálta Michaleket. Az etap közepén Caruso is távolról dolgoztatta meg az osztrákok kapusát, aztán Sárpátki fordult rá a salzburgi ketrecre, kipattanóval fordulhattak a hazaiak, Matthias Trattnig lövése pattant meg kellemetlenül, Carruth előtt pedig jól takartak, így már 5-4-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó két percben Hannu Järvenpää lehozta kapusát, ám az utolsó játékrészben a salzburgi kapu bevehetetlennek bizonyult, tehát az osztrákok kettőre növelték előnyüket a párharcban.