Sokgólos mérkőzésen győzelem a hosszabbításban

• 2019.09.22. 21:29
A Hydro Fehérvár AV19 fordulatos mérkőzésen szerzett újabb hosszabbításos győzelmet, ezúttal a HC TWK Innsbruck ellen.

BULOVEC, OFNER, SOÓS, VÁCZI
Ouzas (Gyenes) - Stipsicz, Campbell, Sille, Yogan, Kuralt - Harty, Szabo, Koger, Timmins, Lehtonen - Caruso, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Szita - Busenius, Szabo, Reisz, Szabo
Motte (Huber) - Guimond, Boivin, Thörnberg, Spurgeon, Lammers - Cuma, Lattner, Broda, Herbert, Paulweber - Vallant, Nußbaumer, Wachter, Zajc, Sedivy - Brunner, Ludin, Bär
Gólszerzők: Kuralt, Timmins, Harty, Szabo, Yogan, Szita, Yogan ill. Sedivy, Broda, Sedivy, Thörnberg, Herbert, Lammers
Kiállítások: 8 ill. 6

Bár az első védés Ouzasé volt az Innsbruck elleni mérkőzésen, a következőkben Motte kapuja előtt zajlott a játék, majd oda-vissza játékkal folytatódott a találkozó. Az ötödik percben előnybe került a fehérvári együttes, azonban egy korongvesztést követően három az kettő ellen indultak a vendégek, Guimond passzolt az érkező Ondrej Sedivyhez, aki nem is hibázott (0-1). Nem volt benne a levegőben az innsbrucki vezetés, az előny hátralévő részében pedig nem érvényesült a csapat akarata. Nem ment azonban sokáig tovább öt az öt ellen a játék, Szabó Krisztiánt akasztották, ebben a fórban pedig már betalált Hannu Järvenpää gárdája, Anze Kuralt lövése talált utat a hálóba (1-1). Felpörgött a vendég együttes, Ouzasnak akadt több dolga, többször is közel kerültek a gólszerzéshez a Cápák. Kuraltot látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórban előbb Thörnberg próbálkozott, majd remek védekezéssel rukkoltak elő Carusoék, a kiegészülés után pedig egy kontrában Lehtonen passzát Scott Timmins vágta kíméletlenül a hálóba (2-1). A harmad hátralévő részében visszatért az oda-vissza játék, mindkét oldalon kisebb helyzetekkel, ám több gól már nem született.

Sille lehetőségével indult a középső etap, majd Kóger dolgoztatta meg Motte-ot. Sokkal magasabb hőfokon égett ekkor a Hydro Fehérvár AV19,  Ouzas kapuja előtt jó védekezéssel nem engedte nagyobb helyzetig jutni tiroli ellenfelét a hazai együttes. A nyomás hamar góllá is érett, Jonathan Harty bújt ki a védők között és nem is hibázta el a ziccert (3-1). Nem állt le a csapat, Kuralt állt a legközelebb a gólszerzéshez, ezt még hárította Motte, azonban a következő helyzetben már tehetetlen volt, egy buli után Reisz passzolt Szabó Krisztiánhoz, aki a léc alá helyezett (4-1). Előnybe került az Innsbruck a találatot követően, a fórt pedig gyorsan ki is használta Rob Pallin csapata, egy szépen kijátszott akció végén Joel Broda révén zárkózott a vendég együttes (4-2). Szabó Bencéé volt a következő helyzet, akadályozták, ám a játékvezetők sípja néma maradt, Hartynak viszont fogásért kellett kiülnie, így jöhetett a második innsbrucki előny, ebben az létszámfölényben azonban nem tudott élni a lehetőséggel a vendég együttes. Lendületbe került a kiegészülést követően csapatunk, Kuralt-Yogan-Busenius volt a korong útja, ám védőnknek nem sikerült átjuttatnia a pakkot a gólvonalon. A harmad végére még egy kiállítás maradt, Kuralt kapott kisbüntetést a dudaszó előtt.

Az áthúzódó kiállítás alatt magabiztos védekezést mutatott a gárda, öt az öt ellen pedig már támadásban is jeleskedtek a kék-fehérek, a büntetőpadról visszatérő Kuralt indult meg a jobb szélen, a kapu mögül az érkező Andrew Yogan elé passzolt, aki korábbi csapata ellen is betalált (5-2). Gyorsan érkezett azonban a válasz innsbrucki oldalról, Ondrej Sedivy kapott passzt a kapu elé és közelről nem is hibázott (5-3), majd a középkezdés után újra nyílttá tette a meccset a tiroli együttes, ezúttal Jesper Thörnberg volt eredményes (5-4). Kikérte idejét Hannu Järvenpää, majd előnybe került a Hydro Fehérvár AV19, ám hiába tudta végig bent tartani a pakkot Motte kapuja előtt a speciális egység, maradt az egygólos különbség. Egyenlő létszámnál sem csökkent a fehérvári nyomás, ám ismét nem talált be a csapat, a kihagyott helyzetek pedig ismét megbosszulták magukat. Villámgyorsan megfordította a meccset az Innsbruck, előbb Ondrej Sedivy (5-5), majd pillanatok múlva John Lammers (5-6) mattolta Ouzast. Az Innsbruck percei következtek, ám nem tartott sokáig a vendégek vezetése, Caruso tette a kapu irányába a pakkot, a jobb oldalt érkező Szita Donáton pedig irányt változtatott a lövés és a kapuba vágódott (6-6). A játékvezetők visszanézték az esetet, ám végül szabályos gól mellett döntöttek. Őrült hajrá vette kezdetét, Előbb Spurgeon, majd Campbell szerezhetett volna újabb találatot, de maradt a döntetlen, így a szombatihoz hasonlóan a hétvége másik találkozója is ráadásban dőlt el.

A vendégek kezdték aktívabban a hosszabbítást, majd Lehtonen hibázott ziccerben. A kegyelemdöfést két perccel később épp a vendégektől érkező pontgyáros, Andrew Yogan vitte be, aki Hartytól kapott passzt a kapu előtt, elfektette Motte-ot, és a vas mellett a kapuba emelt (7-6). A Hydro Fehérvár AV19 győzelmével feljött a tabella harmadik helyére, a szoros mezőnyben egy ponttal megelőzve a hatpontos Villach, Znojmo és Bécs csapatát, és mindössze egy egységgel lemaradva a Graztól. Folytatás pénteken, a Villach otthonában.