Rájátszásban a Fehérvár AV19

• 2019.02.03. 20:29
Csapatunk a szezonban először győzte le a Red Bull Salzburg együttesét, a sikerrel pedig biztossá vált: a Fehérvár AV19 ott lesz az Erste Bank Eishockey Liga rájátszásában.

2019.02.03 Vasárnap / 17:30
6:3
(0:1, 1:1, 5:1)
Nézőszám: 3 450
EC Red Bull Salzburg
TRILAR, BALUSKA, ZGONC, KASPAR
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Erdely, Hari, Sarauer - Caruso, Wishart, Szita, Koskiranta, Sofron - Stipsicz, Tikkanen, Sarpatki, Reisz, Phillips - Laday, Kiss, Meland
Michalek (Herzog) - Heinrich, ONeill, Raffl, Rauchenwald, Huber - Raymond, Stajnoch, Herburger, Duncan, Hughes - Regner, Pallestrang, Gazley, VandeVelde, Harris - Cijan, Jakubitzka, Baltram, Schiechl, Hochkofler
Gólszerzők: Erdely, Caruso, Meland, Stipsicz, Hari, Erdely ill. Raffl, Rauchenwald, Raffl
Kiállítások: 4 ill. 6

Nagy izgalom előzte meg a Fehérvár AV19 Red Bull Salzburg elleni utolsó alapszakaszbeli találkozóját, melyen Timotej Sille, Anze Kuralt és Szabó Krisztián sérülés, míg Arttu Luttinen betegség miatt nem léphetett jégre. A Bikák kezdtek jobban, Carruthnak akadt rögtön dolga az első percekben. Kapusunk bravúrjára volt szükség a következőkben is, Van de Velde próbálkozott középről, majd Raymond beadását Hubernek nem sikerült értékesíteni. Az első veszélyes fehérvári helyzetre a hatodik percig kellett várni, ekkor előbb Phillips, majd Reisz és Tikkanen is lövésig jutott, ám Michalek a helyén volt. Reisz kihagyott szólója után a játékrész középre kiegyenlítődött a játék képe, mindkét kapu előtt felpaprikázódtak az indulatok, maradt azonban a döntetlen. Újra a vendég együttes vette át a játék irányítását a következőkben, Raffl állhatott szemben Carruth-tal a 13. percben, de kimaradt, aztán Duncan fordult be a kapu elé, de ő sem járt sikerrel. Wishart távoli próbálkozása mellément, a másik oldalon Thomas Raffl lökete azonban nem, a pakk a kapu hátsó merevítőjéről vágódott ki, a játékvezetők a videógólbíró segítségével nyilvánították érvényesnek a találatot (0-1).

Carruth kiállításával folytatódott a találkozó, azonban jól működött a védelem, és nem jutott igazán nagy lehetőségig a mozartvárosi gárda. A lefújás előtt oda-vissza játék folyt, nagyobb helyzetek nélkül, így egygólos vendégelőnnyel indult a középső harmad. Az első játékrészhez hasonló szellemben folytatódott a második etap, a salzburgi mezőnyfölény ellenére azonban egyre többször jutott el Michalek kapujáig együttesünk. A 24. percen Sofron lőhetett balról, a kipattanóra Koskiranta érkezett, találat ugyan nem született, de a védés után ökölpárbajban megmérettettek a felek. A Baluska-Trilar játékvezetőpáros nem ítélt kiállítást, így öt az öt ellen ment tovább a játék. Egy perccel később már rezzent a háló a vendégek ketrecénél, Stipsicz tette rá a kapura a korongot, a kipattanót pedig Erdély Csanád juttatta át a gólvonalon (1-1). Felélénkült a góltól együttesünk játéka, egy újabb lecsorgó után pedig Phillipset ütközték le a kapu mellett, Sárpátki és Reisz rögtön társuk segítségére siettek, a játékvezetők sípja pedig továbbra is néma maradt, nem úgy Rauchenwald szabálytalanságát követően. A lefújás után Koskiranta és Raffl akaszkodtak össze, ám a páros kiállítás miatt így is előnyben jöhetett csapatunk, sikertelenül. Erdély kékvonalas lövése akadhatott volna be, Sarauert pedig gáncsolták, így másodszorra is öt a négy ellen támadhattak Háriék. Ebben a fórban már sokkal határozottabb játékot mutatott a kék-fehér gárda, előbb Sarauer, majd Szabó Dániel löketét blokkolták a vendégek, aztán Tikkanen kapott jó passzt Háritól. Már egyenlő létszámnál Meland próbálkozhatott középről, a Salzburg kontrában jöhetett, Alexander Rauchenwald pedig egyedül maradt a kapu előtt, és nem is hibázta el a ziccert (1-2). A játékrész vége a vendégeknek kedvezett, Raffl mehetett szólóban, de Carruth védett, majd az utolsó másodpercekig a hazaiak kapuja előtt folyt a játék.

Nekimentek a vendégeknek Sofronék a záró harmad elején, a nyomás pedig hamar góllá is érett, Mike Caruso lőtte ki a bal felsőt (2-2). Nem állt le a Järvenpää-legénység, egy perccel később Eric Meland kerülte meg a kaput és szerzett vezetést csapatunknak (3-2). Egyenlő erők csatájával ment tovább a mérkőzés, a Salzburg hajtott az egyenlítésért, a koronázóvárosiak pedig szoros védekezés mellett veszélyes támadásokat is vezettek. Egy kontra végén újra maga mögé kellett nyúlnia Michaleknek, a vasárnap születésnapját ünneplő Stipsicz Bence lőtt óriási köténygólt a harmad derekához közeledve (4-2). Színvonalas, gyors hokival folytatódott a találkozó, csapatunk őrizte kétgólos előnyét, a védelem jól zárt, Carruth pedig magabiztosan hárította a vendégek próbálkozásait. A rájátszás felé vezető úton komoly lépést jelentett négy perccel a vége előtt Saruaer beadása, amibe Hári János jól tette bele az ütőjét, így már háromgólos volt csapatunk előnye (5-2). Hozott azonban még izgalmakat a hátralévő idő is, Sarauer és Vandevelde ökölpárbaja után újra betalált a Salzburg, ezúttal Thomas Raffl lövése csorgott át a gólvonalon (5-3). Greg Poss lehívta kapusát, hiszen a mozartvárosiak a Bolzano villachi vendégjátékától függően lehettek negyedikek vagy ötödikek a tabellán. A Klagenfurt linzi győzelme már másfél perccel a lefújás előtt biztossá vált, így ekkor már biztosan az első hatban volt csapatunk, a végén azonban még egyszer felugrott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, Erdély Csanád helyezett az üres kapuba (6-3).

A Fehérvár AV19 győzelmével 2015 után újra az első hatból várhatja a középszakaszt, amely a Graz 99ers otthonában kezdődik a kék-fehéreknek, február 12-én.