Ráadásos vereség

• 2019.08.24. 18:50
A bledi torna második napján a francia Grenoble ellen lépett jégre a Hydro Fehérvár AV19. Bár csapatunk kétszer is vezetett, a végén, hosszabbítás után mégis a CHL-résztvevő örülhetett.

Bled / Ledena dvorana Bled
Bodin (Horak) - Aleardi, Baylaq, Bisaillon, Champagne, Dair, Fleury, Hardy, Kara, Kearney, Koudri, Legault, Manavian, Rohat, Sauve, Tartari, Trabichet, Treille, Valier
Kornakker (Ouzas) - Sille, Yogan, Kuralt, Stipsicz, Busenius, Szabó K., Timmins, Lehtonen, Harty, Szabó D., Erdély, Sarauer, Reisz, Caruso, Tikkanen, Madácsi, Péter, Szita, Szabó B.
Gólszerzők: Fleury (2), Kearney, Sauve ill. Kuralt, Sarauer (2)
Kiállítások: 6 ill. 10 perc

Fehérvári fölénnyel indult a Grenoble elleni találkozó a bledi torna második napján, ahol újabb visszatérő húzta fel magára a kék-fehér mezt: Timotej Sille januári sérülése után első ízben lépett pályára. Szabó Krisztián dolgoztatta meg a franciák kapusát, majd Lehtonen próbálkozott, sikertelenül. A negyedik percben végül a CHL-résztvevő talált be, Fleury kapott passzt a kapu mögül és nem is hibázott (1-0). A gólt követően jobban pörögtek a lábak az ellenfélnél, a harmad közepén azonban a Grenoble kapusának kellett nyújtózkodnia, miután Harty lopott korongot, a ziccerből viszont nem lett találat. Francia oldalon nyílt a büntetőpad ajtaja a következő percben, de a Hydro Fehérvár AV19 nem tudott élni az előny adta lehetőséggel. A kiegészülés után Busenius bombázott a kékről, ám ezúttal is áthatolhatatlannak bizonyult a pirosmezesek hálóőre, majd Erdély tette rá oldalról, de ez is kimaradt. A 14. percben aztán megérkezett az egyenlítő találat, Yogan passzát Anze Kuralt tette közelről a hálóba (1-1). Egy kontratámadás végén már örültek a csapat helyszínen lévő szurkolói, ám Kuralt lesen vette át Caruso passzát, így a játékvezetők érvénytelennek ítélték a találatot. A másik oldalon Kornakker mentett nagyot egy szólót követően, a játékrész pedig Timmins és Manavian szócsatájával zárult.

A középső etap kezdetén Timmins indult meg a bal oldalon, átadását azonban Szabó Krisztiánnak nem sikerült átjuttatnia a gólvonalon, majd a kipattanóból sem tudott vezetést szerezni a gárda. Folytatódott a fehérvári mezőnyfölény, ami a 27. percre érett góllá, Erdély átadásából Andrew Sarauer indulhatott szólóban és magabiztosan értékesítette a ziccert (1-2). A gól után villant a fiatal Péter-Madácsi duó, utóbbi azonban nem tudott gólt szerezni. A harmad derekán újabb fehérmezes előny következett, de maradt az egygólos különbség. Már egyenlő létszámnál Kornakkernek akadt több dolga, 4 perccel a játékrész vége előtt meg is érkezett az egyenlítés: Lehtonen szabálytalankodott, a fórt pedig villámgyorsan kihasználta a francia együttes, Danny Kearney kotorta be a pakkot a hálóba (2-2). Fordult a kocka, a találat után a Hydro Fehérvár AV19 támadhatott öt a négy ellen, de végül döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A záró harmad Kuralt kiállításával indult, ám jól működött a speciális egység, sőt, a kiegészülés előtt Erdély előtt maradt ki nagy helyzet. Oda-vissza játékkal folytatódott a találkozó, a csapatok azonban kevés minőségi helyzetet alakítottak ki. Yogan szólója törte meg a mezőnyjátékot, majd ismét Kornakkeré volt a főszerep, de fiatal hálóőrünk magabiztos maradt. A harmad közepén már újra csapatunknál volt az előny, miután Tikkanen látta meg a kapu előtt üresen Andrew Sarauert, a hátvéd lövésébe kiváló ütemben tette bele ütőjét a kanadai-magyar támadó (2-3). Két szóló is kimaradt fehérvári részről a következőkben, előbb Yogant, majd Szabó Krisztiánt ugratták ki a társak, aztán visszatért az oda-vissza, kevés helyzetet hozó játék. Sarauer indulhatott volna meg, Bisaillon azonban szabálytalanul állította meg, így jöhetett az újabb magyar fór. Miután nem sikerült kihasználni a létszámfölényt, kiegészült a Grenoble, Horak lekorcsolyázott, ez pedig be is jött a francia együttesnek, egy kékvonalas lövés kipattant Kornakkerről, Damian Fleury pedig jó ütemben érkezett és egyenlített (3-3). A hosszabbítás kezdetén még csapatunk volt aktívabb, azonban a három a három elleni játék a pirosmezeseknek kedvezett, végül a második percben egy kapu mögül visszatett passzra Sauvé érkezett jó ütemben és döntötte el a mérkőzést (4-3).