A Hydro Fehérvár AV19 kétgólos vereséget szenvedett a Salzburg otthonában.

Salzburg / Eisarena Salzburg
BERNEKER, ROHATSCH, KONTSCHIEDER, NOTHEGGER
Lamoureux (Eliasson) - Heinrich, Chorney, Raffl, Baltram, Hughes - Joslin, Schreier, Peterka, Schofield, Skille - Viveiros, Pallestrang, Schütz, Predan, Feldner - Maier, Jakubitzka, Huber, Pilloni, Hochkofler
Kornakker (Janus) - Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hari, Kuralt - Vas, Caruso, Erdely, Sarauer, Petan - Geiger, Szabo, Szita, Bartalis, Mihaly - Kovacs, Sarpatki
Gólszerzők: Schofield, Chorney, Skille, Jakubitzka, Skille ill. Erdely, Bartalis, Hargrove
Kiállítások: 8 ill. 8

Kornakker védése indította a találkozót, amelynek első percei csapatunk kapuja előtt peregtek le. Láthatóan nem tett jót együttesünknek a hosszú utazás, a hazaiak domináltak, amelynek a hetedik percre lett meg az eredménye, egy kékvonalas lövés után a kipattanót Rick Schofield helyezte a kapuba (1-0). Beszorult csapatunk, Heinrich szólóját még védte Kornakker, ám Chorney helyzeténél már tehetetlen volt (2-0). A játékrész végén kimaradt egy fehérvári előny, de gól már nem született.

A középső etapban jobban pörögtek a fehérvári lábak, de sem öt a négy ellen, sem pedig kettős előnyben nem sikerült betalálni, jól védekeztek a Bikák. A harmad közepéig megmaradt a vendégek mezőnyfölénye, Lamoreux-nek akadt több dolga. Geiger kiállítása, majd egy újabb hazai gól törte meg a lendületet, Jack Skille volt eredményes (3-0). Nagy helyzet maradt ki a salzburgi kapu előtt, Pallestrang mentett a gólvonalon, majd ismét a mozartivárosiak ütőin járt a pakk. A harmad végén előbb Geiger kiállítása után kellett védekeznie együttesünknek, majd Sarauer passza után Erdély Csanád talált be (3-1), így kétgólos különbséggel fordultak a csapatok.

Remekül indult a záró etap csapatunk számára, Szita passzolt Bartalis Istvánnak, aki egyre csökkentette a különbséget (3-2). A gólra azonban góllal válaszolt a Salzburg, Daniel Jakubitzka volt eredményes (4-2). Nem adta fel csapatunk, a hazaiak jó védekezéssel reagáltak a támadásokra, ám végül Vas Márk indult meg a bal szélen és tette be középre a pakkot Coltron Hargrove-nak, aki nem is hibázott (4-3). Megvolt a lehetősége az egyenlítésre csapatunknak, Bartalis kiállítását is sikerült kivédekezni, de nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez csapatunk, sőt, Skille második találatát követően újra kettő volt a különbség (5-3). A végére még maradt egy Hári-kiállítás és Antti Karhula az idejét is kikérte, Kornakker helyett is mezőnyjátékos korcsolyázott fel, de az eredmény már nem változott.