Otthon tartotta a pontokat a Bolzano

• 2019.02.17. 20:18
A címvédő a második harmadban háromgólos előnyre tett szert, és a Fehérvár AV19 pedig már nem tudta megfordítani a találkozót, így vereséggel távoztak Olaszországból.

NIKOLIC, OFNER, SPARER, TSCHREPITSCH
Smith (Irving) - Geiger, Campbell, Frigo, Bernard, Miceli - Nordlund, Marchetti, Brace, Findlay, Blunden - Glira, Mackenzie, Insam, Crescenzi, Petan - Carozza, Catenacci, Deluca, Kuparinen, Frank
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Erdely, Hari, Sarauer - Caruso, Wishart, Luttinen, Koskiranta, Sofron - Stipsicz, Tikkanen, Meland, Reisz, Phillips - Szita, Vänttinen
Gólszerzők: Petan, Brace, Geiger, Miceli, Frigo ill. Tikkanen, Stipsicz
Kiállítások: 8 ill. 2

A címvédő elleni első középszakasz-mérkőzésén ezúttal Kornakker Dániel kezdett a kapuban, és már fehérvári színekben pályára lépett Tuomas Vänttinen. A találkozó első helyzete Findlay nevéhez fűződik, aztán Kuparinen kínálta meg Kornakkert. Lendületes játék folyt a továbbiakban, felváltva érkeztek a lövések mindkét ketrecre, a fehérváriakról Harty tette rá, az olaszoktól pedig Frigoval szemben bizonyult jobbnak a Fehérvár AV19 fiatal hálóőre. A következő percek meddő mezőnyjátékkal teltek, a korong leginkább a középső harmadban járt. A játékrész közepén Deluca szabálytalankodott Kornakkerrel szemben, fórban távolról Wishart, Hári és Koskiranta próbálkoztak, ám nem sikerült kihasználni a létszámfölényt. A 16. percben Petan tört be szélen a fehérvári kapura, de nem tudta átjuttatni a pakkot a gólvonalon, majd Harty játszott össze Sarauerrel, ám a hátvéd többszöri próbálkozásra sem talált be. Ezt követően Katenacci korcsolyázott fel szélen, ekkor még nem szereztek vezetést az dél-tiroliak, ám egy perccel később egy szép passzjáték után Geier készített elő Alexander Petannak, aki nem hagyta ki a ziccert. (1-0) 15 másodperccel a harmad vége előtt Petan 2+2 perces kisbüntetést kapott, így egygólos hátrányban, viszont emberelőnyben várhatta a második etapot Hannu Järvenpää legénysége.

A harmad eleji fór első helyzete Szabó Dániel nevéhez fűződik, aki Luttinen passza után fordult rá a kapura, ám Irving jól zárt, viszont Tikkanen kék vonalról érkező lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult a hálóőr. (1-1) A gól után felpörgött a játék, Harty előtt kínálkozott lehetőség, majd Blunden szólózhatott, de Kornakker magabiztosan védett, ahogy Frigo és Brend összjátékát követően is. A 27. percben Phillips tette rá, a próbálkozásba pedig Reisz ért bele, de nem sikerült betalálnia, aztán jobb szélről Stipsicz dolgoztatta meg Irvinget. A harmad közepén Catenacci és Riley Brace indulhattak meg kettő az egyben, végül az utóbbi szerezte meg a vezetést ismét a Rókáknak. (2-1) Oda-vissza játék folyt a gól után is, Meland és Koskiranta is egyenlíthetett volna, aztán Frank próbálkozása meg kimaradt, Paul Geiger távolija viszont már beakadt a hosszúba. (3-1) Folytatódott a nagy tempó a mérkőzésen, ez azonban továbbra is a címvédőnek kedvezett, és egy kipattanót végül AngeloMiceli kotort át a gólvonalon. (4-1) Három perc volt hátra a harmadból, amikor Stipsicz előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ám hátrányos egységeink jól mozogtak, így a harmad végére maradt a háromgólos hazai vezetés.

A záró játékrész is bolzanoi góllal kezdődött, a címvédő nyomást gyakorolt a fehérvári ketrecre, végül Luca Frigo talált be Bernad beadása után (5-1) A 43. percben Stipsicz tette rá, de nem sikerült túljárnia Irving eszén, majd fordulhattak az olaszok és Blunden, illetve Petan is tovább növelhette volna a különbséget. Petan kapott kettő percet, az előnyt pedig gyorsan kihasználta csapatunk, ezúttal jobb szélről Stipsicz Bence volt eredményes. (5-2) Luttinen és Sofron vitte be a támadóharmadba a korongot, végül az utóbbi fejezhette be lövéssel a támadást, de az állás nem változott. Az etap közepén egy védelmi hiba után Brace lövését kellett védenie Kornakkernek, ezt követően Wishart a kék vonalról kísérletezett. A Bolzano percei következtek, az olaszok többször is megpróbálták bevenni a fehérvári kaput, de maradt az 5-2. Az utolsó percekben jól őrizte háromgólos előnyét a címvédő, Miceli és Blunden előtt is lehetőség kínálkozott, Sofronék pedig csak kisebb helyzetekig jutottak, így a Fehérvár AV19 pont nélkül távozott tiroli túrájáról.