Nem sikerült a visszavágás

• 2019.11.15. 23:21
A Hydro Fehérvár AV19 nem tudott visszavágni a dél-tiroliaknak a Székesfehérváron elszenvedett vereségért és háromgólos vereséget szenvedett a Bolzano otthonában.

SMETANA, VIRTA, BASSO, PARDATSCHER
Irving (Fazio) - Marchetti, Spinozzi, Miceli, Arniel, Hargrove - Robertson, Daly, Frigo, Bernard, Insam - Glira, Flemming, Giliati, Sylvestre, Bardaro - Schweitzer, Deluca, Alberga, Frank
Kornakker (Ouzas) - Harty, Campbell, Yogan, Timmins, Kuralt - Busenius, Szabo, Szita, Girard, Lehtonen - Caruso, Tikkanen, Koger, Sarauer, Erdely - Stipsicz, Sarpatki, Reisz, Mihaly
Gólszerzők: Sylvestre, Insam, Alberga, Sylvestre, Sylvestre ill. Kuralt, Lehtonen
Kiállítások: 6 ill. 10

Fehérvári mezőnyfölénnyel indult a Bolzano elleni találkozó, majd Mihály Ákos indult meg a jobb oldalon, ám nem sikerült a kapuba juttatnia a játékszert. Maradt a fehérvári nyomás a következőkben is, Irving bravúrjaira volt szükség, jól járatta a pakkot csapatunk a dél-tiroliak kapuja előtt. Harty kiállításával folytatódott a mérkőzés, azonban a hazaiak összesen egy helyzetig jutottak a fórban, a hátrányos egységek szoros védekezéssel rukkoltak elő. Már egyenlő létszámnál is főleg a pirosmezesek kapuja előtt folyt a játék, majd a harmad közepén Alberga kiállítását követően immáron Sarauerék jöhettek előnyben, de maradt a 0-0. Újabb fehérvári rohamokat követően beszorult együttesünk, Frigo járt a legközelebb a gólszerzéshez, de Kornakker hárított. Lehtonent látták szabálytalannak a játékvezetők, Arniel tesztelte kapusunkat öt a négy ellen, majd a kiegészülés előtt meg is szerezte a vezetést a Bolzano, Sebastien Sylvestre lövése Kornakker lábai között jutott a kapuba (1-0). Szabó Dániel kapott kétperces büntetést a harmad vége előtt, ám ebben az előnyben nem tudta megduplázni az előnyt a vendéglátó.

Ismét fehérvári lehetőségekkel indult a középső etap, amelyre Hannu Järvenpää kapust cserélt, így immár Mike Ouzas állt csapatunk kapujában. Girard kapott korongot középen, ám a lövés előtt elmozdult a kapu, így maradt az egygólos különbség. A 24. percben azonban már újra betalált Clayton Beddoes együttese: Ouzas korcsolyázott ki a kapuból, a kitett korong Marco Insam elé pattant, aki nem is hibázott (2-0). Feltüzelte a könnyű gól a hazaiakat, ezúttal kapusunknak akadt több dolga, ráadásul Sylvestre és Giliati kettő az egy ellen is próbálkozhattak, azonban Ouzas ezúttal a helyén volt. A következő percben újra rezzent a háló, egy távoli lövés felperdült kapusunk mellvédőjéről, a pakkot pedig végül Domenico Alberga kotorta be a kapuba (3-0). Annak ellenére, hogy egyik gól sem akcióból született, összességében dominált ebben a játékrészben a Bolzano, mind védekezésben, mind pedig támadásban ellenfele fölé nőtt a piros-fehér gárda. Campbell akasztotta meg az egyik hazait a 34. percben, így újra védekezésre kényszerült csapatunk, Sarauer lopott korongot hátrányban, de nem sikerült góllal befejeznie a szólót. Az előnyben Spinozzi kapáslövése után már felugrott a Pala Onda közönsége, de Ouzas végül hárítani tudott. Gyorsan fordult a kocka, ezúttal a Hydro Fehérvár AV19 jöhetett előnyben, ebből a létszámfölényből végül sikerült is betalálni, egy mutatós Kóger-Yogan-Kuralt akcióban utóbbi helyezett az üres kapuba (3-1). Az etap vége egyértelműen a magyar EBEL-csapaté volt, ám végül kétgólos hazai előnnyel fordultak a felek a záró harmadra.

Alaposan nekiesett ellenfelének csapatunk az utolsó 20 perc elején, előbb Erdély, majd Yogan találhatott volna be, ám Irving a helyén volt. Kiegyenlített mezőnyjátékkal ment tovább a találkozó, küzdős, ám kevesebb helyzetet hozó hokival, majd a 48. percben Mihály tette oda Mikko Lehtonen elé a korongot, aki Irving mellett a kapuba helyezett (3-2). Felpörögtek a lábak a gól után, ám ez nem párosult eredményességgel egyik oldalon sem. 7 perccel a vége előtt Erdélynek kellett kiülnie, ezt a fórt pedig villámgyorsan gólra is váltotta a dél-tiroli együttes, Sebastien Sylvestre bombázott a hálóba (4-2). A gól után sem állt meg a Järvenpää-legénység, Kuralt húzta rá jobbról, de nem sikerült átjuttatni a pakkot a gólvonalon. Flemming játékkésleltetésért kapott kétperces büntetése jól jött a végére, csapatunk vezetőedzője kikérte idejét, Ouzas is lekorcsolyázott, ám végül Sebastien Sylvestre üreskapus góljával, mesterhármast szerezve lezárta a mérkőzést (5-2).