Nem sikerült a pontszerzés

• 2021.11.28. 20:34

A Hydro Fehérvár AV19 kétgólos vereséggel zárta a vasárnapi találkozót az EC KAC otthonában.

EC-KAC
Dahm (Vorauer) - Strong, Schumnig, Ganahl, Hundertpfund, Geier - Maier, Vallant, Fraser, Koch, Geier - Unterweger, Würschl, Haudum, Ticar, Kraus - Sablattnig, Hammerle, Hochegger, Obersteiner, Witting
Kornakker (Tirronen) - Fournier, Campbell, Erdely, Sarauer, Petan - Horvath, Szabo, Shaw, Jacobs, Kuralt - Atkinson, Dobmayer, Magosi, Nemeth, Mihaly - Ambrus, Retfalvi, Szabo
Gólszerzők: Witting, Fraser, Koch ill. Shaw
Kiállítások: 6 ill. 6

Vasárnap sem utazhatott a csapattal Hári, Terbócs, Stipsicz és Nilsson sem és a mérkőzés előtt kiderült, hogy Fournier sem tud jégre lépni, így ismét hosszú sérültlistával kellett számolnia Kevin Constantine vezetőedzőnek.

Az első harmad kiegyenlített küzdelmet hozott a Hydro Fehérvár AV19 Klagenfurt elleni vendégjátékán. A játékrész elején a KAC együttese védekezésre kényszerítette csapatunkat, a harmadik percben Kraus lövése pattant vissza a kapuvasról. Az etap derekán Ganahlt látták szabálytalannak a játékvezetők, így öt a négy ellen támadhatott csapatunk. Hiába próbálkozott együttesünk, Dahm végig magabiztos volt, így továbbra is maradt a 0-0. A harmad további részében mindkét félnek akadtak helyzetei, de találat nem született.

Oda-vissza játékkal indult a második játékrész. Az etap elején Tirronennek akadt több dolga, de kapusunk végig a helyén volt. A harmad derekán csapatunk mindent megtett, hogy megszerezze a vezetést, de Kuralt passza után Sarauer kipattanóját senkinek sem sikerült átjuttatni a gólvonalon. A 31.percben Dobmayer kapott kisbüntetést, így előnyben támadhattak a hazaiak, de nem sikerült kihasználniuk a fórt. A továbbiakban mindkét félnek akadtak helyzetei a gólszerzésre, végül játékrész vége előtt 5 perccel Witting lőtte ki a rövid felsőt, ezzel megszerezte a vezetést a hazaiaknak. (1-0) Csapatunk a harmad végéig küzdött az egyenlítésért, de a dudaszóig több gól már nem esett.

A záró etapra tempót váltott együttesünk, az egyenlítésre nem kellett sokat várni, a 43.percben egy kipattanóba Brady Shaw ért bele jól. (1-1) A játékrész 6. percében Campbell 2+2 perces kiállítást kapott, csapatunk hősiesen védekezett a hátrányban, de 5 másodperccel a kiegészülés előtt Fraser találatával szerezték vissza a vezetést. (2-1). A harmad derekán ezután csapatunk támadhatott előnyben Geier 2+2 perces büntetése után, de maradt a 2-1. Bár egyre közelebb kerültek a gólszerzéshez Petanék, az egalizálás elmaradt. Az utolsó percekben kockáztatott Kevin Constantine és Tirronen helyett is mezőnyjátékost küldött fel, de a Klagenfurt védelme hibátlan maradt, sőt egy korongszerzés után Koch egy üreskapus góllal állította be a végeredményt.