Nem sikerült a pontszerzés

• 2020.01.05. 20:19
Bár keményen küzdött, alulmaradt osztrák ellenfelével szemben a Hydro Fehérvár AV19 a Linz elleni találkozón.

BULOVEC, SMETANA, BEDYNEK, KASPAR
Kickert (Stroj) - Kragl, Roach, Lebler, Schofield, Umicevic - Wolf, Rutkowski, Kristler, Florek, Cijan - Finn, Valach, Fejes, McNeill, DaSilva - Matzka, Neubauer, Leiler, Brucker, Ober
Ouzas (Kornakker)- Caruso, Tikkanen, Koger, Sarauer, Erdely - Kiss, Campbell, Yogan, Girard, Szita - Busenius, Stipsicz, Lehtonen, Timmins, Kuralt - Szabo, Reisz, Szabo
Gólszerzők: Fejes, DaSilva, Schofield, Umicevic, Finn, DaSilva, Roach, Fejes ill. Timmins, Kuralt, Kiss, Timmins
Kiállítások: 8 ill. 4

Linzi kiállítással indult csapatunk idei második mérkőzése, a fórban előbb Campbell, majd Sarauer került helyzetbe, végül Timmins lőhetett tisztán középről, de nem sikerült kihasználni az előnyt. Maradt a játék Kickert kapujánál, majd egy gyors linzi ellentámadás végén vezetést szereztek a hazaiak, Hunter Fejes vágott a hálóba egy kipattanót (1-0). Két perc múlva már 2-0 állt az eredményjelzőn, miután egy korongvesztést követően Rutkowski tette be középre Dan DaSilvának a pakkot, aki Ouzas mellett a kapuba helyezett (2-0). Ki is kérte idejét Hannu Järvenpää, ez pedig felrázta a társaságot: Lehtonen beadása után Kuralt állt közel a gólszerzéshez, majd ismét emberelőnyben támadhattak Sarauerék. A létszámfölényt másfél perc alatt váltotta gólra a magyar EBEL-együttes, Stipsicz átadása után Scott Timmins csökkentette egyre a különbséget (2-1). Gyorsan érkezett a válasz hazai részről, Rutkowski kékvonalas lövésébe Rick Schofield tette bele jól az ütőjét (3-1). A harmad végén Ouzasnak kellett többször is nyújtózkodnia, de több gól már nem esett.

Umicevicék domináltak a középső etap kezdetén, a vendégek gyors kontrákkal próbálkoztak. Reisz, majd Yogan tette rá közelről, ám ezután is maradt a hazai mezőnyfölény. Ouzas bravúrjainak köszönhetően maradt a 3-1-es linzi vezetés, érett az újabb osztrák gól. Girard hibázott szólóban, a másik oldalon pedig a harmad közepén rezzent újra a háló, Schofield beadását a Sasok legeredményesebbje, Dragan Umicevic értékesítette (4-1). A találat után előnybe került Hannu Järvenpää együttese, de nem sikerült élni a lehetőséggel. Egyenlő létszámnál is a Linz akarata érvényesült, a nyomás pedig újabb góllá érett, Matthew Finn korcsolyázott keresztben a kapu előtt és kilőtte a hosszú felsőt (5-1), majd Dan DaSilva egyéni akcióját követően már öt volt közötte (6-1). Lebler kiállítása után kihasználta negyedik előnyét a Hydro Fehérvár AV19, Anze Kuralt fordult be a kapu elé és közelről mattolta Kickertet (6-2). A játékrész végén a szlovén csatárnak, majd egy perccel később Carusonak is ki kellett ülnie, ám a dudaszóig nem talált be a Linz.

Az áthúzódó kiállítás alatt jól védekezett a fehérvári alakulat, de a kiegészülés után is maradt a játék Ouzas kapuja előtt. Végül a 45. percben talált be újra a sötétmezes együttes, Josh Roach érkezett jó ütemben Umicevic átadására (7-2). Volt azonban válasza erre a fehérvári csapatnak, Erdély átadását követően Kiss Roland mehetett egyedül Kickerttel szemben és megszerezte első EBEL-gólját (7-3)! Nem álltak le a vendégek, egy perccel később Yogan szerzett korongot a palánk mellett, Timmins pedig Kickert mellett helyezett a kapuba (7-4). Tom Rowe is kikérte idejét, ez láthatóan rendezte a sorokat, a harmad közepén pedig ismét is talált a vendéglátó, Hunter Fejes második gólját szerezte a találkozón (8-4). Megnyomta a harmad második felét a fehérvári gárda, Kickert azonban áthatolhatatlannak bizonyult. Az utolsó percekre is maradt izgalom a hazai kapu előtt, Sarauer, majd Kóger is többször próbálkozott, de nem sikerült betalálni, így eldőlt, a Hydro Fehérvár AV19 pont nélkül távozik a Linz otthonából.