Nem sikerült a pontszerzés

• 2018.10.20. 19:52
A Fehérvár AV19 háromgólos vereséget szenvedett a címvédőtől, és azzel - a szezonban először - pont nélkül maradt hazai pályán.

2018.10.20 Szombat / 17:00
2:5
(1:2, 0:2, 1:1)
Nézőszám: 3 218
HCB Südtirol Alperia
FICHTNER, NIKOLIC, NAGY, BÄRNTHALER
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Koger, Hari, Kuralt - Caruso, Laday, Luttinen, Koskiranta, Philips - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Sofron - Meland, Sille, Reisz, Szita
Smith (Irving) - Nordlund, Mackenzie, Catenacci, Findlay, Blunden - Geiger, Campbell, Miceli, Crescenzi, Insam - Glira, Marchetti, Frigo, Kuparinen, Petan - Deluca, Schweitzer, Bernard, Frank
Gólszerzők: Kuralt, Szabo ill. Blunden, Geiger, Catenacci, Blunden, Crescenzi
Kiállítások: 8 ill. 8

Fehérvári fölénnyel kezdődött, majd plexitörés miatt kisebb szünettel folytatódott csapatunk Bolzano elleni mérkőzése, melyen a mintegy 10 perces pihenő után maradt fehérvári ütőkön a pakk. A 3. percben a sérüléséből visszatérő csapatkapitány, Kóger dolgoztatta meg Irvinget, aztán a másik oldalon Bernard lövése csattant a vason. A következő támadás után azonban már a háló is rezzent, Michael Blunden indult el a jobb oldalon és a bal felsőbe helyezett (0-1). Kevés kidolgozott helyzet adódott hazai oldalon a következőkben, Carruthnak azonban annál többször kellett nyújtózkodnia. Szita lehetősége törte meg a vendégtámadásokat, aztán előbb Phillips, majd Koskiranta maradt egyedül a kapu előtt, de nem sikerült az egyenlítés. Nem úgy a 12. percben, amikor Anze Kuralt bombázott a hálóba (1-1). Kiállítás kiállítást követett a gól után, előbb Stipsiczet látták szabálytalannak a játékvezetők, a kiegészülés előtt pedig Luttinennek gáncsolásért, míg Petannak színészkedésért ítéltek büntetést, ám a Rókák előnyben nem tudtak betalálni. A 17. percben újra vezetést szerzett a dél-tiroli együttes, Paul Geiger lövése csorgott át Carruth lábai között (1-2). A játékrész kiegyenlített játékkal zárult, így egygólos bolzanoi előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok.

A középső etapban gyorsan előnybe került a Fehérvár AV19, és bár többször is közel járt az újbóli egyenlítéshez a speciális egység, maradt az 1-2. Oda-vissza játék jellemezte a játékrész első felét, melyben kevés, ámde annál nagyobb helyzetig jutottak a felek, a hazaiaknál Koskiranta cselezett a kapu előtt, de Irving védett, a másik oldalon pedig Blunden próbálkozhatott közelről. A 400. EBEL-mérkőzésén jégre lépő Sofron indult meg a harmad közepén, de blokkolták a próbálkozást. A 32. percben azonban már változott az állás, Findlay szólója végén a kapu mögül passzolt Daniel Catenaccihoz, aki nem is hibázott (1-3). A Bolzano akarata érvényesült a találat után is, Catenacci tette be a kapu elé a korongot, ami Michael Blunden korcsolyájáról pattant a hálóba (1-4), amivel a vendégek legeredményesebb játékosa mesterhármast szerzett. A játékvezetők a videobíró segítségét vették igénybe, ám végül érvényesnek ítélték a gólt. A harmad végére kijött a szorításból a vendéglátó, és bár Erdélyék többször is eljutottak Irving kapujáig, nagyobb helyzetet nem sikerült kialakítani.

Helyzetek nélküli mezőnyjátékkal kezdődött a záró 20 perc, majd vendégoldalon Kuparinen, míg hazai oldalon Szita vétette észre magát egy-egy próbálkozással. A játékrész közepe felé közeledve átvette a játék irányítását csapatunk, Irving kapuja előtt zajlott a játék, de nem sikerült értékesíteni egy próbálkozást sem. Az 51. percben aztán öt a négy ellen is támadhattak Sarauerék, Kóger és Sofron járt legközelebb a gólszerzéshez, de végül maradt a háromgólos különbség. A kiegészülés után fordult a kocka, ezúttal előbb Sarauernek, majd Carusonak kellett kiülnie, így majdnem egy percig kettős előnyben támadhattak a vendégek. Éppen letelt az első büntetés, amikor Andrew Crescenzi lőhetett tisztán középről, Carruth előtt pedig jól takartak a védők, így a pakk a hálóba vágódott (1-5). A végére még maradt egy fehérvári előny, amit 11 másodperccel a vége előtt ki is használt a csapat, Hári lövése után a kipattanót Szabó Dániel kotorta a hálóba (2-5). A Fehérvár AV19 ezzel a szezonban először maradt pont nélkül hazai pályán, pihenésre azonban nem sok idő van, hiszen a címvédő után vasárnap 17:30-tól a tavalyi döntős Red Bull Salzburg érkezik a Raktár utcába.