Nem bírtak a címvédővel

• 2019.09.13. 22:44
A Hydro Fehérvár AV19 ötgólos vereséget szenvedett Klagenfurtban, a tavalyi szezon bajnokának otthonában.

EC-KAC
Haugen (Madlener) - Comrie, Fischer, Neal, Koch, Kozek - Harand, Schumnig, Ganahl, Obersteiner, Petersen - Strong, Unterweger, Richter, Hundertpfund, Geier - Schnetzer, Bischofberger, Geier, Liivik, Witting
Kornakker (Ouzas) - Stipsicz, Campbell, Sille, Yogan, Kuralt - Harty, Szabo, Koger, Timmins, Lehtonen - Caruso, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Szita - Bussenius, Szabo, Reisz, Szabo
Gólszerzők: Richter, Petersen, Neal, Hundertpfund, Kozek ill.
Kiállítások: 6 ill. 14

Kiegyenlített játékkal indult a Hydro Fehérvár első mérkőzése a 2019/2020-as szezonban, ahol rögtön a tavalyi bajnok Klagenfurttal csaptak össze Erdélyék. Hannu Järvenpää a szezonnyitón nem számíthatott Sárpátki Tamás játékára, aki áprilisi sérülése utáni rehabilitációját tölti. Nagyobb helyzetek nélküli első percek után a Rekordbajnok vette át a mérkőzés irányítását, ám nem sikerült betalálniuk, majd újabb hazai helyzetek következtek, ám Ouzas jól állta a sarat. A pirosmezesek a 13. percben törték meg a jeget, Comrie szerzett korongot a kék vonalnál, a kapu előtt keresztben Marco Richterhez passzolt, aki a jobb felsőbe bombázott (1-0). Nem szűntek az osztrák rohamok a találat után sem, a másik oldalon Lehtonen ziccerben egyenlíthetett volna, de Haugen a helyén volt. A harmad végén Kozek szabálytalankodott, így előnyben zárult az első etap.

Az áthúzódó kiállítás sem zárult sikerrel, így maradt az egygólos különbség, ám nem sokáig: a 23. percben megduplázta előnyét a hazai együttes, Nick Petersen értékesített egy ziccert (2-0). A találat után sem sikerült kijönnie a szorításból együttesünknek, záporoztak a lövések Ouzas kapujára, de maradt a kettő közte. A harmad derekán Hartyt látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórt pedig gyorsan ki is használta a KAC, egy kipattanót Matthew Neal kotort be (3-0). Ouzasnak kellett nagyot mentenie a következő percben, egy korongvesztést követően Steven Strong mehetett szólóban, de kimaradt. Hannu Järvenpää kikérte idejét, ám továbbra is a hazaiak ütőin járt a pakk, sőt, Reisz kapott kétperces büntetést. Újfent élt a kínálkozó lehetőséggel a tavalyi bajnok, Thomas Hundertpfund lövése pattant meg Ouzas előtt (4-0). Ritmust váltott csapatunk az utolsó percekre, előbb Yogan, majd Kuralt és Caruso is veszélyeztettek, a harmad végén pedig Koch kiállítását követően öt a négy ellen állhattak fel Kógerék, ám maradt a négygólos különbség a szünetre.

Öt a négy ellen sem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez csapatunk, bár előbb Kóger, majd Kuralt is megdolgoztatta Haugent. Öt az öt ellen maradt a kiegyenlített játék egészen a 45. percig, amikor Timminsnek kellett kiülnie, de ezúttal jól zárt a védelem. A harmad közepéig kiegyenlített játék folyt a jégen, mígnem Neal indult meg a jobb oldalon, beadását pedig Andrew Kozek értékesítette (5-0).  Harty villant a másik oldalon a gól után, majd Caruso lőtt távolról, de Haugen ketrece továbbra is bevehetetlennek bizonyult. Yogan előtt nyílt a büntetőpad ajtaja ám ezúttal meddő maradt a KAC előnyös játéka. Már egyenlő létszámnál is érvényesült a klagenfurti mezőnyfölény, így a bajnok végül megérdemelten tartotta otthon a pontokat.