Győzelem négygólos hátrányból

• 2016.12.09. 21:47
A Fehérvár AV19 a második harmad közepén még négygólos hátrányban volt a tabellamásodik Linzzel szemben, ám a remek kapusteljesítménynek és a csapatjátéknak köszönhetően hosszabbításban megnyerte a mérkőzést.

FICHTNER, LEMELIN, HAURUM, SOOS
Rajna (Hetenyi ) - Schiestel , Manavian , Beauregard , Maylan , Orban - Sziranyi , Szabo , Koger , Sarauer , Bodo - Orban , Owens , Sarpatki , Reisz , Szabo-Pal - Erdely , Vas , Sofron
Ouzas (Janny ) - Lukas , Dorion , Loik , Lukas , Moderer - Altmann , D'Aversa , Oberkofler , Schofield , Spannring - Kirchschläger , Palin , Lebler , McLean , DaSilva - Mayrhauser , Franz , Broda , Potulny , Hofer
Gólszerzők: Maylan , Sarauer , Reisz , Manavian , Sofron , Owens ill. DaSilva , Franz , DaSilva , DaSilva , Potulny
Kiállítások: 6 ill. 10

Nem kellett sokat várni az első gólra a Fehérvár AV19 Linz elleni mérkőzésén, hiszen a vendégek egy perccel a kezdő korongbedobás után már meg is szerezték a vezetést, egy kapu előtti kavarodást követően DaSilva elé került a korong, aki nem is hibázott (0-1). Emberelőnybe került csapatunk a negyedik percben, ám ezt nem sikerült gólra váltani. Folytatódott a linzi mezőnyfölény a következő percekben, ám a harmad közepéig nem alakítottak ki nagyobb helyzeteket a csapatok. A 12. percben aztán megérkezett az egyenlítés, Szabó Dániel kékvonalas lövésébe jól tette bele az ütőjét Maylan (1-1). Felélénkült együttesünk a góltól, egyre többször veszélyeztették Janny kapuját, ám nem sikerült vezetést szerezni. Nem úgy a vendégeknek, akik 6 perccel a a harmad vége előtt a saját harmadukból indultak meg, majd Franz a felsőbe bombázott (1-2). Egy perccel később Szabó Dániel ülhetett a büntetőpadra, az előnyt gyorsan ki is használták a linziek, ezúttal ismét DaSilva volt eredményes (1-3). Nem változott a játék képe a két gyors gól után sem, küzdött a linzi kapu előtt csapatunk, két perccel a harmad vége előtt előnyben is próbálkozhattak Erdélyék. A fórban Sarauer és Manavian forgatott jól a kapu előtt, de Janny eszén nem sikerült túljárni, így az első harmad kétgólos vendégelőnnyel fejeződött be.

Hiába kezdte előnyben a második harmadot csapatunk, nem sikerült helyzeteket kialakítani, ráadásul a 23. Percben megszületett a negyedik linzi találat is, mesterhármast szerzett DaSilva (1-4), majd fél perccel később feliratkozott a góllövők listájára Potulny is, aki egy védelmi hibát használt ki (1-5). A gól után kapust cserélt csapatunk, Hetényi Zoltán állt a kapuba. A gyorsan bekapott gólok ellenére küzdöttek Sofronék az újabb gólért, a harmad közepén pedig erre komoly lehetőség is adódott, miután előbb Lebler, majd 14 másodperccel később Lukas kapott büntetést. A kettős előnyből jött a második fehérvári gól, a kapu előtt Vas János juttatta át a korongot a gólvonalon (2-5). Már öt a négyben Manavian bombázott a kék vonalról, de óriási vasat lőtt, és végül kiegészültek a vendégek. Egyenlő létszámnál már újra domináltak a vendégek, Hetényi bravúrjaira volt szükség az újabb gól elkerüléséhez. Öt perccel a harmad vége előtt Sarauer kapott két percet fogásért, de ezúttal jól működött a fehérvári védelem. Még a harmad vége előtt tovább zárkózott csapatunk, első EBEL-gólját szerezte Reisz Áron, aki a kapu bal oldalától lőtt Janny hálójába (3-5).

Manavian kiállításával indult a záró játékrész, távoli lövésekkel próbálkoztak a vendégek, ám vagy Hetényi állta a lövések útját, vagy játékosainknak sikerült felszabadítaniuk. Kiegészült csapatunk, egyenlő létszámnál is a Linz alakított ki több helyzetet a következő percekben, a másik oldalon pedig Szabó Dániel próbálkozott egy éles szögből leadott lövéssel. Kiegyenlítődött a játék a a harmadik harmadra, folyt az oda vissza játék, mígnem 12 perccel a vége előtt újabb előnyhöz jutottak Sofronék. Nem jutott be az előny első percében csapatunk a kapu előterébe, ám a kiegészülés előtt előbb Bodo kínálta meg távolról Jannyt, ezt még védte a linziek hálóőre, majd már egyenlő létszámnál Manavian bombáját már nem, így már csak egy volt a különbség (4-5).  Egyre többször kellett nyújtózkodnia a fiatal linzi kapusnak, előbb Sofron közelről egyenlíthetett volna, majd Bodo hagyott kihasználatlanul egy újabb helyzetet. 8 perccel a vége előtt a Linz percei következtek, beszorították együttesüket Hetényi kapuja elé, de fegyelmezett védekezéssel sikerült életben tartani a reményeket. Hősiesen küzdöttek a srácok az egyenlítésért, Hetényi pedig bravúrt bravúrra halmozott akkor, amikor már alig öt perc volt hátra a mérkőzésből. Hihetetlen, de négygólos hátrányból egyenlített együttesünk, két és fél perccel a vége előtt Sofron egyéni akciójából kulacsreptetős gólt lőtt (5-5). Igazi ördögkatlanná változott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok az utolsó két percre, szurkolóink rendkívüli hangulatot teremtve hajszolták a csapatot a győzelembe, de mivel újabb gól már nem született, jöhetett a hosszabbítás.

A kezdő bedobás után nem kellett sokat várni a döntésre, 29 másodperc telt el a hosszabbításból, amikor Chris Owens volt szemfüles a kapu előtt és megszerezte csapatunknak a győzelemért járó két pontot (6-5).  A Fehérvár AV19 így két pontra megközelítette az időközben a kilencedik helyre lecsúszó Grazot (a forduló második két mérkőzésén a Graz a Znojmótól szenvedett vereséget, míg a Klagenfurt az Innsbruck ellen nyert).