Négygólos győzelem a címvédővel szemben

• 2019.02.01. 21:36
A Fehérvár AV19 magabiztos győzelmet aratott a Bolzanoval szemben, így megőrizte hatodik helyét a Linz előtt.

2019.02.01 Péntek / 19:15
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)
Nézőszám: 3 220
HCB Südtirol Alperia
NIKOLIC, GRUBER, TSCHREPITSCH, GATOL
Carruth (Kornakker) - Harty, Szabo, Erdely, Hari, Sarauer - Caruso, Wishart, Luttinen, Koskiranta, Sofron - Stipsicz, Tikkanen, Sarpatki, Reisz, Phillips - Laday, Kiss, Meland, Szita
Smith (Irving) - Nordlund, Catenacci, Findlay, Blunden - Geiger, Campbell, Miceli, Brace, Petan - Glira, Mackenzie, Deluca, Kuparinen, Insam - Schweitzer, Carozza, Frigo, Bernard, Frank
Gólszerzők: Hari, Tikkanen, Hari, Luttinen, Luttinen ill. Frank
Kiállítások: 4 ill. 10

Továbbra sem számíthatott Timotej Sille játékára Hannu Järvenpää, Anze Kuralt a Graz elleni mérkőzésen szenvedett sérülést, így az orvosi stáb pihenőre ítélte, Szabó Krisztián pedig továbbra sem tudta vállalni a játékot. Riley helyzetével indult a találkozó, aztán Sofron lőhetett szélről, de a kapusok a helyükön voltak. Szabó Dániel tette rá távolról, a kipattanót Meland lekéste, majd Szita csapott le egy korongra, ám ez is kimaradt. A hatodik percben Sárpátki és Phillips összjátéka bizonyult sikertelennek, és Reisz sem tudta átkotorni a korongot a gólvonalon. Daniel Frank szabálytalankodott Kiss Patrikkal szemben, előnyben Sofron találhatott volna be, de a vendég védelem jól zárt. A harmad közepéhez közeledve Szabó Dániel passzolt Hári Jánosnak, aki előtt kitűnően takart Erdély és Sarauer, így csapatkapitányunk megszerezte a vezetést. (1-0) A második bolzanoi helyzetre egészen a tizenkettedik percig kellett várni, amikor Frigo lövését Carruth magabiztosan hárította. Oda-vissza játék folyt az első etap utolsó öt percében: a hazaiaktól Harty és Hári, az olaszoktól Catenacci előtt kínálkozott lehetőség, ezt követően Wishart csak a kapuvasat találta el, a harmad lefújásáig pedig csapatunk megőrizte egygólos előnyét.

Erdély kiállításával kezdődött a második harmad, hátrányos egységeink azonban kitűnően mozogtak és folyamatosan felszabadították a hazai játékterületet. A további percek meddő mezőnyjátékot hoztak, a csapatok nem tudtak kialakítani komolyabb helyzetet egészen a huszonötödik percig, amikor Harty és Erdély is növelhették volna a különbséget, majd fordulhatott a címvédő, ám Miceli és Petan elhibáztak egy kettő az egy elleni szituációt. Ezt követően is több fehérvári lehetőséget láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, Luttinen bal szélről, Sofron pedig közelről próbálkozhatott, újabb gól viszont ekkor sem született. Ismét a fehérváriak kerültek létszámfölénybe, Glira kapott kettő percet, előnyben Erdély lövését védte Irving, illetve Luttinennel szemben is jobbnak bizonyult a vendégek hálóőre. A bolzanoiak kiegészülése előtt MacKenzie akadályozásért kisbüntetésben részesült, így pár másodpercig kettős fórban jöhetett csapatunk, amit nem sikerült kihasználni, öt a négy ellen azonban már eredményes tudott lenni Hannu Järvenpää legénysége, Harri Tikkanen távoli bombája akadt be a Rókák kapujába. (2-0) A továbbiakban Blundenék előtt csak kisebb lehetőségek kínálkoztak, a fehérváriak viszont többször is veszélyeztettek, először Harty lőtt kapuvasat, aztán Sárpátki és Reisz tette rá szélről. Három perccel a harmad vége előtt Sarauer adott egy keresztpasszt Hári Jánosnak, csapatkapitányunk nem hibázott és kilőtte a bal felsőt. (3-0) Deluca kiállítása után újabb hazai előny jöhetett, fórban Stipsicz és Erdély is betalálhatott volna, de újabb gól már nem született, így a Fehérvár AV19 háromgólos vezetéssel vonulhatott öltözőbe.

Koskiranta és Wishart távoli lövéseit védte Irving az első percekben, ezt követően pedig csapatunk jól őrizte háromgólos előnyét, a legveszélyesebb bolzanoi helyzet Geiger nevéhez fűződik, aki a kapuvasat találta el. Caruso korcsolyázott fel a koronggal bal szélen, de elhibázta a kaput, aztán Reisz adta be Sárpátkinak, vele szemben Findlay volt szabálytalan, az újabb fehérvári fórt pedig Arttu Luttinen értékesítette, aki Tikkanen kékvonalasába tette bele jól az ütőjét. (4-0) A gól után sem állt le a Fehérvár AV19, Erdély is betalálhatott volna, majd fordult a dél-tiroli együttes, és Deluca révén szépíthettek volna, akinek sikerült túljárnia Carruth eszén, ezután Bernaro próbálkozott, de az amerikai hálóőr ekkor is a helyén volt. Sofron indulhatott meg szólóban, ám szabálytalanul akadályozták meg a gólszerzésben, így büntető következett, a rávezetést viszont elhibázta az egykori EBEL gólkirály, majd a következő percben már ő került büntetőpadra. Hátrányban Háriék jól mozogtak, ekkor még nem sikerült a szépítés az olaszoknak, kiegészülésünk után viszont egy kipattanóra Daniel Frank csapott le, és a hazai ketrecbe juttatta a pakkot. (4-1) Az utolsó percekre csapatunk védekezésre rendezkedett be, hiába hozta le kapusát a bolzanoi vezetőedző, újabb vendég találat már nem született, sőt üres kapura Arttu Luttinen volt eredményes, tehát csapatunk 5-1-re győzött a címvédő ellen, és megőrizte kétpontos előnyét a Linzzel szemben.