Megvan az év első győzelme

• 2018.01.01. 20:17
A Fehérvár AV19 egygólos hátrányból fordítva, kiváló második harmadot produkálva mindhárom pontot elhozta Znojmóból.

BALUSKA, KINCSES, KASPAR, SOOS
Halasz (Schwarz) - Tejnor, Stehlik, Miller, Bartos, Guman - Lattner, Zajic, Novak, Plihal, Yellow Horn - Biro, Plutnar, Spacek, Matus, Mrazek - Boruta, Csamango, Beroun, Raska, Nemec
Carruth (Rajna) - Stipsicz, Vidmar, Lovecchio, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Luttinen, Latendresse, Gilbert - Palin, Szabo, Koger, Music, Reisz - Vincze, Kocsis, Kiss
Gólszerzők: Lattner ill. Gilbert, Latendresse, Hari, Gilbert
Kiállítások: 4 ill. 10

Brett Palin már a hazai találkozón jégre léphetett, a csehországi visszavágót azonban Jonathan Hartynak kellett kihagynia, kisebb sérülés miatt. Stipsicz Bence büntetésével kezdődött a Fehérvár AV19 mérkőzése Znojmóban. A fórban gyorsan fel is álltak a hazaiak, de komoly helyzetig nem jutottak. A kiegészülés után sem változott a játék képe, Carruthnak Plihal lövése után kellett nyújtózkodnia. A következőkben is a Sasok maradtak támadásban, bár az első öt perc végéig kevesebb minőségi helyzetet alakítottak ki. Kiss fülelt le egy znojmói átadást, így kijöhetett a szorításból együttesünk, ám végül a fölény góllá érett, Jan Lattner lőhetett tisztán középről (1-0). Tovább pörgött a hazai csapat, újra Lattner előtt nyílt lehetőség a gólszerzésre, de ezúttal kapusunk bravúrral hárított. Egy kontrából Gilbert indult meg, de az akciót nem sikerült góllal befejeznie, aztán Manavian bombája nem talált kaput. Novak nevéhez fűződött a következő nagy helyzet, Carruth védése után a kipattanót azonban mellé lőtte, a másik oldalon pedig Uotila egyéni akciója után kellett hárítania Schwarznak. A játékrészből hátralévő időben is domináltak a hazaiak a mezőnyben, így egygólos cseh vezetéssel vonultak az öltözőbe a felek.

Erdély elszalasztott ziccerével indult a középső etap, majd egy kontrából három a kettő ellen iramodhatott meg együttesünk, Luttinen adta át jó ütemben David Gilbertnek a pattkot, aki nem is hibázott (1-1). Újra Erdély előtt volt lehetőség, a fiatal támadó először Schwarzba lőtte a korongot, majd egy kipattanó után maradt ki a lehetőség. Yellow Hornt látták szabálytalannak a játékvezetők, így jöhetett az első fehérvári előny, amit ugyan nem használt ki a gárda, de a kiegészülés után Olivier Latendresse távoli lövése már utat talált a kapuba (1-2). Nem jutott közel a kapuhoz a vendéglátó a második harmad közepén, a kékről leadott lövéseket pedig Carruth hárítani tudta. Kiegyenlített játékot hozott a játékrész következő öt perce, hazai oldalon Yellow Horn, míg vendégoldalon LoVecchio helyzete maradt ki. Vincze akasztott, így másodszorra is öt a négy ellen próbálkozhatott a Znojmo, és bár végig bent tartották a játékszert a vendégkapu előtt, nem tudtak veszélyeztetni. A kiegészülés után Manaviannak is ki kellett ülnie a büntetőpadra, ám a hátrányban nem a hazaiak, hanem csapatunk talált be, Hári lépett ki, és egy csel után a hálóba emelt (1-3).

Stehlik és LoVecchio szólalkozott össze a záró harmad elején, így négy a négy ellen folytatódott a mérkőzés, Kóger előtt maradt ki a lehetőség egyenlő létszámnál, a másik oldalon pedig Novak lövését védte Carruth. A büntetőpadról visszatérő LoVecchio ütőjében ott volt a negyedik gól, de Schwarz bravúrral hárított, a következőkben pedig kiegyenlített, oda-vissza játék folyt a jégen. A harmad közepére felpörgött a játék, LoVecchio került helyzetbe, majd újra beszorította együttesünket a Znojmo, Szabó Dániel pedig botfogásért került a büntetőpadra. Kapusunk bravúrjainak és a védőmunkának köszönhetően nem jött össze a második találat a cseheknek a fórban, majd Erdély pöccintette rá a kapura a korongot négy perccel a vége előtt. Kikérte idejét Roman Simicek, majd Schwarz is lekorcsolyázott, Lattnernek pedig a kapu torkából sem sikerült bekotornia a játékszert. Latendresse szerezte meg a pakkot egy kipattanó után, David Gilberthez passzolt, aki az üres kapuig vezette azt, háromgólosra növelve a csapat előnyét (1-4). A hátralévő időben elrejtette a korongot a fehérvári gárda, így értékes győzelmet szerzett a Znojmo otthonában, a sikerrel pedig három pontra került a hatodik helytől.