Megvan az első!

• 2018.02.02. 22:38
A Fehérvár AV19 győzelemmel nyitotta a középszakaszt, miután izgalmas mérkőzésen, remek kapusteljesítménnyel legyőzte a Bolzano együttesét.

KELLNER, STOLC, BÄRNTHALER, KONTSCHIEDER
Tuokkola (Smith) - Gartner, Tomassoni, Halmo, Oleksuk, Smith - Egger, Marchetti, Frigo, Bernard, Frank - Glira, Carlisle, Micelli, Angelidis, Monardo - Schweitzer, Sointu, DeSousa, Petan
Carruth (Rajna) - Uotila, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Stipsicz, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Meland, Palin, Luttinen, Music, Sarpatki - Kocsis, Szabo, Szabo, Reisz, Vincze
Gólszerzők: Smith ill. Lovecchio, Koger
Kiállítások: 14 ill. 18

Meland kiállításával indult a Fehérvár AV19 bolzanoi vendégjátéka a középszakasz első fordulójában, jól is forgattak a hazaiak a fórban, ám végül Music felszabadított, majd csak távoli lövésekig jutottak a Rókák. A kiegészülés után kiegyenlített játék folyt a jégen, aztán Petan lövését kellett hárítani Carruthnak. Maradt csapatunk kapuja előtt a korong, azonban kevés helyzetet alakított ki a Bolzano, Kógerék csak egy-egy kontra után jutottak ki a harmadból. Hári veszélyeztetett a 9. percben, majd Latendresse fordult be a kapu elé, de Tuokkola hárított, ahogy tette azt Luttinen próbálkozása után is. Fehérvári ütőkön járt a pakk a játékrész vége előtt, majd Carruth mögött a kapuvason csattant a játékszer. Láthatóan jobban pörgött a pirosmezes alakulat, Carruth bravúrjaira volt szükség, a másik oldalon csak Meland villant egy kékvonalas lövéssel. A kevés lehetőséget hozó harmad végi játékot egy fehérvári gól törte meg: Latendresse vette észre Jeff LoVecchiot a kapu előtt, aki egy közeli lövéssel megszerezte a vezetést csapatunknak (0-1). Frigo révén rögtön góllal válaszolhatott volna a Bolzano, de kapusunk jól zárta a rövidet.

A második harmad elején villámgyorsan egyenlítettek a hazaiak: Austin Smith pöccintette rá a korongot, megtréfálva ezzel Carruthot (1-1). A másik oldalon is akadt dolga Tuokkolának, Vincze került helyzetbe, majd Sárpátki ért bele a játékszerbe, de mellé pattant. Luttinen és Sárpátki összjátéka után szerezhette volna meg második találatát a Fehérvár AV19, egy kontra után újra Smith volt akcióban, de Carruth a lepkéssel hatalmasat védett. Egy percen belül kétszer is vasat lőtt a Bolzano, ezután hullámzóvá vált a csapatok teljesítménye, egy-egy bolzanoi mezőnyfölényt fehérvári helyzetek követtek, aztán újra a hazaiak szorították be együttesünket. A harmad közepén előnybe került együttesünk, Frigot látták szabálytalannak a játékvezetők. Vidmar kétszer is blokkot lőtt a fór elején, majd Hári többször is próbálkozhatott az előnyben, és bár a pakkot csak a kiegészülés pillanatában tudta kijuttatni a kapu elől a hazai gárda, újabb gól nem született. Manavian és Angelidis szócsatája után mindketten tízperces fegyelmivel kerültek a büntetőpadra, aztán Gilbert indult meg a jobb szélen, de Tuokkola védett.  Carlisle maradt egyedül a vendégkapu előtt 5 perccel a játékrész vége előtt, de Carruth ezúttal is hárított. A következő támadásban már átjutott a korong a gólvonalon, Monardo lövése után visszanézte a szituációt a Kellner-Stolz bírópáros, ám végül érvénytelenítették a találatot. Újabb lehetősége volt a Rókáknak a gólszerzésre, miután DeSousa egy palánk melletti szabálytalanság után büntetőt lőhetett, de kapusunk magabiztosan védte a próbálkozást. Egy védelmi hibát kihasználva Petan indulhatott meg szólóban, de maradt az 1-1. Bernard és Luttinen páros kiállítása után négy a négy ellen folytatódott a rengeteg játékmegszakítással tarkított harmad, ráadásul Meland gáncsolás miatt kapott kétperces büntetést, négy a három ellen pedig villámgyorsan be is találtak a hazaiak, a gólt azonban rúgás miatt érvénytelenítették.

Hátrányban kezdődött tehát a záró játékrész a Fehérvár AV19 számára, de nem született találat sem négy a három, sem pedig öt a négy ellen. Újabb vas következett, ezúttal Meland bombája után, majd kettő az egyben indulhatott a hazai alakulat, Oleksuk passzolt Smithnek, a kapuvas pedig ismét a magyar EBEL-együttessel volt. A 49. percben Musicnak kellett kiülnie, de Smithnek, Micellinek és DeSousának sem sikerült betalálnia. 8 perccel a játékrész vége előtt Carruth alighanem a mérkőzés védését mutatta be, miután Halmo megkerülte a kaput, hálóőrünk azonban vert helyzetben a bárddal mentett. A vendéglátó dominált a továbbiakban is, aztán újra villant a fehérvári alakulat, de Latendresse beadását LoVecchio nem tudta értékesíteni, majd a következő hasonló helyzetből sem született gól. Nem úgy egy perccel később, Hári szerzett korongot három és fél perccel a mérkőzés vége előtt a palánknál, a lövése után kipattanót pedig Kóger Dániel vágta a hálóba (1-2). Másodszor is egyenlíthetett volna a dél-tiroli együttes, Gartner ziccerét viszont Carruth oldalra tolta. Levitte kapusát az utolsó percre Kai Suikkanen, de a jó védekezésnek és kapusunk remek teljesítményének köszönhetően végül csapatunk gyűjtötte be a három pontot és feljött a rájátszást érő második helyre.

Fotó: Ecseri Zoltán