Megvan a második siker

• 2018.02.04. 20:03
Egy végletekig kiélezett mérkőzésen a Fehérvár AV19 3-2-re legyőzte a Grazot, így második összecsapását is megnyerte a középszakaszban, és megőrizte második helyét az alsóházban.
BALUSKA, STERNAT, ANGERER, ETTLMAYR
Carruth (Rajna) - Uotila, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Stipsicz, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Kocsis, Szabo, Szabo, Reisz, Vincze - Palin, Meland, Luttinen, Music, Sarpatki
Toivonen (Höneckl) - Setzinger, Carlsson, Nixon, McLean, Ograjensek - Laakso, Unterweger, Oberkofler, Higgs, Zusevics - Fechtig, Weihager, Camara, Brophey, Pirmann - Strohmeier, Natter, Zierer, Woger
Gólszerzők: Latendresse, Reisz, Lovecchio ill. Pirmann, Camara
Kiállítások: 8 ill. 8
Gilbert próbálkozásaival indult a találkozó, de Höneckl, majd a kapuvas útját állták lövéseinek. Aktívabban kezdett a Fehérvár, aminek meg is lett az eredménye, hiba csúszott a Graz védekezésébe, Unterweger akasztotta Erdélyt, emberelőnybe kerültek a hazaiak. Luttinen kísérletezett kétszer, de ennél közelebb nem jutott a Järvenpää-legénység, kimaradt a lehetőség. A kiegészülés után azonnal helyzetbe került a 99ers, Carruth átvetődött a hosszú oldalra, de a vas hárított helyette. Szabó Krisztián rántotta le Oberkoflert, fórban támadhattak a stájerek. A graziak bent tudták tartani a harmadban a korongot, de a lövősávokat jól zárták a székesfehérváriak, ha pedig kellett, akkor Carruth állt jó helyen. Kivédekezte az emberhátrányt a magyar EBEL-csapat, sőt, a 10. percben meg is szerezte a vezetést: LoVecchio ugratta ki nagyszerűen Olivier Latendresset, aki  higgadtan fejezte be a ziccert, fonákkal emelt a hálóba. (1-0) Nem kellett azonban sokat várni a válaszra, három perccel később Fechtig bombájába Markus Pirmann ért bele, a játékszer a jobb felsőbe vágódott. (1-1) Az első negyedóra végén Höneckl kapta el az előtte elkorcsolyázó LoVecchio nyakát, a kapus helyett Camara ülte le a büntetést. Kóger passza után Hári lőtt kapásból, a hálóőr kitolta, így ezzel az előnnyel sem sikerült élni.  A dudaszó előtt egy perccel Gilbert lövése után a mamutról Manavian elé került a pakk, ő közelről húzta azt rá, Höneckl mutatott be bravúrt, maradt a döntetlen a szünetre.
Kiegyenlített játékot hozott a második periódus eleje, majd a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, Hári három bekk között tört be és pöccintette kapu felé a korongot, Höneckl hárított. LoVecchio szerezte meg a pakkot Setzingertől, majd lőtt, az osztrák a lepkéssel mentett. Vidmar szabálytalanságát szúrta ki a Baluska-Sternat bírópáros, emberhátrányba kerültek a székesfehérváriak. A Kocsis-Reisz duó veszélyeztetett, a vendégek erre nem voltak képesek, kiegészült a magyar alakulat. Setzinger emelte magasra az ütőjét, öt a négy ellen támadhattak Manavianék. A francia hátvéd próbálkozott is, ám ez a fór is kimaradt. Setzinger visszatért, és azonnal meglódult, Carruth fogta a szólót. A 32. percben viszont már ő is tehetetlen volt: egy gyors megindulás után Anthony Camara lőtte ki a bal felsőt villámgyors mozdulattal. (1-2) Ezúttal a fehérváriak egalizáltak azonnal: Uotila kékvonalas húzása jött ki a vasról, Reisz Áron eszmélt leggyorsabban és a hálóba továbbította, idei 3. gólját szerezve. (2-2) Visszavehette volna a vezetést a Fehérvár, Gilbert az alapvonal mögül pöccintette vissza a korongot az érkező Latendresse elé, aki a rövid saroknál lőtt kapásból, Höneckl jól zárt. Az utolsó percben Fechtig találta el a kapuvasat, az eredmény azonban már nem változott a szünetig.
Manavian bombájával indult a harmadik játékrész, a kipattanóra jött Kóger, de Höneckl maga alá húzta a pakkot. Nixon rántotta vissza Erdélyt, újabb fehérvári emberelőny következhetett. A graziak jól zártak, nem tudott komolyabb lehetőséget kidolgozni a Järvenpää-legénység. Egyenlő létszámnál viszont Szabó Krisztián húzott el a jobb szélen, centerezett, Höneckl szúrt ki jól. Az 51. percben már megrezzent az osztrák kapus hálója: Manavian lőtt a kékről, Jeff LoVecchio remekül tette bele az ütőjét, a korong pedig a rövidbe vágódott. (3-2) Reisz gáncsolta Bropheyt a bíró orra előtt, lehetőséget kapott az egyenlítésre a vendég gárda. Volt dolga a hátrány alatt Carruthnak, de jól oldotta meg a feladatát, többször is hárított. Kiegészültek a hazaiak, de jöttek előre az osztrákok az egyenlítésért. Zusevics szúrt bele egy középre tett passzba, amit az amerikai hálóőrnek kellett bravúrosan kitolnia. Kógert ültették a büntetőpadra a játékvezetők, Doug Mason ráadásul időt kért, Höneckl helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, hat a négy ellen rohamozott a 99ers három és fél perccel a dudaszó előtt. Beszorították a stájerek a fehérváriakat, akik hősiesen védekeztek. Több kakaskodás is tarkította ezeket a pillanatokat, de végül Kóger visszajöhetett, Höneckl azonban maradt a padon, az eredmény viszont már nem változott.
A Fehérvár AV19 3-2-re legyőzte a Grazot, így második mérkőzését is megnyerte a középszakaszban, és megőrizte második helyét az alsóházban.