Megvan a hetedik!

• 2018.12.28. 21:28
A Fehérvár AV19 pénteken sorozatban a hetedik győzelmet bezsebelve múltva felül a  listavezetőt, a Linz Znojmo elleni veresége nyomán pedig feljött a tabella hatodik helyére.

2018.12.28 Péntek / 18:45
5:2
(0:0, 2:0, 3:2)
Nézőszám: 3 390
spusu Vienna Capitals
SMETANA, SIEGEL, BÄRNTHALER, KASPAR
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Sille, Hari, Kuralt - Caruso, Meland, Szabo, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Phillips - Szita, Reisz, Sofron
Lamoureux (Starkbaum) - Wall, Clark, Hartl, Holzapfel, Tessier - Fischer, Dorion, DeSousa, Wukovits, Schneider - Peter, Mullen, Romig, Vause, Rotter - Birnbaum, Nödl, Nissner, Großlercher
Gólszerzők: Kuralt, Sille, Erdely, Sarauer, Sarauer ill. DeSousa, Vause
Kiállítások: 16 ill. 14

Igazi ördögkatlan hangulatban kezdődött a Fehérvár AV19 listavezető elleni találkozója, melyen az első percekben Szabó Krisztián dolgoztatta meg a vendégek hálóőrét, majd az osztrákok ütőin járt a pakk, de nagyobb lehetőségig nem jutottak. Az első komolyabb bécsi helyzetre a negyedik percig kellett várni, ekkor egy kapu előtti kavarodásból végül Carruth került ki győztesen. A játékrész közepéig kiegyenlített mezőnyjáték folyt a jégen, ám a tempóra nem lehetett panasz egyik oldalon sem. A legnagyobb lehetőség Sofron és Reisz előtt nyílt, majd Szabó Dániel tette rá a pakkot, végül maradt a 0-0. Tempót váltott csapatunk a következőkben, főként az osztrákok kapuja előtt zajlott a játék, de Háriék továbbra sem találtak fogást a vendégek védelmén. A 14. percben következhetett az első előny, miután Dorion szabálytalankodott, majd Fischer is követte társát a büntetőpadra, így másfél percig öt a háromban támadhatott a kék-fehér alakulat. A kettős fórban előbb Hári, utána Harty próbálkozhatott többször, végül Szabó Dániel előtt maradt ki egy nagyobb helyzet, kiegészültek a sárgamezesek, így nem sikerült kihasználni a létszámfölényt. Két perccel a dudaszó előtt előbb Erdély egyéni akciója maradt ki, majd Sarauer lőhetett tisztán, de Starkbaum ismét védett. Hátrányban fejeződött be a játékrész csapatunk számára, miután Meland kapott kisbüntetést, ám a lefújásig nem tudták kihasználni a fórt Rotterék.

A harmad eleji hátrányban Szabó Dániel iramodott meg, majd a másik oldalon Vause próbálkozhatott, de maradt a 0-0. Már egyenlő létszámnál is maradt támadásban a listavezető, egy kontra végén viszont Kuralt jutott lehetőséghez, sikertelenül. Jól és zártan védekezett mindkét együttes, így a következő percek mindkét oldalon a meddő támadások jegyében teltek, mígnem Kuralt tett rá a kapura, Hárinak azonban nem sikerült behúznia a kipattanót. Starkbaum korcsolyázott ki a korongért, ám a szabad pakkra Phillips csapott le először a következő akció során, de támadónk elhibázta a ziccert. A játékrész közepén elcserélte magát a Bécs, így újra öt a négy ellen támadhattak Silléék, a fórban előbb Hári, majd Sarauer, Szabó Dániel és Sofron is próbálkozhatott, Starkbaum továbbra is áthatolhatatlannak bizonyult. A kiegészülés után Rotter 2+2, míg Reisz 2 perces büntetést kapott, így újra fehérvári előny következett, ám ebből sem született meg a mérkőzés első találata. A következő akció végén már rezzent a háló, Koskiranta adott jó ütemben passzt Anze Kuraltnak, aki Starkbaum lábai között értékesítette is a szólót (1-0). Beszorult csapatunk a gól után, a vendégek rohamait azonban jól állta a gárda, sőt, Timotej Sille egy pazar egyéni akciót fejezett be látványos góllal, kettőre növelve a különbséget (2-0).

Fehérvári kiállítással kezdődött a záró játékrész, a speciális egység jól blokkolt Carruth előtt, így komolyabb gólhelyzet nélkül telt a két perc. A kiegészülés után Sarauer és Erdély indulhattak kettő az egy ellen, de Starkbaum védett. A következő hasonló helyzet végén újra hazai gólt ünnepelhetett az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, Phillips passzát Erdély Csanád juttatta a hálóba (3-0). Hiába az újbóli bécsi nyomás a gól után, ismét csapatunk talált be, Sofron vette észre a másik oldalon Andrew Sarauert, aki a kapuba bombázott (4-0). Nem adták fel a vendégek, óriási erővel rohamozták Carruth kapuját, míg a másik oldalon Kuralt és Meland vétette magát észre egy-egy próbálkozással. Hét perccel a játékrész vége előtt aztán megtört a jég Carruth kapujánál is, Rotter látta meg az érkező Schneidert, aki a kapu elé Christopher DeSousa elé passzolt (4-1). Egy kapu előtti kavarodást követően aztán újra nyílt a büntetőpad ajtaja, DeSousa és Tikkanen kaptak egyaránt kisbüntetést. A négy a négy elleni játék egyik félnek sem kedvezett igazán, főként a mezőnyjátéké volt a szerep, öt az öt ellen azonban már újra felpaprikázódtak az indulatok, ezúttal DeSousa és Kuralt ültek ki. Hári is csatlakozhatott társához, támadónk 2+2 perces kiállítást kapott, négy a három ellen folytatódott a találkozó. A parázs végjátékban Taylor Vause találata révén gyorsan ki is használta a fórt a vendég együttes (4-2), majd kapusát is lehívta Dave Cameron, így az utolsó percre hat a négy ellen támadhattak a vendégek. A kegyelemdöfést végül Andrew Sarauer üreskapus találata adta meg (5-2), tehát csapatunk magabiztos, háromgólos győzelmet aratott a listavezető ellen.