Másodszor is a Bolzano kapta a pontokat

• 2021.02.27. 16:54

A Hydro Fehérvár AV19 egygólos vereséget szenvedett dél-tiroli ellenfelétől a középszakasz ötödik mérkőzésén.

ICE / Középszakasz -
2021.02.26 Péntek / 19:15
5:6
(1:2, 2:4, 2:0)
HCB Südtirol Alperia
SMETANA, HRONSKY, GATOL, KONC
Janus (Kornakker) - Szabo, Campbell, Kahkonen, Hari, Kuralt - Caruso, Horvath, Erdely, Bartalis, Petan - Geiger, Szabo, Mihaly, Sarauer, Sarpatki - Lahti, Szita
Irving (Fazio) - Pietroniro, Plastino, Halmo, Bernard, Miceli - Robertson, Di Perna, Frank, Findlay, Gazley - Fournier, Tauferer, Giliati, Bardaro, Insam - Frigo, Pitschieler
Gólszerzők: Kuralt, Szabo, Petan, Petan, Petan ill. Bardaro, Giliati, Robertson, Giliati, Bardaro, Miceli
Kiállítások: 36 ill. 14

Gyorsan vezetést szerzett a Bolzano a pénteki találkozó első perceiben, amelyen sérülés miatt Stipsicz Bence, eltiltás miatt pedig Colton Hargrove sem léphetett jégre, sőt, a mérkőzés előtt röviddel kiderült, Szita Donát sem lehet ott a társakkal a középszakasz hatodik fordulójában. A 2. percben Anthony Bardaro tört be a kapu elé és közelről talált be (0-1). Gyorsan jöhetett volna az egyenlítés, Mihály tesztelte Insamot, majd Halmo próbálkozott Janus kapujánál. A harmad közepe kiegyenlített játékot hozott, a kimaradt hazai helyetek azonban megbosszulták magukat, Stefano Giliati lövésénél jó volt a takarás Janus előtt (0-2). Gazley-t akasztották egy keresztpassz után, büntető következett, de kapusunk hárított. A vendégek percei következtek, a lendületet Findlay kiállítása törte meg, amelyben végig bent tartotta a harmadban a korongot csapatunk, végül Anze Kuralt éles szögből leadott lövése a kapu előtt megpattanva jutott a hálóba (1-2).

A középső etap kezdetén a hazaiak domináltak, Irvingnek akadt több dolga, gólt azonban ismét a vendégek szereztek, Anthony Bernard kapáslövése után két gól volt a különbség (1-3). Ismét faragott hátrányából csapatunk a következőkben, Hári passza Szabó Dánielen megpattanva jutott át a gólvonalon (2-3), azonnal jött is a válasz bolzanoi részről, Stefano Giliati szemfülesen lőtte a kapu mögül Janus hátára a pakkot, ami így a kapuba jutott (2-4). Egy hazai kiállítás után öt a négy ellen is betaláltak a vendégek, ismét Anthony Bardaro bombázott a kapuba (2-5). Csapatunk a gól után kapust cserélt, Kornakker Dániel érkezett a kapuba. A harmad második felében oda-vissza játék zajlott, nagyot küzdött a magyar ICE-csapat, végül Szabó Bence lövése csorgott át Irving lábai között, Alex Petan pedig lecsapott a szabadon lévő korongra és a hálóba juttatta azt (3-5). Még nem volt vége a második harmad gólzáporának, Angelo Miceli forgatta meg Kornakkert a kapuvasnál és közelről átjuttatta a korongot a gólvonalon (3-6).

A záró etap kezdetén Pietroniro és Mihály akaszkodtak össze, végül a mieink jöttek ki jobban  a helyzetből, majd Bernardot is szabálytalannak látták a játékvezetők, öt a három ellen pedig be is talált a vendéglátó, Szabó Dániel passzát Alex Petan vágta a kapuba (4-6). Újabb kettős előny következett, de nem sokáig tartott a fölény, ismét nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal hazai oldalon. A jó tempójú játék mellett egyre inkább fizikálissá vált a találkozó, nagyobb ütközések, egy az egy elleni párharcok tarkították a támadásokat. Háriék voltak elemükben, Irving tartotta csapatát, végül közelebb is került a dél-tiroli együtteshez a Hydro Fehérvár AV19, Alex Petan mesterhármast szerzett és ismét nyílttá vált a találkozó (5-6). A végjátékban Petannak kellett kiülnie, a hátrányt pedig ugyan kivédekezte együttesünk, azonban az egyenlítés már nem sikerült.