Carruth (Gyenes) Sille, Hári, Kuralt, Harty, Szabó D., Szita, Koskiranta, Sofron, Caruso, Meland, Erdély, Sarauer, Phillips, Stipsicz, Beukeboom, Luttinen, Reisz, Sárpátki, Szabó K., Láday
Vay (Adorján) - Crawford, Szirányi, Hajós, Galanisz, Somogyi, Pance, Ritó, Harrison, Gőz, Vojtkó, Milam, Kiss, Miskolczi, Loiseau, Magosi, Kulmala
Gólszerzők: Sarauer, Koskiranta, Meland, Hári illetve Galanisz, Magosi, Pance
Kiállítások: 10 ill. 2 perc

Sille bombájával indult a találkozó már rögtön a huszadik másodpercben, majd Kuralt piszkált bele egy távoli lövésbe sikertelenül. A harmadik percben Harrison és Milam összjátéka végén védett Carruth, ezt követően pedig Ritó hibázta el a jobb felső sarkot. Jöhettek a fehérváriak, Sofron adta fel a kapu mögül Koskirantanak, ez a helyzet még kimaradt, viszont Láday távoli lövése után Vay lábai között Andrew Sarauer piszkálta be a korongot. (1-0) A gólt követően Loiseau egyéni akciója után Carruth ezúttal is magabiztosan hárított, és Hartyval szemben is jobbnak bizonyult Vay. A harmad felénél közepes tempójú játék folyt, a csapatok folyamatosan letámadtak, komolyabb lehetőségre egészen a tizenkettedik percig kellett várni, amikor Galanisz Nikandrosz lövését a botjával tolta ki a fehérváriak amerikai hálóőre, ám az ismétlésnél már a miskolci bizonyult jobbnak, és egyenlített. (1-1) Szabó Krisztián passzolt Reisznek, de Vay a mamutjával védett, aztán Szita adta be Sofronnak, azonban nem sikerült túljárniuk a magyar válogatott kapus eszén. Három perccel a harmad vége előtt túl sok hazai játékos tartózkodott a jégen, előnybe kerültek a Jegesmedvék, a fór alatt pedig Kulmala és Milam is megpróbálkoztak a gólszerzéssel, de hátrányos egységeink jól dolgoztak, így az etap végére maradt az 1-1.

Folytatódott a kiegyenlített küzdelem a második harmad elején, Kuralt előtt kínálkozott lehetőség, és Milam is megkísérelte a gólszerzést. A huszonnegyedik percben Erdély tette rá fonákkal a miskolci ketrecre, aztán Caruso távoli bombája bizonyult veszélyesnek, az eredmény viszont ekkor sem változott. A továbbiakban a mezőnyjátéké volt a főszerep, majd Stipsicz kék vonalról érkező lövését Vay kapta el a levegőben. Kisebb kontrákkal próbálkozott a DVTK, de védelmünk jól blokkolta a kapujuk felé közeledő piros-fehér támadásokat. A harmad derekán Szabó Dániel tette rá a vendég ketrecre a pakkot, ebbe Hári piszkált bele, ezt követően pedig Sofron a kék vonalról dolgoztatta meg Vayt. Caruso fogásért kapott kisbüntetést, így ismét vendég létszámfölény következett és a fehérváriak kiegészülése előtt néhány másodperccel Magosi Bálint ütőjéről pattant át a korong a gólvonalon. (1-2) A harmincnegyedik percben Somogyi és Ritó összjátéka után a lövés elakadt a blokkban, Kulmala pedig elhibázta a jobb felsőt. A hazaiaktól Beukeboom indította Sarauert, ám a támadót utolérték a miskolci védők, így már nem tudott tisztán lőni és ez a lehetőség is kimaradt. Négy perccel a harmad végét jelző dudaszó előtt lendületből indulhattak meg a Jegesmedvék és Pance beadását végül Rasmus Kulmala piszkálta be Carruth lábai között. (1-3) Az utolsó percben még Hári hozta helyzetbe Kuraltot, ám újabb találat ekkor már nem született, a második etap pedig kétgólos vendég vezetéssel zárult.

A harmadik játékrész elején a mezőnyjátéké volt a főszerep, bár fehérvári ütőkön járt a korong, az első érdemi helyzetre egészen a negyvennegyedik percig kellett várni, amikor jobb szélről Kuralt próbálkozott, a következő cserében pedig már Tero Koskiranta szépített, a finn támadó Vay válla fölött a rövid felsőbe vágta a korongot. (2-3) A továbbiakban is a miskolci harmadban folyt a játék, Szita, illetve Meland is egyenlíthetett volna, majd Magosi kiállítása után előnyben jöhetett Hannu Järvenpää legénysége, azonban csapatunknak öt a négy ellen sem sikerült feltörnie a miskolci védelmet. A harmad közepén Reisz indult meg a jobb szélen és adta be a korongot Eric Melandnak, aki a hosszú alsóba lőtte a játékszert. (3-3) Továbbra is fehérvári mezőnyfölény érvényesült, Phillips szerezhette volna meg a vezetést szélről, ám jött a harmadik vendég fór, ezúttal Sofront látták szabálytalannak a bírók, hátrányos egységeink kiválóan mozogtak, így nem született borsodi gól. Visszaérkezése után ismét Sofront küldték büntetőpadra a játékvezetők, ezúttal kései ütközésért. Az újabb előny alatt Magosi veszélyeztetett, aztán Milam távoli lövésénél mentett óriásit Carruth. A harmad végére felpörögtek az események, oda-vissza játék volt, a hazaiaktól Sarauer és Kuralt, míg a vendégektől Harrison előtt kínálkozott gólszerzési lehetőség, de maradt a 3-3, tehát hosszabbítás következett.

A hosszabbításban Loiseau szólója végén juttathatta volna a döntőbe csapatát, a fehérváriaktól pedig Hári egyéni akciója maradt ki. 1 perc 45 másodperc volt hátra a ráadásból, amikor Kuralt is kisbüntetést kapott, de a DVTK létszámfölényben sem tudott betalálni, büntetőlövések következtek. A rávezetések végén Hári János belőtte a hatodik büntetőt, míg Galaniszét védte Carruth, így a Fehérvár AV19 jutott a Magyar Kupa fináléjába.