Magabiztos győzelem Villachban

• 2018.12.09. 19:46
Csapatunk végig kezében tartotta a mérkőzést, és elhozta a három pontot osztrák ellenfele otthonából, így a nyolcadik helyen áll a nemzetközi szünet előtt.

KELLNER, NIKOLIC, TSCHREPITSCH, ZGONC
Schluderbacher (Bakala) - Fraser, Schlacher, Pollastrone, Sharp, Steurer - Bacher, DeSantis, Lahoda, Goumas, Alderson - Brunner, Wolf, Petrik, Maxa, Wohlfahrt - Schützenhofer, Wohlfahrt
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Sille, Hari, Kuralt - Caruso, Meland, Erdely, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Reisz, Sarauer, Phillips - Szabo, Szita
Gólszerzők: Bacher ill. Kuralt, Erdely, Sarauer, Sille
Kiállítások: 4 ill. 4

Már rögtön az első támadásban óriási fehérvári ziccer maradt ki, Sille indulhatott meg bal szélen és adta át Kuraltnak, ám Bakala védett. Ezután a Villach percei következtek, Alderson helyzete még nem találta el a kaput, azonban DeSantis távoli lövésébe Stefan Bacher ért bele jól, és a korong becsúszott a bal alsóba (1-0). Továbbra is a hazaiak birtokolták többet a játékszert, csapatunk csak kisebb kontrákig jutott, ezt Phillips törte meg, ám a kékmezes hálóőr könnyedén lehúzta a pakkot, majd Koskiranta is veszélyeztetett, de az osztrák védelem felszabadított. Schlacher kapott két percet, így a vendégek fórban próbálkozhattak meg az egyenlítéssel, de Hári távoli, és Phillips balról érkező lövéseit sem követte találat. A harmad közepén a mezőnyjátéké volt a főszerep, leginkább fehérvári ütőkön járt a korong, viszont komolyabb lehetőség nem adódott csapatunk előtt, egészen addig, amíg Szabó Krisztián korcsolyázott fel jobb oldalon és nézte ki magának a rövid alsót, de Bakala mamutjával megállította a játékszert. Továbbra is mezőnyfölényt alakított ki Hannu Järvenpää legénysége, azonban Meland, Erdély és Kuralt sem tudta gólra váltani a helyzeteket. A Sasoktól Lahonda találta el a kapuvasat a 15. percben, majd Wohlfahrt előtt is lehetőség kínálkozott, de Carruth magabiztosan védett. Egészen a játékrész végéig kellett várni a fehérváriak egyenlítő találatára, amikor Hári tette a kapu elé a korongot Tikkanennek, a finn védő lövése pedig Anze Kuralt ütőjéről pattant be a hazai kapuba, így 1-1-es eredménnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második harmad kezdetén is vendég mezőnyfölény érvényesült, Erdély Csanád csapott le szemfülesen egy korongra, és szólója végén a villachi kapuba vágta a játékszert. (1-2) A következő támadásban ismét gólt ünnepelhetett csaptunk, Tikkanen vette észre a kapu előtt elhelyezkedő Reiszt, aki Andrew Sarauerhez passzolt, és a magyar válogatott támadó kettőre növelte a különbséget. (1-3) A találatok után jól tartotta előnyét a Fehérvár AV19, a kapu felé tartó lövéseknek pedig útját állta Carruth. A 28. percben Kuralt passzolt Timotej Sillének, aki fonákkal Bakala lábai alatt a villachi ketrecbe juttatta a korongot, ezzel háromra növelve a fehérvári fölényt. (1-4) A harmad közepén a Koskiranta-Erdély-Sárpátki hármas alakított ki helyzetet, a kapu előtti keveredésből a hazaiak kerültek ki győztesen. Carusot látták szabálytalannak a játékvezetők de Schlacher és Pollastrone próbálkozásai is kimaradtak. Alig egészült ki csapatunk, ismét hátrányba került, ezúttal Hartynak kellett leülnie a büntetőpadra, azonban hátrányos egységeink a helyükön voltak, maradt az 1-4. Reisz küzdött meg a palánk mellett egy korongért, és passzolt hátra Stipsicznek, ám a védő elhibázta, majd Sarauer egyéni akcióját sem követte gól. A másik oldalon Lahoda, illetve Alderson veszélyeztetett, de Carruth bravúrosan hárított. Az utolsó percekben komolyabb helyzet nélküli oda-vissza játék folyt, így háromgólos fehérvári vezetéssel zárult a középső etap.

Villachi helyzetekkel indult a záró játékrész, Bachner és Pollastrone is próbálkozott, azonban nem sikerült szépíteniük. A 16. percben már ismét a fehérváriak előtt kínálkozott lehetőség, Erdély passzolt Sárpátkinak, de a hazai védők időben visszaértek, így a lövés elakadt a blokkban. A harmad elejével ellentétben a továbbiakban csapatunk támadt, Sarauer indította Phillipset, Bakala viszont kiszedte a jobb felsőből a korongot. A vendégek kerültek emberelőnybe Schlacher kiállítása után, a fór alatt Erdély találhatott volna be újra, ám kísérlete ekkor sikertelennek bizonyult. Kiegészülésünk után Hári vezette a villachi kapura a pakkot, nem sikerült átjuttatnia azt a gólvonalon, majd az etap közepén Sille lőtt középről, de Bakala védett. Ezt követően megint a hazaiak percei jöttek, Sharp és Petrik dolgoztatta meg többször is Carruthot, ám az eredmény nem változott. Az utolsó öt percre is maradt az osztrák mezőnyfölény, ezt sem tudták gólra váltani, sőt kontrából Sárpátki találhatott volna be. Csapatunk kitűnően őrizte háromgólos előnyét a mérkőzés végéig, és az idei szezonban először három pontot hozott el ellenfele otthonából.