A Hydro Fehérvár AV19 nyolcgólos győzelmet aratott voralbergi ellenfele ellen.

Dornbirn Bulldogs
Székesfehérvár / Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok
SMETANA, PEARCE, GATOL, SOÓS
Ouzas (Kornakker)- Kaijomaa, Campbell, Erdely, Sarauer, Kuralt - Stipsicz, Tikkanen, Mihaly, Timmins, Szita - Szabo, Harty, Yogan, Metsavainio, Girard - Szabo, Szabo, Reisz, Sarpatki
Tschrepitsch (Järvenpää) - Ellerby, Subban, Romig, Rapuzzi, Bau Hansen - Magnan, Gartner, Körkkö, Tamminen, Fröwis - Schnetzer, Vainonen, Schwinger, Häußle, Macierzynski - Antonitsch, Egger
Gólszerzők: Erdely, Timmins, Kuralt, Erdely, Kuralt, Yogan, Mihaly, Campbell, Girard ill. Häußle
Kiállítások: 12 ill. 33

Dornbirni helyzettel kezdődött és fehérvári góllal folytatódott csapatunk Dornbirn elleni találkozója, miután Erdély Csanád csapott le egy korongra és nem is hibázott (1-0). Fehérvári mezőnyfölény jellemezte a következő perceket is, Girard érkezett Timmins átadására, de Järvenpää hárított. Érett a következő találat, a Szita-Timmins-Mihály trió volt akcióban, végül a Dornbirn korábbi támadója vágta a hálóba a korongot (2-0). Rögtön volt esélye a vendégeknek a javításra, Romig lőhetett tisztán, de Ouzas védett. A következő nagyobb helyzet ismét a másik oldalon adódott, Kuralt kipattanójára Timmins érkezett, de maradt a kétgólos előny. Nem állt le a gárda, egy szépen kijátszott akció végén Anze Kuralt növelte tovább az előnyt a harmad derekán (3-0). Kapust cserélt Kai Suikkanen, a dornbirni fórban azonban Erdély szerzett bravúrosan pakkot, Sarauer azonban nem tudta betenni Järvenpää kapijába a korongot. Továbbra is öt a négy ellem támadhatott a Dornbirnt, csapatunk 36-osának második korongszerzése azonban már gólt eredményezett, Sarauer kipattanóját közelről vágta a hálóba (4-0).

A második játékrész Kuralt kiállításával indult, ám előnyben nem tudta érvényesíteni fölényét a voralbergi együttes, sőt, a szlovén támadó a büntetőpadról visszatérve értékesített egy szólót (5-0). Nem változott a játék képe a következőkben sem, beszorultak a vendégek, csak kevés lehetőséghez jutottak a játékrész első felében. Az első lehetőséget azonban gólra is váltotta a Dornbirn, Stefan Häußle indult meg a jobb szélen, és nem is hibázott (5-1). Kaijomaa-t látták szabálytalannak a játékvezetők, ismét csapatunk volt támadásban a hátrányban, Erdély lövése azonban a kapuvasról Järvenpää mamutjára vágódott. A hazai mezőnyfölény a következőkben sem hagyott alább, majd egy palánk melletti szerencsétlen esés nyomán Ellerbyt kellett levinni hordágyon. Nem csökkent a góllövési kedv a következőkben sem, Andrew Yogan mattolta Järvenpää-t előnyben (6-1), majd egy perccel később Mihály Ákos volt eredményes (7-1). A vendégek játéka egyre fizikálisabbá vált a játékrész közepén, végül Bau Hansen ütközött Campbellel, hátvédünk védelmére Félix Girard érkezett, végül az osztrákok játékosa végleges fegyelmit, támadónk pedig kétperces kiállítást kapott. A fórban gyorsan be is talált a vendéglátó, Tim Campbell bombázott a hálóba (8-1).

Kapust cserélt a szünetben Kai Suikkanen, Matthias Tschrepitsch kezdte a záró etapot, amelynek kezdetén a vendégek sokkal harcosabb játékot mutattak, mint az első két játékrészben, ám minőségi helyzetből kevés akadt Ouzas kapuja előtt. A játékrész közepén ismét előnybe került Antti Karhula csapata, az első előnyben még nem sikerült betalálni, a másodikban azonban nem váratott magára sokat az újabb találat, ezúttal Félix Girard lövése vágódott a hálóba (9-1). Sárpátkit látták szabálytalannak a játékvezetők, de Ouzas minden vendégpróbálkozást hárítani tudott. A kiegészülés után nem kockáztatott sokat a fehérvári együttes, a biztos védekezés mellett azonban így látványos támadásokból sem esett annyi, mint az előző két harmadban. A Hydro Fehérvár AV19 történetének legnagyobb arányú győzelmét aratta a voralbergiek ellen és az Innsbruck znojmoi veresége nyomán ismét rájátszást érő helyen áll a tabellán.