Magabiztos bécsi győzelem

• 2021.02.20. 00:08

A spusu Vienna Capitals 3-11-es győzelemmel vitte el a pontokat a Raktár utcából.

ICE / Középszakasz -
2021.02.19 Péntek / 19:15
3:11
(1:3, 2:5, 0:3)
spusu Vienna Capitals
SOÓS, ZRNIC, HRIBAR, VÁCZI
Janus (Gyenes) - Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hari, Kuralt - Caruso, Horvath, Erdely, Bartalis, Petan - Geiger, Szabo, Kahkonen, Sarauer, Sarpatki - Szabo, Mihaly, Lahti, Szita
Starkbaum (Wraneschitz) - Wall, Fischer, Besse, Vause, Archibald - Piff, Gauthier Leduc, Antal, Nissner, Loney - Johnson, Peter, Bauer, Wukovits, Hartl - Hackl, Kittinger, Richter, Artner, Rotter
Gólszerzők: Petan, Kuralt, Kahkonen ill. Nissner, Artner, Johnson, Loney, Rotter, Wall, Hartl, Wall, Loney, Besse, Bauer
Kiállítások: 16 ill. 22

A felsőházi középszakasz harmadik mérkőzésnapján a spusu Vienna Capitals érkezett Székesfehérvárra. A találkozó bécsi mezőnyfölénnyel, ám nagyobb helyzetek nélkül indult. A mérkőzés első gólját ennek ellenére csapatunk szerezte, Alex Petan iramodott meg a jobb oldalon és nem is hibázott (1-0). Gyorsan érkezett válasz bécsi részről, Loney passzolt Nissnernek, aki egyenlített (1-1). A harmad közepén megfordította az állást a továbbra is mezőnyfölényben játszó osztrák alakulat, Artner egy kipattanót vágott a kapuba (1-2). A dudaszó előtt még egyszer rezzent a háló Janus mögött, ismét egy kipattanó után Johnson volt eredményes (1-3).

A középső etap kezdetén három perc alatt háromszor is betalált a Bécs, előbb Loney csúsztatta a pakkot Janus mellett a hálóba (1-4), majd Rotter előnyből növelte a különbséget (1-5). A találat után Antti Karhula kapust is cserélt, Gyenes Dávidnak azonban már 19 másodperccel a jégre lépése után dolga akadt, Wall lövésével pedig már öt volt közötte (1-6). Nem álllt le Dave Cameron együttese, ám a szorításból egy Kuralt-góllal jött ki csapatunk (2-6). Erre is volt válasza a sárgamezeseknek, Hartl is feliratkozott a gólszerzők közé (2-7). Emberelőnybe kerültek Háriék, végül csapatkapitányunk passzolt Kähkönennek, aki nagy bombagóllal csökkentette a különbséget a 29. percben (3-7). Nem volt még vége a gólözönnek, Wall második gólját szerezte a mérkőzésen (3-8).

A záró harmadra egy kevésbé harcos Bécs érkezett, előnyüket azonban magabiztosan őrizték, különösen az emberelőnyös játék ment jól a vendégeknek, előbb Loney (3-9) talált be, majd a harmad második felében Besse szerezte meg első ICE-találatát (3-10), végül pedig az utolsó másodpercekben Bauer állította be a végeredményt (3-11).