Kupagyőztes a Fehérvár AV19!

• 2019.01.22. 23:07
Fordulatos első két harmad után, végül csapatunk háromgólos győzelmet aratott a Magyar Kupa fináléjában, ezzel 11. alkalommal is Székesfehérvárra került a trófea.

Magyar kupa / Döntő -
2019.01.22 Kedd / 20:00
6:3
(1:1, 4:2, 1:0)
Nézőszám: 3 200
MAC Újbuda
Carruth (Kornakker) Erdély, Hári, Kuralt, Harty, Szabó D. Luttinen, Koskiranta, Sofron, Wishart, Caruso Sárpátki, Reisz, Phillips, Stipsicz, Tikkanen Szita, Meland, Kiss P., Szabó B.
MAC Újbuda
Rajna (Bálizs) - Pozsgai, Macaulay, Orban, Langkow, Bodo, Negrin, Dudas, Klempa, Brown, Dansereau, Garát, Burt, Odnoga, Nagy, Terbócs, Vokla, Bugár, Szabad, Majoross, Szigeti
Gólszerzők: Kuralt (3), Erdély, Sárpátki, Stipsicz ill. Dansereau (2), Negrin
Kiállítások: 8 ill. 6

A Magyar Kupa döntőjének első helyzetét rögtön gólra is váltotta Keegan Dansereau, aki egy cselkombináció után a hosszú felsőbe vágta a korongot. (0-1) A továbbiakban is a vendégek percei következtek, Macaulay távolról, Pozsgai pedig közelről próbálkozott, majd Orban dolgoztatta meg Carruthot. Az ötödik percben nagy lehetőség kínálkozott Harty előtt, azonban Rajna védett, és a kipattanót sem Erdély, sem pedig Kuralt nem tudta értékesíteni. Egy védelmi hibát kihasználva Nagy Krisztián indult meg szólóban, de nem értékesítette az akciót, ezt követően a kék vonalról Negrin bombáját is megfogta a fehérvári hálóőr. A harmad derekához közeledve Koskiranta és Sofron is egyenlíthetett volna, ezután Sárpátkival szemben is Rajna bizonyult jobbnak. Brown kontrában vezette rá a korongot a hazai ketrecre, de betalálni ő sem tudott, aztán Sárpátki veszélyeztetett újra, de ekkor sem örülhetett az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, ahogy Erdély ziccerét követően sem. A tizennegyedik percben Langkow a kapuvasat találta el, és Sárpátki harmadjára is bevehette volna Rajna kapuját, viszont nem sikerült átjuttatnia a pakkot a gólvonalon. A harmad vége előtt három perccel Szita adta át Stipsicz Bencének, aki a kékről a rövid felsőbe vágta a játékszert, így 1-1-es eredménnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második harmad is vendég góllal kezdődött, John Negrin távoli bombájával szerzett ismét vezetést a MAC Újbuda. (1-2) Nem tartott sokáig a budapesti fölény, Harty helyzetei még kimaradtak, azonban Szabó Dániel távoli lövésébe Anze Kuralt ért bele, ezzel ismét egalizált a Fehérvár AV19. (2-2) Ez az eredmény sem tartott sokáig, egy kapu mögötti ütközést követően Keegan Dansereau szerzett korongot, és juttatta újra egygólos előnyhöz csapatát. (2-3) A huszonhatodik percben újabb fehérvári találat következett, Szabó tette rá, ám végül a kapu előtti kavarodásból Erdély Csanád került ki győztesen. (3-3) Macaulay kapott kisbüntetést, így fórban jöhetett Hannu Järvenpää legénysége, amit gyorsan ki is használtak, Hári passza után Anze Kuralt jobb szélről lőtte a hosszú felsőbe. (4-3) A harmad közepén Caruso is próbálkozhatott, majd Reisz csapott le egy korongra a kéken és hozta ziccerbe Sárpátki Tamást, aki nem hibázott, és kettőre növelte a különbséget. (5-3) Harty jutott ismét lehetőséghez, viszont sem ő, sem Kuralt nem tudott túljárni a fehérvári szurkolók számára nem ismeretlen Rajna eszén. Az etap második felét meddő mezőnyjáték jellemezte, többségében fehérvári ütőkön járt a korong, ám egyik hálóőrnek sem akadt dolga, ezt Caruso szólója tört meg az utolsó percben, azonban újabb gól nem született, negyven perc játék után maradt az 5-3.

A második harmad lefújását követően Stipsicz és Klempa került összetűzésbe, így a harmadik etap négy a négy elleni játékkal kezdődött, majd Erdélyt is szabálytalannak látták a bírók, a vendégek viszont nem tudták kihasználni az emberelőnyt. Stipsicz és Sárpátki indulhattak meg kettő a kettő ellen, végül utóbbi fejezhetett volna be, viszont Rajna kitolta mamutjával a korongot. Meland kapott kettő plusz kettő percet, előnyben csapatunk folyamatosan felszabadított, így komolyabb próbálkozásig nem jutott a MAC, sőt Erdély és Koskiranta kontráját követően Nagy Krisztián előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, tehát a fehérváriak jöhettek fórban. Létszámfölényben Szabó Dániel, illetve Koskiranta is növelhette volna különbséget, ám az eredmény ekkor sem változott. A harmad második felében csapatunk biztonsági játékra törekedett és jól blokkolta a fővárosiak offenzíváit. A következő komolyabb helyzetre az ötvenhetedik percig kellett várni, amikor Hári célozta meg a bal felsőt, majd Majoross Gergely lehozta kapusát. Az üres kapuba Erdély passza után Anze Kuralt talált be harmadjára is a találkozón, amivel mesterhármast szerzett és beállította a 6-3-as végeredményt, ezzel a Fehérvár AV19 három év után újra megnyerte a Magyar Kupát.