Kölyökben és serdülőben is legyőztük az UTÉ-t

  • 2008.12.21. 15:12
  • FehervárAV19

A sorsolás szeszélye folytán kölyök és serdülő csapatunk is az Újpesttel mérkőzött a hétvégén. A lila-fehéreknek nem sok sikerélménye akadt: mindkét együttesünk magabiztosan fektette két vállra a fővárosiakat.

Serdülő bajnokság, 12. forduló:
Újpesti TE - Alba Volán 0-7 (0-2, 0-3, 0-3)
Újpest, vezette: Varjú, Sütő, Sándor.
Alba Volán: Vég - Szakácsi, Reiter, Horváth, Csombok, Somos, Bencze, Füri, Pukli 1, Kovács D., Gábor, Arany, Árkovics, Sofron Á. (1), Kövér, Kis, Tóth G. 2 (3), Szimler 4 (1), Pesti, Kocsis (3), Bedi. Vezetőedző: Fekti István

Kölyök bajnokság, felsőházi rájátszás, 3. forduló:
Alba Volán - Újpesti TE 7-3 (2-2, 4-1, 1-0)
Székesfehérvár, vezette: Árkovics, Márkus.
Alba Volán: Berényi - Kelemen, Szűts, Sándor, Nyuli, Prácser, Kocsis 3 (2), Prajda, Szakácsi, Barbély, Kiss A., Szaller, Szabó (2), Balogh (1), Varga B. 2, Vincze P. 2 (1), Lakatos, Szalai, Krausz. Vezetőedző: Szongoth Kristóf.

Az első harmadban hamar megszerezte a vezetést a Volán Kocsis révén, ám kisvártatva érkezett az Újpest válasza is. A védelmi megingást követően azonban egy szép támadás után Kocsis ismét betalált. Egy kontrát követően ismét kiegyenlített az UTE, igaz erősen kisles-gyanús helyzet után. A szünetben aztán rendezte a sorokat a Volán, Vincze bevágta Kocsis jó passzát. A lila-fehérek gólvágója, Kiss azonban egy ravasz, rövid sarkos lövéssel újra csak felhozta az ellenfelet. Ezzel azonban ellőtték a puskaporukat a fővárosiak. Vincze értékesített egy szólót, majd Kocsis lőtt szenzációs gólt: balről, éles szögből, bal kézzel a hoszzú felsőbe bombázott. Vincze Péter sem akart lemaradni a gólszépségversenyben, hét méterről a kapuval szemben helyezkedve felvarázsolta a "finyóba" a pakkot - a vasról vágódott a gólvonal mögé. A végeredmény egy hajtós harmadik harmad utolsó percében alakult ki, Varga második góljával.