Kiütéses győzelem az Innsbruck ellen

• 2018.12.22. 21:14
Csapatunk végig irányítva a mérkőzést itthon tartotta a három pontot szombaton este az Innsbruck ellen.

2018.12.22 Szombat / 17:30
8:1
(5:0, 0:1, 3:0)
Nézőszám: 3 180
HC TIWAG Innsbruck - Die Haie
BABIC, FICHTNER, SOÓS, NAGY
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Sille, Hari, Kuralt - Caruso, Meland, Erdely, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Szabo, Sarauer, Phillips - Laday, Kiss, Reisz, Szita
Swette (Gracnar) - Kudelka, Boivin, Yogan, Clark, Lamoureux - Guimond, Ross, Sedivy, Spurgeon, Lammers - Pedevilla, Lindner, Wachter, Lavoie, Paulweber - Bär, Antonitsch
Gólszerzők: Sarauer, Kuralt, Erdely, Hari, Phillips, Sille, Harty, Hari ill. Yogan
Kiállítások: 14 ill. 16

Fehérvári támadásokkal indult csapatunk karácsony előtti utolsó találkozója, a második percben Sárpátki dolgoztatta meg Swettét, majd egy perccel később egy védelmi hiba után Andrew Sarauerhez került a pakk, a támadó pedig nem is hibázott, megszerezve ezzel a vezetést csapatunknak (1-0). Nem sokkal később újra rezzent a háló, a fehérvári mezőnyfölény újabb góllá érett, Hári passzolt Anze Kuralthoz, aki kíméletlenül kihasználta a ziccert (2-0). Carruthnak továbbra sem akadt dolga, a hazai védelem jól szűrte a tiroli támadásokat, a vendégek részéről először az ötödik percben Clark próbálkozhatott, sikertelenül. Páros kiállítással folytatódott a találkozó, a vendégektől Boivin, a hazaikatól pedig Kuralt kapott kisbüntetést, Spurgeon próbálkozhatott, ám ez is kimaradt. Carruth bravúrjára volt azonban szükség Yogan szólójánál, a kontrában pedig Stipsicz lövése ment mellé. A harmad közepén is maradt támadásban Hannu Järvenpää gárdája, ám zártabban védekezett az Innsbruck, így veszélyes helyzetből kevesebb akadt, mint az első 10 percben. Sarauer vette észre Erdély Csanádot a hazaiak kék vonalánál, támadónk pedig nem is hibázta el a szólót (3-0). Nem állt le a csapat, Szabó Dániel tette rá a kapura a pakkot, a duplázás még kimaradt, ám Hári János lövése már átjutott a gólvonalon (4-0). Rob Pallin időt is kért a gól után, Swette helyét pedig Luka Gracnar vette át a kapuban. A kapuscsere felrázta a vendégeket, többször is helyzetbe kerültek, de Carruth a helyén volt. 2 perccel a dudaszó előtt aztán tovább növelte a különbséget a Fehérvár AV19: egy kapu előtti kavarodás után Zack Phillipshez került a pakk, aki nem is hibázott (5-0). A harmad kisebb ökölpárbajjal ért véget, Hárit ütközték le a palánk mellett, végül csak Kudelkának kellett kiülnie, így előnyben kezdhette a középső etapot a hazai együttes.
Nem tudott komoly fölényt kialakítani a csapat a fórban, sőt, Sarauernek is ki kellett ülnie, de jól védekezett a hátrányban a speciális egység, így érintetlen maradt Carruth kapuja. Jobb formát mutatott az Innsbruck egyenlő létszámnál is az első játékrészben mutatotthoz képest, de kapusunknak továbbra sem akadt sok dolga. A 25. percben Sille tette át Hári elé a pakkot, a ziccer azonban ezúttal kimaradt, majd Kuralt lövése után védett Gracnar. A kontra végén Carruth alighanem a mérkőzés védését mutatta be, Clark lövése után a mamuttal hárított. Szabó Krisztián fejezhetett volna be góllal egy szólót a következőkben, de a tiroliak hálóőre ezúttal védett, majd újra a Hári-Kuralt páros volt akcióban, utóbbi azonban nem tudta a kapuba juttatni a játékszert. Az etap derekán Sarauer és Boivin akaszkodtak össze csapatunk kapuja előtt, végül mindkettejüknek 2+2 perces büntetést ítélt a Babic-Fichtner bírópáros. Nagyobb helyzetek nélküli játékkal folytatódott a találkozó, majd Sárpátki is kétperces büntetést kapott, de ez az innsbrucki létszámfölény is eseménytelenül telt. Nem maradt azonban sokáig üres a hazai büntetőpad, újra Sárpátkit látták szabálytalannak a játékvezetők, ebben az előnyben pedig már megszületett a Cápák első találata, egy kapu előtti keresztpassz után Andrew Yogan talált be (5-1). A gól felrázta mindkét csapat játékát, tempót váltottak a felek a harmad végére, ám több találat már nem született.
Innsbrucki támadásokkal indult a záró játékrész, a fehérvári védelem azonban helyén volt, egy kontrából pedig Hári növelhette volna tovább az előnyt, de a helyzet ezúttal kimaradt. A vendégek kerültek mezőnyfölénybe a következő percekben, ám sem Boivin, sem Yogan nem tudta csökkenteni a két csapat közötti különbséget. Carruthnak akadt több dolga egészen a 47. percig, ekkor vendégoldalon ... szabálytalankodott, a késleltetés alatt kapusunk lekorcsolyázott, a cserepadig viszont már nem jutott el, hiszen Anze Kuralt megszerezte csapatunk hatodik gólját (6-1). A találat után jöhetett egy újabb hazai emberfór, kihasználni azonban nem sikerült, maradt az ötgólos előny. Sarauer előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, a hátrányban Szabó Dániel indult szólóban, az ellene elkövetett bottal akasztás után pedig büntetőlövést és két percet is ítélt a Fichtner-Babic játékvezetőpáros. A rávezetés sikertelen volt, Sarauer visszatérése után pedig 30 másodpercig létszámfölényben támadhatott a Fehérvár. A hetedik gól előnyben még nem, öt az öt ellen azonban már összejött, Jonathan Harty bombázott Swette kapujába (7-1). Két perccel később tovább növelte előnyét csapatunk, Kuralt adta be bal szélről a korongot Hári elé, aki nem hibázott (8-1). Az utolsó percek eseménytelenül zajlottak, így maradt az eredmény, a Fehérvár AV19 a karácsony előtti utolsó mérkőzésén itthon tartotta a három pontot.