Kilencgólos vereség a Salzburg otthonában

• 2018.09.30. 18:30
A Fehérvár AV19 pénteken a Dornbirn veretlenségi sorozatát szakította meg, vasárnap pedig az eddig még nyeretlen Red Bull Sazburg mért kilencgólos vereséget a magyar EBEL-csapatra.

Kóger Dániel kisebb sérülése miatt a Salzburg elleni találkozón Hári János viselte a csapatkapitánynak járó C betűt vasárnap. A mérkőzés első percei csendesen teltek, a két együttes csupán pár távoli lövéssel próbálkozott. Az első nagyobb támadássorozat csapatunkhoz fűződött, ekkor Phillips, majd Sárpátki is lehetőséghez jutott, ám Michalek védett. A hetedik percben aztán kétszer is Carruthnak kell nyújtózkodnia, előbb Wappis, majd Winkler tesztelte kapusunkat. A hazai kék vonalnál Harty szabálytalankodott, így öt a négy ellen támadott a Salzburg, a kiegészülés pillanatában pedig meg is szerezte a vezetést a mozartvárosi gárda, egy kijátszott akció végén Brent Regner lőtt a hálóba (1-0). A találat után ezúttal Van De Velde-nek kellett kiülnie, így jöhetett az első fehérvári előny, ám nem sikerült betalálni, sőt, a kiegészülés pillanatában egy kettő az egy elleni helyzetből Dominique Heinrich talált be (2-0). Az eredménynek megfelelően a Salzburg akarata érvényesült a játékrész második felében, egy rossz átadást követően pedig Dustin Gazley korcsolyázhatott egy az egyben Carruth-tal szemben, és nem is hibázott (3-0). Folytatódott a salzburgi mezőnyfölény a játékrész hátralévő részében is, Sofronék pedig a dudaszóig nem tudtak veszélyeztetni.

A második harmad elején folytadott az első etap forgatókönyve: a hazaiak többet veszélyeztettek, egy ilyen helyzet után pedig már négy volt a Salzburg előnye, Dominique Heinrich maradt egyedül a kapu előtt, és a kapuba bombázott (4-0). A szorításból csak a 26. percre tudott kijönni csapatunk, ekkor Glenn tette rá a kékről, de Michalek védett. A nyomás újabb góllá érett, ezúttal a kapu elé betett passzt Christof Wappis értékesítette (5-0). Hannu Järvenpää kikérte idejét a gól után, Sárpátki és Phillips indultak el kettő az egyben, majd Caruso próbákozott a kékről, de nem jött össze az első találat. A másik oldalon ráadásul újra betalált a vendéglátó: Huber lövésébe Christopher Van De Velde ért bele (6-0). 5 perccel a a játékrész lefújása előtt Hartyt látta szabálytalannak a Bulovec-Trilar bírópáros, ám a hazaiak ezúttal nem jártak sikerrel. Már öt az öt ellen egy újabb védelmi hibát használt ki a Salzburg, ezúttal Thomas Raffl maradt egyedül a kapuval szemben, és növelte hétre csapata előnyét (7-0).

Hannu Järvenpää a szünetben kapust cserélt, így Gyenes Dávid váltotta Carruthot a kapuban, majd Sárpátki kapott kétperces büntetést, így nem is kellett sokat várni a magyar kapus első védésére. A záró 20 perc elején is folytatódott a hazai mezőnyfölény: a Salzburg birtokolta többet a korongot, csapatunk pedig ritkán tudott kijönni a szorításból. A 45. percben előbb Witting, majd Kuralt is kisbüntetést kapott, de sem az előnyben, sem pedig négy a négy ellen nem jött össze a szépítés a fehérváriaknak, hátrányban pedig a salzburgi lövések útját Gyenes állta. A játékrész közepén a vendégek jöhettek előnyben, majd egy kapu előtti kavarodás után Harty és Hochkofler is kétperces büntetést kapott. Szita helyzetével került a legközelebb a gólszerzéshez a Fehérvár AV19, de végül maradt a 7-0. Együttesünk próbálkozásait továbbra sem koronázta siker, sőt, másfél perccel a vége előtt Alexander Rauchenwald (8-0), majd Dominique Heinrich (9-0) is beköszönt. A Fehérvár AV19 ezzel nagy arányú vereséget szenvedett a tavalyi döntős otthonában, a Salzburg pedig megszerezte első idei győzelmét.