Kétgólos vereség Grazban

• 2020.09.25. 22:33

Több hiányzóval is kellett számolnia Kiss Dávidnak a Hydro Fehérvár AV19 első idei találkozóján. A grazi vendégjáték során háromszor is vezetett a Fejér megyei alakulat, ám a végén a hazaiak bizonyultak jobbnak.

GRUBER, OFNER, GATOL, RIECKEN
Bowns (Nußbacher) - Altmann, Kirchschläger, Fejes, Setzinger, Broda - Lindner, Moderer, Porsberger, Cameranesi, Mackay - Egger, Dodero, Grafenthin, Oleksuk, Ograjensek - Pfeffer, Pauschenwein, Alagic, Kainz
Kornakker (Gyenes) - Szabo, Campbell, Hargrove, Hari, Petan - Caruso, Stipsicz, Erdely, Kahkonen, Kuralt - Horvath, Mihaly, Sarpatki, Szita
Gólszerzők: Fejes, Altmann, Oleksuk, Kainz, Oleksuk, Alagic ill. Erdely, Kahkonen, Kahkonen, Hargrove
Kiállítások: 10 ill. 8

14 mezőnyjátékossal állt fel csapatunk a 2020/2021-es szrzon első találkozóján, miután Mike Ouzas, Szabó Dániel, Paul Geiger, Bartalis István, Reisz Áron, valamint Andrew Sarauer sem öltözött a pénteki összecsapáson. A megfogyatkozott létszám ellenére az első percek csapatunknak kedveztek, Erdély, majd Kuralt is többször veszélyeztetett. Kornakker első nagyobb védésére a 6. percben került sor, ekkor Kainz kínálta meg jobbról kapusunknak. Sárpátkit látták szabálytalannak a játékvezetők, Broda és Fejes is veszélyeztetett a fórban, de Kornakker áthatolhatatlannak bizonyult, a védelem pedig hatékonyan blokkolta a lövéseket. Már egyenlő létszámnál Hári és Petan indulhattak el kettő az egy ellen, előbbinak azonban nem sikerült átjuttatnia a pakkot Bownson. A 14. percben aztán megszületett a mérkőzés első találata: Kähkönen tört be harcosan a kapu elő, a finn támadó lövése még nem jutott át a gólvonalon, a kipattanót azonban Erdély Csanád már a hálóba vágta (0-1). Sebességet váltott a hazai gárda a gól után, 2 perccel később pedig az egyenlítő találat is megszületett, Hunter Fejes értékesített egy ziccert (1-1). A játékrész végén főleg a narancsmezesek kapuja előtt zajlott a játék, a dudaszó előtt az első ICE-mérkőzésén jégre lépő Horváth Milán lőtt távolról, de Bowns védett, Dodero kiállítását követően pedig előnyben kezdhette a középső etapot együttesünk.

Nem tudott élni előnyével a fehérvári gárda, a kiegészülés után azonban felpörögtek az események: mindkét gárda a gyors kontrákra játszott, nőtt a játék tempója is, a helyzeteket pedig gyors gólváltás követte. Előbb Erdély beadására Toni Kähkönen érkezett és szerzett újra vezetést együttesünknek (1-2), majd a másik oldalon Mario Altmann egyéni akciója után rezzent a háló Kornakker mögött (2-2). A harmad közepére kiegyenlítődött a játék, mindkét oldalon kevesebb helyzettel, aztán Carusot büntették a játékvezetők. A hazaiak a létszámfölényt gyorsan ki is használták, Travis Oleksuk lőtt balról a hálóba (3-2). Nem maradt válasz nélkül ez a találat sem, ismét az Erdély-Kähkönen páros villant, utóbbi pedig második találatát szerezte meg a mérkőzésen (3-3). A játékrész végén Lindner kiállítását követően ismét öt a négy ellen támadhattak Háriék, ám hiába tüzeltek minden oldalról a fehérvári előnyös egységek tagjai, Bowns állta a sarat.

Kuralt indult volna a jobb szélen a záró 20 perc elején, Egger állította meg – szabálytalanul – ám nem sokáig tartott a vendégek előnye, Hargrove-nak is ki kellett ülnie. Moderer buktatta Erdélyt, így négy a háromban ment a játék, de a kiegészülésig Hári, Petan és Erdély sem tudtak betalálni. Alig háromsornyi játékossal is ment előre együttesünk, Bownsnak akadt több dolga a következőkben, a harmad közepén pedig egy kipattanó után Colton Hargrove talált be (3-4). A forgatókönyv ezúttal sem változott, azonnal érkezett a válasz, Lukas Kainz lövése pattant meg a kapu előtt (4-4). A hátralévő időben csökkent a tempó, mindkét fél több hibával játszott. A 14. percben aztán ismét a hazaiak találtak be: Altmann kékvonalas lövésébe Travis Oleksuk ért be a kapu előtt (5-4) és erre a gólra már nem volt válasza a kék-fehéreknek. A harmad végén még Kornakker is lekorcsolyázott, ám hiába, sőt, Adis Alagic az üres kapuba emelt és beállította a 6-4-es végeredményt.