Kétgólos vereség Bécsben

• 2018.09.16. 21:28
A Fehérvár AV19 pont nélkül távozott az osztrák fővárosból, miután szoros mérkőzésen 4-2-es vereséget szenvedett a Vienna Capitals otthonában.

BALUSKA, KINCSES, NAGY, NEMETH
Lamoureux (Tschrepitsch) - Wall, Dorion, Tessier, Holzapfel, Arniel - Hackl, Clark, Nödl, Vause, Rotter - Davis, Lakos, DeSousa, Nissner, Schneider - Romig, Wukovits, Hartl
Kornakker (Carruth) - Stipsicz, Tikkanen, Szabo, Erdely, Sofron - Harty, Szabo, Koger, Hari, Philips - Laday, Glenn, Luttinen, Koskiranta, Kuralt - Sille, Reisz, Szita
Gólszerzők: Nissner, Vause, Nödl, Holzapfel ill. Luttinen, Philips
Kiállítások: 8 ill. 6

Plexicsere miatt mintegy 20 perc csúszással kezdődött a Fehérvár AV19 bécsi vendégjátéka, ahol Hannu Järvenpää továbbra sem számíthatott Andrew Sarauer, Eric Meland és Sárpátki Tamás játékára, a csapat friss igazolása, Michael Caruso pedig kedden érkezik Magyarországra. Kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, az első percekben a mezőnyjátéké volt a főszerep, majd Carruthnak kellett védenie. Kógert látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórban azonban csak egy nagyobb helyzetig jutottak a hazaiak, egy távoli lövés csorgott át Carruth lábai között, de nem született gól. Már egyenlő létszámnál Koskirantát ütközték le a kapu előtt, de nem ítéltek kiállítást a játékvezetők. A játékrész közepén Sofron húzta rá a pakkot, de Lamoreux védett. Erdély szabálytalankodott a palánk mellett, így másodszorra is öt a négy ellen támadhatott a Bécs, és bár beszorította csapatunkat az osztrák fővárosi együttes, Carruth magabiztosan hárította a próbálkozásokat. A kiegészülés után azonban már átjutott a gólvonalon a korong, DeSousa beadását Benjamin Nissner értékesítette (1-0). Kóger került helyzetbe a találatot követően, majd Nödl kiállítása után előnyben támadhatott csapatunk. Öt a négy ellen egy szép összjáték végén Harty bombázott, a kipattanót Luttinennek viszont nem sikerült bekotornia. Kiegészültek a hazaiak, a harmad pedig két bécsi próbálkozással zárult.

Jó tempójú, ám helyzetek nélküli mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés, majd egy távoli lövés után Lamoreux-nek kellett nyújtózkodnia. Egy kontrát követően egyenlített a Fehérvár AV19: Kuralt lőtte a kapu irányába a korongot, majd a kipattanóra Arttu Luttinen csapott le és helyezte közelről a hálóba (1-1). Phillips, majd Kuralt újabb passza után újra Luttinen veszélyeztetett, de Lamoreux a helyén volt. A harmad közepéig a vendégek akarata érvényesült, Kuralt és Koskiranta indulhattak kettő az egyben, de maradt a döntetlen. A játékrész második felében felpörögtek a hazaiak, majd újabb fehérvári hátrány következett, miután Carruth a kapu előterén kívül szabálytalanul tenyerelt rá a korongra, ami az IIHF új, hatályos szabálykönyve alapján kisbüntetéssel sújtandó. A fórban előbb Schneider lövése pattant ki a vasról, ám a következő támadásban DeSousa beadását Taylor Vause már a hálóba vágta (2-1). Maradt a hazai fölény, a szorításból 50 másodperccel a dudaszó előtt tudott kijönni a vendég együttes, de Lamoreux védett.

A záró játékrész bécsi kiállítással kezdődött, azonban egy eladott korong után Andreas Nödl indulhatott el szólóban és nem is hibázott (3-1). Ment előre az újabb gólért csapatunk, de védelem hatékonyan szűrte a támadásokat, így kevés lehetőségig jutottak Háriék. A 47. percben újabb előnyhöz jutott a fehérvári gárda, Phillips került ajtó-ablak helyzetbe a kapu torkánál, de Lamoreux védett. A hazai ketrecnél is megismétlődött az új szabályok adta helyzet, ezúttal a bécsi kapust büntették a játékvezetők, a fórt pedig alig 10 másodperccel annak lejárta előtt ki is használta a Fehérvár AV19, Hári távoli lövésébe Zack Phillips ért bele a kapu előtt, egy gólra csökkentve a különbséget (3-2). A kiegészülés után hazai ütőkön járt a korong, egy kettő az egy elleni szituációból 6 perccel a vége előtt Arniel passzát Riley Holzapfel értékesítette (4-2). Folytatódott a bécsi fölény, egy kékvonalas lövés át is jutott a gólvonalon, ám a bírók magasbot miatt érvénytelenítették a találatot. Másfél perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Hannu Järvenpää időt kért, majd Carruth is lekorcsolyázott, ám nem sikerült közelebb kerülni a bécsiekhez, így végül otthon tartotta a pontokat a Capitals.

Fotó: Leo Vymlatil